برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: پنالتی استقلال درست بود

دوشنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۲۰:۲۵ — فارس

یک کارشناس داوری معتقد است پنالتی استقلال مقابل صبای ‌قم صحیح بوده است.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده در گفت‌و‌گویی در مورد قضاوت جهانبازی در بازی صبای قم و استقلال اظهار داشت: نیمه اول مسابقه در حالی سپری شد که در کل ۴۸ دقیقه صحنه حساسی وجود نداشت اما در نیمه دوم اتفاقاتی در محوطه صبا رخ داد که برای بعضی از تماشاگران ابهام داشت.

وی افزود: ابتدا در مورد صحنه‌ای که برهانی درون محوطه جریمه زمین خورد باید بگویم، چون معمولا بازیکنان ما بعد از برخورد درون محوطه جریمه صحنه‌های اضافی را نیز چاشنی کار خود می‌کنند امکان دارد حقی اگر داشته باشند از دست بدهند. در مجموع به نظر می‌رسید ادامه دادن مسابقه تنها تصمیم خوبی بود که داور می‌توانست اتخاذ کند.

نصیرزاده تاکید کرد: زمانی که کمک داور مسابقه از دروازه‌بان تیم صبا خطای هند اعلام کرد به نظر می‌رسید که دروازه‌بان مراحل رهاسازی توپ را از دست خود درون محوطه جریمه انجام داده و او حق داشته در بیرون محوطه با پا بزند. به نظر ما شاید کمک داور در این صحنه عجله کرده است.

وی تصریح کرد: در مهم‌ترین صحنه مسابقه که داور سوت پنالتی را زد، مدافع صبای قم زمانی که شانسی برای بازی کردن با توپ نداشت پایش به پای مهاجم استقلال برخورد کرد و ما اگر این صحنه را از محوطه جریمه بیرون بکشیم و در داخل زمین بخواهیم قضاوت کنیم در واقع یک لگد زدن بود و وقتی چنین خطایی درون محوطه جریمه اتفاق می‌افتد در قانون ۱۲ فوتبال پنالتی تلقی می‌شود، علت عمده اعتراض‌های بازیکنان صبا این بود که پنالتی در بدترین زمان ممکن علیه آنها رخ داده بود و بردی را که مدت‌ها از آن دفاع کرده بودند به مساوی تبدیل می‌شد وگرنه داور مسابقه در گرفتن این پنالتی فقط اجرای قانون کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391