برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پاشازاده: ۷-۸ سال است با مجیدی حرف نمی زنم اما او عالی است

جمعه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۱۱ — گل

مهدی پاشازاده به استراحت مشغول است. او می گوید:بعد از جدایی از پارسه چندتا پیشنهاد داشتم اما در نهایت به توافق نرسیدیم .

مهدی  پاشازاده

چرا بند کرده ای به سرمربیگری؟ چرا با دستیاری شروع نمی کنی؟

خوب من با این باشگاه در تماس هستم . در این مدت هم پیشنهاد دستیاری به من شده اما من خودم نخواستم دستیار باشم و زحمات و کلاسهایی که رفتم را خرج کسی دیگر بکنم.من تنها کسی هستم که مدرک حرفه ای مربیگری دارم البته هستند کسانی که از موسسات و شرکتها مدارک بی عنوان و سوری هم بگیرند اما من مدرکم را از فدراسیون فوتبال آلمان گرفتم که به کمک رولند کخ و کریستوف دام این اتفاق افتاد.البته بازی کردن من در بوندس لیگا هم مزید بر علت شد..البته وحید هاشمیان هم این مدارک را گرفته است .گفتم که من مدارک خوب و کلاسهای پیشرفته ای را گذرانده ام و دوست نداشتم آنها را خرج هر کسی بکنم.برای همین خودم از سطح پایین شروع کردم و کارم را با تیمهای پایه صنایع دفاع آغاز کردم و بعد از آن به فولاد گستر در لیگ ۲ رفتم و آن تیم را با ۶۲ گل زده و ۱۹ گل خورده با فوتبالی روز دنیا و با کیفیت بالا به لیگ۱ آوردم

در پارسه موفق نبودید؟

خوب مدیران آن تیم با کمترین هزینه انتظار داشتند که اتفاقات مهمی بیفتد اما خوب این چیزی دور از دسترس بود در همان تیم هم من فوتبال با کیفیت را در مغز بچه‌ها گنجاندم اما فرصت داده نشد که به عمل بیاید واگرنه من همان تیم را در انتهای فصل مدعی می کردم مثل فولاد گستر که روزهای اول ما خوب نتیجه نمیگرفتیم اما در پایان فصل صعود کردیم.

از شرایط استقلال با خبری؟

چند روز پیش دفتر حاج آقا فتح الله زاده بودم که بنده خدا مدام با تلفن مشغول فروش ماشین و جور کردن پول و پاس کردن چک بازیکنان بود. اینطوری باشگاه های ما در حال نابودی است. یا باید خصوصی کنند یا ۱درصد از پول نفت یا بودجه را به ورزش فوتبال که بسیار پر طرفدار است اختصاص دهند حتی بیشتر ؛ چرا که این ورزش در حال نابودی است.با این شرایط دیگر وقتی هم برای امثال فتح الله زاده یا مدیران ما نمی ماند که به مسائل حرفه ای فوتبال بپردازد و یا بخواهد سراغی از من و امثال من بگیرند.به نظر من تیمهای ما باید به فکر پیشکسوت های باشگاه باشند و از آنها استفاده کنند شما ببینید الان منچستر اسکولز را به تیمهای پایه فرستادند و به او گفتند بعد از مدتی به تیم اصلی بیا تا از تجارب او استفاده کنند.در ایران هم می توانیم از این کارها انجام دهیم در همین پرسپولیس مگر چندتا مهدوی کیا داریم باشگاه باید اوا به کلای های مربی گری بفرستد و حتی برای او خرج کند و در آینده از تجارب او استفاده کند. اما افسوس در ایران همچین کارهایی نمیشود چرا که مدیران دائم در حال رفت و امد هستند و نمیدانند که امسال هستند یا نه برای همین فقط به فکر نتیجه تیم هستند.در ایران ما چیزی به نام باشگاه نداریم باشگاه چهار چوب دارد قانون دارد پرسنل دارد اینجا فقط پستهای علکی برای شلوغ کردن اطراف تیم است.و اگرنه میشد با یک نظم خاص هر هفته از چند تا پیشکسوت برای بازی‌ها دعوت کرد تا در جایگاه ویژه بازی را ببینند و این دلگرمی ای باشد برای آنها...این کار را در راپید وین و اشتورم گراتس و بایر لور کوزن من میدیدم که باشگاه انجام میداد.

در آخرین فصل حضور ناصر خان قرار بود به استقلال برگردی اما یکباره نرفتی و فوتبال را هم کنار گذاشتی چه شد؟

بله خدا بیامرزه ناصر خان را ب من همیشه لطف داشت صحبت هایی شد اما به یک باره اتفاقاتی افتاد که دیگر نشد.من هم در آن مقطع از اتریش پیشنهاد داشتم و هم از ایران که پولهای خوبی هم می دادند.اما تصمیم گرفتم دیگر فوتبال بازی نکنم من به اندازه کافی در استقلال بازی کرده ام...بازی های با ارزشی هم انجام دادم برای استقلال هم کم نگذاشته ام استقلال از ترانسفر من خیلی نفع برد.این روز‌ها که خیلی‌ها از یک میلیون نمیگذرند من از میلیون‌ها گذشتم فقط حاجی فتح الله زاده میداند که من چه کاری برای استقلال کردم.البته طلبی هم ندارم و دلم خواسته که این کار را بکنم افتخار هم می کنم که در ایران فقط با پیراهن استقلال بازی کردم

مربی گری در استقلال در رویاهایت هست؟

من با ۳۹ سال سن تجارب خیلی خوبی در بین هم دوره هایم دارم .فکر کنم فقط حمید استیلی و علی دایی مدارک و تجارب مرا دارند که انها هم از من چند سالی بزرگتر هستند.من دوست دارم روی نیمکت استقلال بنشینم و روزی هم این کار را میکنم و روی نیمکت استقلال به عنوان سر مربی می نشینم.من روی خودم کار میکنم و معلومات خود را بیشتر می کنم و برای آن روز آماده می شوم.

خیلی امید واری؟

چرا نباشم نیمکت استقلال مال هیچ کس نیست و می چرخد این حرف امیر قلعه نوعی هم هست.امیدوارم ایشان هم موفق بشوند آدم باید موفق شود کسی که ۷.۸تا جام آورده خوب بوده دیگر... آدم باید واقعیت را بگوید.من با فرهاد به خاطر یک مسئله ای ۷،۸ سال است که حرف نمی زنیم اما همیشه گفتم فرهاد خوب است چون واقعاَ خوب است . به جوان‌ها هم گفته ام از او یاد بگیرید .آدم باید واقعیت را بگوید.من آلمانی فکر میکنم و آلمانی یاد گرفته ام که حسادت نکنم حتی به دشمنم و فقط تلاش کنم و تمرکزم روی موفقیت خودم باشد.

حرفهای پیروز قربانی درباره استقلال را شنیدی؟

ما ایرانی هستیم و احساسی که میشویم حرف های زیادی می زنیم.پیروز پسر خیلی خوبی است برای استقلال زحمت کشیده است اما واقعاَ حیف است که پیروز به این حس رسیده است.پیروز احساسش را گفته است و من خیلی ناراحت هستم که پیروز به این احساس رسیده... این حق پیروز است که حرفش را بزند و من متاسفم برای فوتبال چرا که این ورزش ذاتاَ روح پاکی دارد البته بازدم پیروز گرم که حرف دلش را آمد و زد در ایران میبینیم که اکثراَ حقیقت را نمیگویند یا بعضائ در برنامه زنده به شعور مردم توهین می کنند.طرف زده تو گوشه بازیکن بعد می آید می گوید میخواستم ماچش کنم با سر رفتم توی صورتش یا می خواستم نوازشش کنم زدم توی گوشش... این توهین به شعور مردم است. یا شخصی خلاف می‌کند و روزنامه‌ها مینویسند آقای م یا آقای ف محروم شد.اگر چیزی هست بگویید تا همه بدانند . در ترکیه مدیر عامل فنر باغچه خلاف کرد الان زندان است یا در ایتالیا... از این بازی‌ها نداریم وقتی جرم یک نفر مشخص شود کاری می کنند تا مردم هم بدانند نه اینکه لا پوشانی کنند.در فوتبال ما سیاه کاری زیاد شده است و این به ضرر ماست فوتبال ما شده مثل رانندگی ما هرکس خلافی می‌کند و میگوید حق با من است و اینطور فوتبال به سمت نابودی می رود.

آینده ات چه خواهد بود؟

فکرهای بزرگ دارم افکاری که قابل اجرا شدن است من دوست دارم درون زمین کار کنم و ثابت می کنم که میشود هم فوتبال زیبا بازی کرد و هم نتیجه گرفت.در ایران عده ای رفتند و جنگیدند باید به آنها رسیدگی شود حالا ما قابل مقایسه با آنها نیستیم اما ما هم به نوعی سرمایه های این کشور هستیم.من مخالف غیر فوتبالی‌ها نیستم در اروپا تقریباَ اکثر تیمها مدیر انشان غیر فوتبالی هستند . مثلا در همین راپید وین مدیر عاملش رییس اداره مالیات بوده قبلش یا در بایر لورکوزن که بودم مدیر مان غیر فوتبالی بود.اما این مدیران غیر فوتبالی بیایند یک مدیر ورزشی انتخاب کنند که آن مدیر ورزشی مربی سرپرست و مدیر فنی را می آورد آقای رویانیان آمده اشکالی ندارد اما بیاید و بگوید من اینقدر پول دارم و کریم باقری را مدیر ورزشی کند.مشکل آقای رویانیان این نیست که غیر فوتبالی است مشکل این است که از مشاوران غیر فوتبالی بهره می برد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391