برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

درد دل‌های مربی استقلال در نشست خبری

چهارشنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۷:۱۷ — فارس

مربی تیم فوتبال استقلال گفت: این انصاف نیستم که رسانه‌ها زود قضاوت کردند چون جباری مشکل مالی نداشت و فقط در مورد زمین چمن با قلعه‌نویی صحبت می‌کرد.

مجید صالح

مجید صالح که در غیاب امیر قلعه‌نویی به نشست خبری آمده بود در ابتدای صحبت‌هایش گفت: می‌خواهم دو بحث را مطرح کنم و امیدوارم به حرف‌های من دقت کنید. در وهله اول باید اینگونه به صحبت‌هایم اشاره کنم؛ متأسفانه ما در مسائل اخلاقی همه چیزهایی که باید به دید مثبت نگاه کنیم به آن توجهی نداریم به طور مثال میدان شیخ بهایی یکی از بزرگترین میدان‌های تهران است، وقتی در اینجا دو نفر پس از ۲۰ سال یکدیگر را ببینند هیچ توجهی به رفتار آنها نمی‌کنیم و به سادگی از کنارشان رد می‌شویم اما فقط کافی است دو نفر در همین میدان دعوا کنند و آن وقت است که حتی کسبه حوالی این میدان هم کار خود را تعطیل کرده و وارد دعوا می‌شوند.

وی افزود: سال گذشته سرمربی سایپا بودم و از ۹ عنوان اخلاقی ۶ عنوان را کسب کردم اما دریغ از یک خط که در رسانه‌های ما به آن پرداخته شود اما کوچک‌ترین حاشیه‌ای بزرگ می‌شود در حالی که ما همگی اخلاق‌مدار هستیم.

وی تأکید کرد: برنامه‌ای مثل شوک برای ما پخش می‌شود و همه از آن لذت می‌بریم در حالی که آن برنامه واقعیت‌های تلخی را نشان می‌دهد. خداوند در سوره‌ای به نام قلم به همه چیز اشاره کرده و حالا پس از گذشت این همه سال ابزارهایی مثل رسانه‌ها و اینترنت به وجود آمده است. همین جا باید از پژمان راهبر تشکر کنم که در برنامه ۹۰ عنوان کرد که ما مربیان هم حق انتقاد داریم و اتفاقا قبول دارم که مزدک میرزایی یکی از بهترین گزارشگران صدا و سیما است و حتی سال گذشته در خصوص کریم انصاری‌فرد با او صحبت‌هایی داشتم اما می‌خواهیم در برنامه ۹۰ این هفته اشاره کنم که نیلسون در آن حضور پیدا کرد.

مجید صالح مربی تیم استقلال که ظاهرا از اتفاقات اخیر و نوشته‌های رسانه‌ها ناراحت بود سخنانش را اینگونه ادامه داد: این خودزنی است که به یک بازیکن خارجی بگوییم تو مثل ایرانی‌ها شده‌ای! زمانی که فوتبال بازی می‌کردم جهانگیر کوثری در یکی از برنامه‌هایش گفت مجید صالح توپ را با کات بیرون پا ارسال کرد بعد از آن حتی به کوچکترین روستاهای کشور که سفر می‌کردم می‌دیدم که نوجوانان به من می‌گفتند آقای صالح ما توپ را با کات بیرون پا زدیم آیا شما دیدید؟ اگر سال گذشته انتقادی کردم و گفتم که کریم انصاری‌فرد ستون پنجم است دلیل داشتم البته لفظ ستون پنجم جالب نیست اما باید شأن مان را طوری رعایت کنیم که همه به ما احترام بگذارند. در همین برنامه ۹۰ به پسر امیر قلعه‌نویی پرداختند و یا همان عکاسی که دچار مشکل شده بود اما همین عکاس ۲ روز پیش با گل و شیرینی مورد استقبال قرار گرفت اما هیچ‌کس چندان به آن نپرداخت! درگیری‌ها بیشتر برایمان جذاب است اما نمی‌دانم چرا؟

وی ادامه داد: ما در آستانه ورود به آسیا هستیم و ای کاش که به قضایا ملی نگاه کنیم. من چند بار از کنار قلعه‌نویی و جباری عبور کردم ولی متوجه نشدم آنها چه می‌گویند ولی رسانه‌ها گفتند که او مشکل مالی دارد.

صالح تأکید کرد: خواهش می‌کنم در حالی که تیم‌های ما دلشان برای لیگ قهرمانان آسیا و جام بزرگ این مسابقات تنگ شده فراملی نگاه کنیم و با توجه به اینکه در کنار تیم حضور دارم معتقدم استقلال یکی از تیم‌هایی است که می‌تواند ستاره سوم را روی پیراهن خود حک کند به شرط آنکه اگر بازیکن ما ۶۰ دقیقه با سرمربی تیم صحبت می‌کند کسی در مورد این موضوع تحلیل نکند. اینها یک نوع خودزنی محسوب می‌شود.

مربی تیم استقلال در ادامه صحبت‌هایش گفت: در سال ۸۸ با ذوب آهن به مصاف تیم‌های قدر آسیا رفتیم و تا نایب قهرمانی هم پیش رفتیم اگر دل همه مردم برای این جام تنگ شده به ما کمک کنند. حاشیه‌هایی مثل جباری و این حرفها به ما کمک نمی‌کند. من واقعا نفهمیدم که قلعه‌نویی و جباری به یکدیگر چه می‌گفتند اما چگونه رسانه‌ها این موضوع را تحلیل کردند. آقایان شاید واقعا جباری بحث مالی با قلعه‌نویی نکرده باشد، نکند شما می‌خواهید ما به الریان قطر ببازیم، ما از یکشنبه وارد قطر می شویم و خواهش می کنم کمی فراملی نگاه کنید چون اگر عنوانی برای استقلال به دست بیاید فقط برای قلعه‌نویی و باشگاه نیست و برای ایران این عنوان به دست می‌آید.

مربی تیم استقلال در پاسخ به سؤال خبرنگاری که چگونه با حریفان تا دندان مسلح استقلال و به خصوص آنهایی که روی داوری‌ها هم تأثیر دارند می‌خواهید رقابت کنید، گفت: قبول دارم که اعمال نظر روی AFC و انتخاب داورانش غیرممکن است. ما باید آنقدر خوب بازی کنیم که نیازی به مباحث داوری نباشد.

خبرنگاری گفت: شاید جباری آنقدر در این سال‌ها رفتارهای مشابه از خود نشان داده که همه تصور کرده‌اند او مشکل مالی دارد که صالح تأکید کرد: حال من از شما سؤال می‌پرسم چگونه باید به این جباری کمک کرد که بیشتر در مباحث فنی قرار بگیرد. اینکه مطبوعات بنویسند او مشکلات مالی دارد قضیه حل می‌شود؟ ما یک محیط دموکراتیک داریم و می‌توانیم در تمرین را مثل سایر تیم‌ها ببندیم سپس در بین بازیکنانمان پیدا می‌کنیم که چه کسی اخبار را به بیرون منتقل می‌کند اما نمی‌خواهیم این کارها صورت بگیرد. من اصل قضیه را به شما می‌گویم مجتبی جباری دو عمل سنگین بر روی زانوی خود انجام داده و به همین خاطر با امیرقلعه‌نویی صحبت کرد. همه بیژن ذوالفقارنسب را می‌شناسند او مربی است که از لحاظ بدنی تأکید زیادی به بازیکنانش می‌کند زمانی که در سایپا حضور داشتم او در هفته ۳ روز به مرحوم حسین عسگری اجازه تمرین نمی‌داد در حالی که حمید علیدوستی ۵ سال بزرگتر از همه بازیکنان بود ولی پا به پای بقیه تمرین می‌کرد.

ذوالفقارنسب این کار را می‌کرد چون از بازیکن در زمین مسابقه جواب می‌گرفت حالا هم جباری چنین شرایطی دارد او از سرمربی استقلال خواست با توجه به اینکه شرایط زمین کمپ مساعد نیست محل تمرین را عوض کند اما چرا باید دوستان قبل از اینکه اتفاقی بیفتد قضاوت کنند، آیا این عدالت است؟ باور کنید این مسائل نه به فوتبال و نه به استقلال هیچ کمکی نمی‌کند.

مربی آبی‌پوشان در خصوص غایبان این تیم مقابل صنعت نفت گفت: در تیم ما تنها ساموئل ۳ کارته است و باید بگویم بازیکن ذخیره نداریم. ما استراتژی بلندمدت داشتیم و نمی‌خواستیم مثل عرب‌ها برای ۶ مسابقه هزینه‌های کلان انجام دهیم. مجبوریم تیممان را در نیم فصل خوب ببندیم و دیدید که با اضافه شدن نفرات جدید چقدر شکل بهتری پیدا کردیم. ما از فردا تا روز ۲۸ اسفند ماه در ۲۱ روز ۶ مسابقه حساس داریم که باید آنها را پشت سر بگذاریم.

صالح در خصوص بار فنی خود از دیدار دو تیم صنعت نفت و استقلال گفت: بهترین خلبانان دنیا زمانی سقوط می‌کنند که از پرواز خود مطمئن هستند، اگر ما تصور کنیم در پیش برنده هستیم قطعا در بازی آینده به مشکل خواهیم خورد همه رقبا برای ما قابل قبول هستند و با تمام قوا به مصاف ما می‌آیند. ما خط حمله صنعت نفت را می‌شناسیم و امیدواریم که در بازی فردا به پیروزی برسیم.

در پایان نشست خبری یکی از خبرنگاران با گلایه از وضعیت جایگاه رسانه‌ها در کمپ زنده‌یاد حجازی از مسئولان استقلال خواست تا فکری به حال این موضوع کنند که مجید صالح گفت: اول از همه بگویم ما نسبت به انتقاداتی که در نیم فصل اول شد استفاده کردیم و حتی دیدید که خط حمله خود را در بین دو نیم فصل تقویت کردیم. انتقاد سازنده باعث شد که ما به فکر فرو برویم و هیچ تقابلی هم با رسانه‌ها نداشتیم حالا هم در مورد جباری به این فکر کنید که بازگشت و حضور مثبت او می‌تواند به تیم ملی ما کمک کند.

در این لحظه مدیر روابط عمومی استقلال تاکید کرد: تمامی خبرنگارانی که به محل تمرین می‌آیند می‌دانند که چگونه خشت خشت کمپ بالا آمد و چه کار سختی داشتیم اما کمی به ما فرصت بدهید و مطمئن باشید جایگاه خوبی را برای اهالی رسانه تهیه خواهیم کرد.

یکی از خبرنگاران به مجید صالح گفت: فردوسی‌پور در شبی که نیلسون را دعوت کرده بود قصد خاصی نداشت که صالح پاسخ داد: من نگفتم او قصد خاصی داشت به این موضوع اشاره کردم که حتی اگر می‌خواهیم در برنامه شوخی کنیم و بیننده را به سمت خود بکشانیم مقداری بحث ملی بودن را لحاظ کرده و بدانیم که یک بازیکن خارجی در رسانه ما صحبت می‌کند.

وی در پایان صحبت‌هایش گفت: امیدوارم وزارت ورزش به مدیریت باشگاه استقلال کمک کند تا از بحران مالی خارج شویم چون انصافا بازیکنان ما تا همین جا ایثار کرده و در مسابقات ذره‌ای بحث اقتصادی را به ذهن خود وارد نکردند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391