برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شمسایی: برای بیزینس به چین می‌روم

سه‌شنبه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۰۹:۴۹ — فارس

آقای گل فوتسال جهان گفت: برای بیزینس به یکی از باشگاه‌های چین می‌روم.

وحید شمسایی

وحید شمسایی پس یک فصل خانه نشینی اخیرا با یکی از باشگاه‌های چینی به مدت یک ماه قرارداد امضا کرده تا برای مسابقات مقدماتی جام باشگاه‌های آسیا در این تیم بازی کند. او برای هر دیدار مبلغ ۱۶هزار دلار (حدود۵۰ میلیون تومان) دریافت خواهد کرد.

پس از این تصمیم آقای گل جهان صحبتی با او انجام داد که در زیر می‌خوانیم.

چهاردهمین دوره مسابقات لیگ برتر به پایان رسید، نظرت راجع به اتفاقات و حواشی این دوره از مسابقات چیست؟

فکر می‌کنم لیگ ۹۱ با همه سختی‌هایی که داشت به پایان رسید، اینکه رقم قراردادها کاهش یافته و یا اینکه تیم‌های بزرگ کنار کشیده‌اند، به هر حال این لیگ تمام شد و جام مبارک گیتی پسند باشد که توانست قهرمانی را از آن خود کند و نماینده ایران در جام باشگاه‌های آسیا باشد. فکر می‌کنم هیچ اتفاقی نیفتاده، تمام این مسائل فقط یک حرف است، فوتسال ما پاک است و همه اینها حرف و حدیث است، زمانی که یک دوره از مسابقات به پایان می‌رسد حرف و حدیث‌های ناخوشایند آغاز می‌شود و این موضوع پیش بینی هم می‌شد. حال اگر ما بخواهیم به گذشته بازگردیم و علت این اتفاقات را پیدا کنیم چیزی عایدمان نخواهد شد، ماحصل این لیگ معرفی چندین بازیکن مستعد برای تیم ملی بود. به نظرم این امر در کنار تمام اتفاقاتی که در لیگ رخ داد می‌تواند نکته مثبتی باشد، تنها نکته منفی لیگ اتفاقی بود که برای حمید احمدی رخ داد که آن هم امیدوارم هر چه زودتر برطرف شود و بار دیگر به مسابقات بازگردد.

به نظرت کنار کشیدن تیم‌های بزرگی چون فولاد ماهان به چه اندازه در سطح کیفی مسابقات اثر گذاشته بود؟

هم از لحاظ کیفی و هم کمی دچار افت شده بودیم. زمانی که تیمی مثل فولاد ماهان هزینه خوبی می‌کند سایر تیم‌ها نیز به دنبال او حرکت خواهند کرد. در همه جای دنیا رسم است تیم‌هایی که از لحاظ مالی خوب هستند جزو مدعیان قرار می‌گیرند. کنار کشیدن تیم‌های بزرگی چون فولاد ماهان هفتاد و پنج درصد لیگ را دچار تزلزل کرد، این خود یک شکست برای فوتسال بود.

در این فصل خانه نشین بودی و این موضوع برایت دشوار نبود؟

شاید خیلی از دوستان بگویند که وحید شمسایی بدون تیم ماند و دنبال عقد قرارداد بوده است. من برای خودم زندگی می‌کنم نه برای دیگران، از لحاظ اینکه از لیگ دور بودم برای خودم سخت بود نمی‌گویم که راحت سپری شد. بازیکنی نیستم که بخواهم کنار گود بنشینم اما به اصل و اصول خود نیز پایبند هستم.
از این اقدام ناراحت نیستی؟

ناراحت نیستم، اگر قسمت باشد و مشکلی پیش نیاید هفته آینده عازم چین هستم و این موضوع ثابت شد که اگر آدم به اصل و اصول خود پایبند باشد می‌تواند به خواسته خود برسد. این را هم خداوند متعال برای من در نظر گرفته است. رزق و روزی دست خداست به هر حال خداوند یک جا در رحمتش را به سوی بنده باز می‌کند.

بیشتر در مورد قراردادت با باشگاه چینی صحبت می‌کنی، انگیزه‌ات برای حضور در این کشور چه بود؟

نه تیم چین را می‌شناسم و نه اطلاعی از آن دارم، فقط می‌دانم که این تیم در رقابت‌های مقدماتی جام باشگاه‌های آسیا حاضر است. فاصله فوتسال چین با ایران بسیار زیاد است شاید آنها باید ۱۰، ۱۱ سال تلاش کنند که به ایران برسند. از لحاظ فنی آنها فاصله زیادی دارند اما از لحاظ مالی هم اکنون ما از آنها عقب تر هستیم، حیف این همه استعداد که هم اکنون شرایط‌مان اینگونه است. من از لحاظ مالی در مورد چین صحبت کردم، از لحاظ باشگاهی هیچ خبری ندارم اما اینکه چرا این انتخاب را انجام دادم به این علت بود که من یک بیزینس‌من ورزشی هستم و با توجه به اینکه بازیکن حرفه‌ای هستم این پیشنهاد برایم فوق العاده بود و فکر می‌کنم این یک ماه هم می‌روم و برای گردش در چین حضور خواهم داشت. آنها دنبال من بودند و سفت و سخت پیگیر این موضوع بودند، یک ماه سفر است و با توجه به آغاز سال جدید این موضوع می‌تواند برای روحیه من هم مثمرثمر باشد.
پس با این حساب انتخابت از لحاظ فنی نبوده؟

به هیچ عنوان، من انتخاب‌های بزرگی داشتم که در ایتالیا بازی کردم، سال ۸۲-۸۳ در این کشور بازی کردم اما آدمی نیستم که بتوانم در کشورهای خارجی بازی کنم، شاید از لحاظ حرفه‌ای درست نباشد، همچنین شرایط مالی‌ام مناسب بود و احتیاجی نبود تا در کشورهای خارجی سختی را تحمل کنم و خود را به آب و آتش بزنم. زمانی که به ایتالیا رفتم قرارداد آنها ۱۰ برابر باشگاه‌های ایرانی بود.

برای فصل آینده چه برنامه‌ای دارید؟ صحبت‌هایی با باشگاه دبیری انجام داده‌ای؟

من فصل گذشته هم قرار بود به افشین دبیری کمک کنم همچنین درتیم محمود خوراکچی، حمید بیغم در مشهد و چند تیم دیگر فعالیت کنم اما نشد، افشین دبیری را باید یکی از مدیران قدیمی دانست که در فوتسال فعالیت کرده است. سال ۷۸ این مدیران در لیگ تیم داری می‌کردند، ارتباط تنگاتنگی با او دارم، جلسه خوبی با او برگزار کردیم و تقریبا حدود ۹۰ درصد پیوستنم به این تیم به عنوان مربی - بازیکن قطعی شده است. این تیم می‌خواهد برای قهرمانی در فصل آینده بسته شود. من عنوان کردم که تیم باید در حد قهرمانی بسته شود زیرا آدم‌های این باشگاه توانایی چنین کاری را دارند. قرار شده خودم تیم را ببندم و از بازیکنان مورد علاقه‌ام در تیم استفاده کنم. دوست دارم هر چه زودتر کار خود را شروع کنم زیرا تیمی که قصد دارد برای قهرمانی تلاش کند باید تمام امکاناتش فراهم باشد. قطعا با یک گروه بسیار قوی در لیگ حاضر خواهیم شد. اگر قرار باشد وحید شمسایی در جایی بازی کند به جایی می‌رود که تمام امکانات لازم را داشته باشد. همچنین کلاس مربیگری سطح یک را در کنار ناصر صالح آغاز کرده‌ام، پس از پایان این دوره سطح‌های بعدی را دنبال خواهم کرد همچون دوران بازیکنی‌ام در مربیگری‌ هم با قدرت ظاهر خواهم شد، اگر مشکل خاصی پیش نیاید به اسپانیا خواهم رفت و در آنجا هم در کلاس‌ها شرکت می‌کنم.

قرار است حسین شمس هم به تیم دبیری بیاید.

بودن حسین شمس برای هر تیمی غنیمت است، قرار شده به تیم کمک کند و در مسائل پشتیبانی و حمایت فعالیت خواهد کرد. خودمان در بحث انتخاب بازیکن و مربی اقدام می‌کنیم و با تدبیر حسین آقا می‌توانیم به سر منزل مقصود برسیم. امیدوارم که بتوانیم همه در جایگاه خود مثمر ثمر باشیم.

در مورد نتایج تیم ملی در تورنمنت روسیه صحبت می‌کنی.

نتیجه قابل قبولی گرفتیم. تساوی مقابل روسیه آن هم در صورتی که میهمان بودیم خوب است. آنها هم مثل ما تغییر بازیکن دادند و قطع به یقین برای ۴ سال آینده برنامه دارند. درست است روسیه در این دوره به ۴ تیم برتر جام جهانی راه پیدا نکرد اما تیم بزرگی است و تساوی نتیجه قابل قبولی است. همیشه گفته‌ام ایران پتانسیل بالایی در فوتسال دارد. بازی دوستانه ملاک نیست زیرا سرمربی تیم ملی به دنبال آزمون و خطا است.

پس با انتخاب خسوس برای تیم ملی موافقی؟

خسوس انتخاب شده تیم ملی است. شنیدم رقم قراردادش را هم پایین آوردند و او به ماندن رضایت داده است. فکر می‌کنم او دوست دارد مجانی هم برای تیم ملی ایران کار کند زیرا در کشوری مربیگری می‌کند که صاحب اسم و رسم است. افتخار او است که در ایران باشد زیرا می‌داند در کشوری است که مهد فوتسال است. به هر حال انتخاب کمیته فوتسال خسوس است و ما هم باید به او کمک کنیم.

در روزهای پایانی سال به سر می‌بریم. به نظرت تلخ‌ترین و خوش‌ترین خاطره امسال برای فوتسال چه بود؟

سال بسیار بدی برای فوتسال داشتیم. سومی در رقابت‌های آسیایی و همچنین حذف از جام جهانی شرایط بسیار بدی برای فوتسال رقم زد. همچنین خارج شدن فولاد ماهان از لیگ دیگر خاطره تلخ امسال بود. با توجه به این ناکامی‌ها خاطره خوشی هم امسال برای فوتسال نداشتیم.

برای خودت چه خاطره تلخ و خوشی داری؟

اینکه در سن ۳۷ سالگی توانستم در تورنمنت عظیمی چون جام ملت‌های آسیا آقای گل شوم و همچنین اینکه به اصل و اصول خود پایبند بودم، جزو خاطرات خوبم است. بدترین خاطره هم برای من این بود که می‌توانستم به تیم ملی در جام جهانی کمک کنم اما نشد.

در پایان نظرات را درباره این اسامی بگو.

فوتبال: عشق در تمام دنیا

فوتسال: تمام وجود خودم

عباس ترابیان: مدیری که اندازه خود زحمت کشید

حسین شمس: تاپ

وحید شمسایی: آدم خستگی‌ناپذیر

سیدرضا افتخاری: انسان والا

محمد کشاورز: در حال حاضر بهترین در سطح بین‌الملل در پست خود

آقای گلی جهان: افتخار برای هر شخص

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391