برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رافخایی: هر کس به اندازه شعور فوتبالی‌اش حرف می‌زند

دوشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۲۱:۳۵ — گل

جلال رافخایی این هفته هجدهمین گل خودش را هم به ثمر رساند تا فاصله‌اش را در صدر جدول گلزنان از رقبا بیشتر کند.

جلال رافخایی

اما حرف و نقل‌هایی که از گوشه و کنار به گوش او می‌رسد باعث آزار این گلزن انزلی‌چی شده است. می‌گویند رافخایی نیمی از گل‌هایش را از روی پنالتی زده اما او معتقد است به ثمر رساندن این تعداد پنالتی در حین بازی هم کار ساده‌ای نیست. مهاجم پنالتی‌زن ملوان در این گفتگو علاوه بر آقای گلی از اوضاع نابسامان مالی و اعتصاب هم‌تیمی‌هایش هم صحبت کرده است.

چرا اعتصاب کردید؟

دیروز رفتیم سر تمرین، این‌قدر مشکلات زیاد بود که بچه‌ها تصمیم گرفتند تمرین نکنند. این موضوع را به حسین غلامی، سرپرست تیم گفتیم و او هم درودگر را در جریان گذاشت.

حالا تکلیف چه می‌شود؟

باید ببینیم امروز چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. بچه‌ها واقعا پول ندارند. پرداخت‌ها دیر شده و نزدیک عید هم هستیم. زندگی بازیکنان ملوان کمی سخت می‌گذرد و خیلی از بچه‌ها هم روی پول‌های خود برنامه‌ریزی کرده‌اند. حرف‌مان را با اعتصاب و به این شکل به گوش مسئولان رساندیم و امیدوارم که امروز اتفاقات تازه‌ای رخ دهد.

در بازی با سایپا یک گل زیبا زدی اما باور کن هر وقت گل می‌زنی خیلی‌ها اول از همه می‌پرسند رافخایی پنالتی زده یا در جریان بازی گلش را به ثمر رسانده! این موضوع تو را آزار نمی‌دهد که همه فکر می‌کنند فقط از روی نقطه پنالتی گل می‌زنی؟

هر کس به اندازه شعور فوتبالی‌اش حرف می‌زند. پنالتی زدن در جریان بازی هم سخت است اما نمی‌دانم چرا همه، این اتفاق را کوچک قلمداد می‌کنند. کسانی که پشت ضربه پنالتی می‌ایستند می‌دانند شرایط برای گل کردن آن سخت است اما خیلی‌ها هم این‌طور پنالتی زدن را زیر سوال می‌برند و این کار را یک کار آسان می‌دانند.

انگار از این موضوع خیلی ناراحتی؟

ببینید روزی من در بعضی بازی‌ها این است که از روی ضربه پنالتی گل بزنم. وقتی از من می‌خواهند که پنالتی بزنم، نمی‌توانم بگویم که نمی‌زنم. مثلا مگر مقابل سایپا پنالتی زدم که این بحث‌ها راه افتاده؟ من پشت محوطه جریمه توپ را گرفتم و شوت زدم تا دروازه سایپا باز شود. نمی‌دانم چرا یکسری، حرف‌های پیش ‌پا افتاده می‌زنند اما هر چه هست این‌که نواختن پنالتی هم چندان راحت نیست.

امسال چند تا پنالتی زده‌ای؟

۹ تا از گل‌هایم را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده‌ام.

با توجه به اینکه ۱۸ گله شدی به نظر می‌رسد از سایر رقبا جدا شدی و آن‌ها دیگر به تو نمی‌رسند، قبول داری؟

باور کنید به این فکر نمی‌کنم که فقط آقای گل شوم. اگر تیم موفق شود و من هم به آقای گلی برسم آن وقت این عنوان بیشتر به من می‌چسبد. اصلا این‌طور نیست که فکرم معطوف باشد به آقای گلی. خوشحال می‌شوم که این عنوان را به دست بیاورم اما در کنار موفقیت ملوان.

همه می‌گویند به آقای گلی زیاد فکر نمی‌کنیم. مگر می‌شود؟

من نمی‌گویم فکر نمی‌کنم اما همه‌ی فکرم آقای گلی نیست. در جایگاهی قرار دارم که می‌توانم آقای گل شوم اما برای رسیدن به این عنوان اصلا خودخواه نیستم. حتی موقعیت ۲۰ درصدی را به همبازی‌ام پاس می‌دهم تا ملوان گل بزند. الان هم ۵ بازی مانده و زود است از آقای گلی حرف بزنم. فوتبال رو ندارد و ممکن است خیلی اتفاقات خاص در آن رخ ‌دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391