برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تبانی در فوتبال لبنان رسما اعلام شد، بدون هیچ نتیجه ای برای ایران

سه‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۱، ساعت ۱۶:۳۰ — خبرآنلاین

فادی زریقات رئیس اردنی فوتبال غرب آسیا و رئیس کمیته تحقیقات پرونده تبانی در فوتبال لبنان به شکل رسمی نتیجه تحقیقات را اعلام کرد.

تیم تیم ملی ایران و تیم لبنان

براساس این تحقیقات ۲۴ بازیکن و یک عضو اداری از باشگاه‌های لبنان به عنوان گناهکار شناخته و معرفی شدند. زریقات در آغاز نشستی خبری محکومان را به مجازات‌های A و B و C تقسیم کرد. برهمین اساس گروه اول تا پایان عمر از هرگونه فعالیت در فوتبال منع و مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار جریمه شده‌اند. گروه دوم به سه فصل ممنوعیت از حضور در فوتبال و مبلغ ۷۰۰۰ دلار جریمه می‌شوند اما گروه سوم به یک فصل و مبلغ ۲۰۰۰ دلار جریمه شده‌اند.


اسامی خاطیان طبق گزارش زریقات


گروه A: محمود العلی و رامز دیوب


گروه B: هادی السحمرانی(العهد)، محمدجعفر(النجمة).


گروه C: علی بزی، علی فاعور، احمد زریق، حسن مزهر، عباس کنعان، محمد حمود، محمد ابو عتیق، حسین دقیق، سامر زین الدین، حسن علویة، محمد باقر یونس، علی السعدی، عمر عویضة، عیسی رمضان، اکرم مغربی، نزیة اسعد، بشار المقداد، حسین شریفة، أحمد یونس.


زریقات در بیان عملکرد کمیته تحقیقات گفت: ما در طول ۱۶۵ ساعت کار با ۶۵ شاهد، ۱۸ اداری از باشگاه‌های لبنان، ۳ داور و ۴۴ بازیکن برای روشن شدن پرونده صحبت کردیم.


وی از باشگاه العهد لبنان که عامل اصلی کشف تبانی در فوتبال لبنان بوده است تشکر و قدردانی کرد و گفت: اگر اقدام شجاعانه این باشگاه نبود هرگز این فساد در فوتبال لبنان کشف نمی‌شد. برهمین اساس نامه قدردانی از این باشگاه به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال خواهد شد.


اما همچنان که انتظار می‌رفت در نهایت محمود العلی و رامز دیوب دو بازیکن تیم ملی لبنان و فادی فنیش مترجم و مسوول اداری در باشگاه العهد لبنان به مجازات A محکوم شدند و ۲۲ دو نفر از بازیکنان دیگر در باشگاه‌های لبنان به مجازات‌های گروه دو و سوم محکوم شده‌اند.


در نتیجه رسمی تحقیقات هیچگونه اشاره‌ای به تفاصیل این تبانی در بازیهای باشگاهی یا ملی فوتبال لبنان نشده است و از جمله بالاخره معلوم نشد که آیا نتیجه بازی لبنان و قطر در بیروت که لبنان در نتیجه پاس عجیب مدافع لبنانی به سباستیان (مهاجم قطری) شکست خورده، آیا نتیجه‌ی تبانی بوده است یا نه؟


زریقات که نتیجه تحقیقات را در یک کنفرانس مطبوعاتی در محل فدراسیون فوتبال لبنان و در کنار دبیرکل این فدراسیون بیان می کرد گفت: ما به شکل رسمی از دستگاه‌های مسئول در لبنان خواستار اطلاعات حساب‌های شخصی و لیست مکالمات داخلی و خراجی متهمان شدیم اما بنا به دلایلی این امکان میسر نشد و آنها اطلاعات لازم را ر اختیار ما نگذاشتند.

وی تاکید کرد که تمامی شرکت‌های شرط بندی در مالزی و سنگاپور که طرف اصلی این بازیکنان و فوتبال لبنان بوده‌اند از نظر ما شناسایی و از طریق اینترپل به شکل رسمی موضوع را پیگیری خواهیم کرد.


زریقات در این کنفرانس اعلام کرد که امیدوارم نتیجه این تحقیقات به معنی بسته شدن یک پرونده فساد و آغاز صفحه جدیدی در فوتبال لبنان باشد.


این همه در حالی است که به دلیل عدم اعلام جزییات چگونگی تبانی در فوتبال باشگاهی، آسیایی و ملی لبنان بسیاری از سوالات به خصوص در باره برخی نتایج بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ لبنان بدون پاسخ باقی مانده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391