برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

درباره دستیاران یحیی؛ رزومه ندارند اما رفیقند!

پنجشنبه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۳۲ — گل

رضا ترابیان به کادر فنی پرسپولیس اضافه شد تا جای خالی وینکو بگوویچ که هیچ کس دقیقا نفهمید به چه علتی آمد و به چه دلیلی کنار رفت را یکی دیگر از رفقای قدیمی یحیی گل‌محمدی بگیرد.

یحیی گل محمدی

با اضافه شدن ترابیان حالا یک نسل از فوتبالیست‌هایی که با هم همبازی بوده‌اند به عنوان مربی کنار هم حضور دارند که البته ارتباط بسیار خوبی با هم دارند و در تمام این سال‌ها ارتباطشان قطع نشده است.

ترابیان، حسینی، بزیک، باقری و گل‌محمدی همگی در یک مقطع دوره بازیگری‌شان را پشت سر گذاشتند و البته چند سالی کنار هم بودند. یحیی با ترابیان در بانک تجارت همبازی بود و این دو نفر با هم به پرسپولیس آمدند. گل‌محمدی با مجتبی حسینی در قلب خط دفاع صباباتری سال‌های آخر فوتبالش را پشت سر گذاشت و با بزیک و باقری در پرسپولیس و تیم ملی همبازی بود.

اما در جمع دوستان گل‌محمدی که حالا جزو دستیاران او قرار گرفته‌اند نمی‌توان فردی با رزومه کاری پر و پیمان و فوق‌العاده را پیدا کرد.

مجتبی حسینی که ظاهرا تاثیر زیادی روی یحیی دارد در نساجی و صبای قم هم دستیار گل‌محمدی بوده اما او مقطعی به عنوان مربی تیم فوتبال خبرنگاران و عکاسان فعالیت کرده است. ترابیان هم ورود به دنیای رسمی مربیگری را از پرسپولیس آغاز خواهد کرد چرا که بعد از پایان دوره بازیگری فقط با تیم خبرنگاران و عکاسان به عنوان مربی کار کرده است.

ادموند بزیک که ظاهرا به عنوان آنالیزور در کادر فنی پرسپولیس فعالیت می‌کند پیش از این هیچ سابقه‌ای در مربیگری نداشته و کریم باقری هم که هنوز معلوم نیست دقیقا چه پستی در تیم دارد اصلا مربیگری را دوست ندارد که بتوان در رزومه کاری‌اش چیزی به عنوان مربی پیدا کرد.

با این اوصاف می‌توان صراحتا به این نکته رسید که دستیاران یحیی کارنامه جالبی در حیطه مربیگری ندارند و شاید در بحث فنی نتوانند به او کمک قابل توجهی بخصوص در شرایط بغرنج و بازی‌هایی که کار گره می‌خورد، کنند اما در فوتبال بخصوص در فوتبال ایرانی همیشه همه چیز طبق قواعد پیش نمی‌رود و بعضا تیم‌ها از راه‌هایی به نتیجه می‌رسند که بیش از اینکه ریشه در مسائل فنی و کارهای پیچیده تاکتیکی و فوتبالی داشته باشد ناشی از کارهای روانی می‌شود.

شاید در مورد پرسپولیس هم رابطه صمیمانه و بسیار قوی‌ای که اعضای کادر فنی با هم دارند به اندازه‌ای اثرگذار باشد تا انسجام کادر فنی تا حدودی ضعف فنی‌شان را جبران کند و باعث موفقیت‌شان شود. کما این‌که تا همین الان هم صعود شش پله‌ای در جدول و رسیدن به نیمه‌نهایی جام حذفی می‌تواند صحت این ادعا را تا حدودی ثابت کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391