برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کاظمی: محل برگزاری فینال جام حذفی یا با توافق یا با قرعه کشی مشخص می‌شود

دوشنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۲۵ — فارس

دبیر سازمان لیگ فوتبال حرفه‌ای گفت: محل برگزاری فینال جام حذفی بین دو تیم پرسپولیس و سپاهان یا با توافق یا با قرعه‌کشی مشخص می‌شود.

به نقل از سایت سازمان لیگ، علی کاظمی؛ دبیر سازمان لیگ به طور کامل مسائل مربوط به برنامه‌ریزی لیگ برتر و جام حذفی و محدودیت‌های سازمان لیگ برای تغییر احتمالی در این برنامه‌ها را تشریح کرد و گفت: با توجه به تصویب هیئت رئیسه و محدودیت‌های زمانی امکان تغییر در برنامه اعلام شده لیگ برتر و جام حذفی بسیار ضعیف است.

کاظمی افزود: ابتدا اعلام کرده بودیم برنامه تصویب شده می‌تواند مورد اعتراض تمام تیم‌ها واقع شود چرا که می‌دانستیم فاصله زمانی که در برگزاری مسابقات به دلیل حضور نمایندگان فوتبال ایران در آسیا ایجاد می‌شود، محدودیت‌های زمانی را برای ما در پی خواهد داشت. پیش از این گفته‌ بودیم برنامه اعلام شده ایده‌آل نیست بلکه ما بین بد و بدتر ناچار شدیم بد را انتخاب کنیم. طبیعی است که در مورد این برنامه اظهار نظرهای مختلفی باشد اما واقعیت‌هایی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می‌کنم:

در تقویم مسابقات لیگ برتر زمان‌هایی برای آمادگی تیم ملی اختصاص پیدا کرد که برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا یکی از عوامل موثر در این محدودیت زمانی است. همچنین برنامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را ما تنظیم نکرده‌ایم بلکه این برنامه از طرف AFC ابلاغ می‌شود که متاسفانه چندان با برنامه‌های ما متناسب نیست و در آن بیشتر برنامه فوتبال باشگاهی شرق آسیا مورد توجه قرار گرفته که در مسیر برنامه‌ریزی مسابقات ما مشکل ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: از طرفی تاخیر در برگزاری مسابقات جام حذفی عامل دیگر محدودیت زمانی بود. زمانی موافقت با برگزاری مسابقات جام حذفی اعلام شد که زمان زیادی را از دست داده بودیم. علاوه بر اینها محدودیت‌ زمانی دیگر سازمان لیگ فرصت پایان رقابت‌های لیگ برتر تا تاریخ ۲۰ اردیبهشت است، چرا که مسابقات مرحله یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ ۲۴ و ۲۵ اردیبهشت و بازی‌های برگشت آن در تاریخ ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت برگزار می‌شود. به این موضوع باید اردوهای تیم ملی فوتبال برای بازی‌های ۱۴، ۲۱ و ۲۸ خرداد را نیز اضافه کرد. بنابراین ما هیچ راهی جز اتمام مسابقات در تاریخ ۲۰ اردیبهشت نداشتیم. در این میان باید مسائلی چون حفظ شرایط ورزشگاه آزادی برای بازی‌های استقلال و پرسپولیس و طول مسافت سفر نمایندگان ایران در آسیا را نیز محاسبه می‌کردیم.

وی درباره برنامه پیشنهادی باشگاه سپاهان بیان کرد: اگر بخواهیم هفته‌ سی وسوم لیگ برتر را در تاریخ ۳۰ فروردین برگزار کنیم آن وقت شاید به جای سپاهان، استقلال معترض شود. استقلال در روز جمعه ۲۳ فروردین با گهر بازی کرد و ۲۶ فروردین نیز با سپاهان بازی دارد. حال اگر قرار بود آنها ۳۰ فروردین در اهواز با فولاد و سوم اردیبهشت با الریان بازی کند مشخص است که این تیم به این برنامه معترض می‌شد. ضمن آنکه فشاری که در این برنامه به استقلال می‌آمد بسیار بیشتر از فشاری است که در برنامه فعلی برای سپاهان وجود دارد.

دبیر سازمان لیگ افزود: طبیعی است که هر برنامه‌ای اعلام شود تبعات خاص خودش را دارد و ما به همین دلیل از همه باشگاه‌ها عذرخواهی کرده بودیم. به نظر باشگاه سپاهان احترام می‌گذاریم و از آنها عذرخواهی می‌کنیم اما این برنامه در نشست هیئت رئیسه سازمان لیگ که نبی، تاج و بهروان در آن حضور داشتند تصویب شده است. بنابراین این یک تصمیم جمعی بوده و هرگونه جهت‌گیری خاص به نفع تیمی خاص در آن منتفی است.

کاظمی تصریح کرد: دقیقا همان برنامه‌ای که باشگاه سپاهان برای لیگ برتر پیشنهاد داده نیز در هیئت رئیسه سازمان لیگ بررسی و در نهایت برنامه‌ فعلی از سوی هیئت رئیسه سازمان لیگ اعلام شد. بنابراین به این جمع‌بندی می‌رسیم که با توجه به بررسی تمام این برنامه‌ها و جوانب آن احتمال تغییر در برنامه اعلام شده ۲ هفته لیگ برتر و فینال جام حذفی بسیار ضعیف است.

وی درباره زمان فینال جام حذفی گفت: زمان فینال جام حذفی در هیئت رئیسه سازمان لیگ تصویب شده است. آنچه باشگاه پرسپولیس مطالبه می‌کند تغییر زمان بازی این تیم با ملوان است و اینکه چرا این دیدار همزمان با بازی سپاهان است.

وی در زمینه درخواست باشگاه پرسپولیس برای تعویق بازی با ملوان گفت: سپاهان و پرسپولیس روز ۱۴ اردیبهشت در فینال جام حذفی بازی دارند و بازی پرسپولیس با ملوان را در روز ۱۰ اردیبهشت همزمان با بازی سپاهان و الغرافه در نظر گرفته‌ایم. با این حال درخواست باشگاه پرسپولیس را به هیئت رئیسه سازمان لیگ ارائه خواهیم کرد تا بررسی شود.

دبیر سازمان لیگ برتر درباره بحث منع قانونی حضور ۳ تیم از یک استان در لیگ برتر عنوان کرد: در آیین‌نامه و قوانین ما چنین چیزی وجود ندارد. طبق قوانین سازمان لیگ هر تیم ابتدا باید جایگاه قابل قبول را کسب کند و سپس حداقل شرایط استاندارد حضور در لیگ برتر را داشته باشد. البته امسال فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با توجه به الزامات AFC کنترل کامل را روی باشگاه‌ها انجام می‌‌دهند و آنها ملزم به داشتن شرایط حرفه‌ای برای حضور در لیگ برتر هستند. هم اکنون استان تهران بیش از ۳ تیم در لیگ برتر دارد و بنابراین هیچ منع قانونی برای حضور ۳ تیم در مسابقات ما وجود ندارد.

کاظمی همچنین در مورد پیشنهاد میزبانی جام حذفی از سوی استان‌های خراسان رضوی و هرمزگان اظهار داشت: این مکاتبات بیشتر با فدراسیون فوتبال انجام می‌شود و به احتمال زیاد فدراسیون تا فردا(سه شنبه) که زمان مشخص شدن مکان فینال جام حذفی است این درخواست‌ها را به ما اطلاع خواهد داد. آنچه اهمیت دارد این است که دو تیم ابتدا درباره محل برگزاری فینال با یکدیگر توافق کنند. اینکه این استان‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند این مزیت را دارد که نشان می‌دهد آنها در داخل استان خود هماهنگی‌های لازم را انجام داده و موافقت‌های خود را کسب کرده‌اند که این موضوع به ما کمک خیلی زیادی خواهد کرد.

کاظمی افزود: در این جلسه ۲ باشگاه می‌توانند روی برگزاری بازی در استانی بی‌طرف توافق کنند و یا اینکه قرعه‌کشی میان ۲ شهر تهران و اصفهان یا شهرهای بی‌طرفی که احتمالا پیشنهاد دهند برگزار می‌شود.

وی درباره عدم حضور برخی سرمربیان لیگ برتری در نشست‌های خبری اظهار داشت: حضور در نشست‌های خبری جزو مقررات و الزاماتی است که از قبل اعلام شده و سرمربیان باید در این نشست‌ها حاضر شوند. تنها در صورتی که عذر کاملا موجهی وجود داشته باشد سرمربی می‌تواند به این نشست نیاید. به طور قطع سرمربیانی که در نشست‌های خبری حاضر نشوند کارشان به کمیته انضباطی گزارش و جریمه‌هایی برای آنها در نظر گرفته خواهد شد.

کاظمی خاطرنشان کرد: سازمان لیگ برای فصل آینده تمهیداتی را اندیشیده تا بتوانیم از اطلاعات و دانش سرمربیان بیشتر استفاده کنیم و به منظور احترام به رسانه‌ها قوانین و مقرراتی را در نظر بگیریم و کمتر شاهد غیبت سرمربیان تیم‌ها در نشست‌ خبری باشیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391