برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ماجدی: تیم ملی زیر۱۶ سال به تورنمنت قزاقستان می رود

دوشنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۵۹ — باشگاه خبرنگاران

میرشاد ماجدی، سرپرست کمیته جوانان فدراسیون فوتبال، درباره آخرین وضعیت تیم های ملی پایه به نکاتی اشاره کرد.

میرشاد   ماجدی

ماجدی در این باره گفت: تیم ملی زیر۱۶ سال که مصطفی قنبرپور سرمربی آن است در دو سال گذشته هیچ اردوی خارجی نداشتند اما این تیم در نهایت اوایل امسال به تورنمنت گالینی ایتالیا رفت و نتایج خوبی گرفت و توانست از سد تیم های باشگاهی رده سنی خودش از کشورهای برزیل، فنلاند و ایتالیا بگذرد. البته تیم ملی زیر۱۶ سال تیم قبراقی است اما برای آمادگی بیشتر به کارهای فنی و بدنی بیشتری نیاز دارد و این تیم از ناحیه ضربات ایستگاهی هم باید تمرینات بیشتری انجام دهد. نوجوانان پس از بازگشت از امارات به تورنمنت قزاقستان که هر ساله برگزار می شود و تیم ملی نوجوانان در سه سال گذشته در آن شرکت کرده است، می رود. تیم های خوبی در این تورنمنت حضور دارند و حضور نوجوانان می تواند تجربه خوبی برای آنها باشد.
سرپرست کمیته جوانان درباره تغییرات رقابتهای مقدماتی نوجوانان و جوانان آسیا گفت:امسال رقابتهای نوجوانان و جوانان آسیا در مرحله مقدماتی با تغییرات جالبی همراه شده است و هنوز میزبان رقابتهای مقدماتی و نهایی اعلام نشده، کنفدراسیون فوتبال آسیا تغییرات در آیین نامه مسابقات اعلام کرده است. در رده زیر۱۶ سال، ۱۰ تیم اول هر گروه به همراه ۵ تیم از بهترین تیم های دوم هر گروه و میزبان رقابتها، به مرحله نهایی رقابتها صعود می کنند. تفاوت قانون امسال با سنوات گذشته این است که رقابتها در سالهای گذشته در ۷ گروه برگزار می شد، اما امسال می خواهد در ۱۰ گروه برگزار شود. در سالهای گذشته تیم های اول ودوم هر گروه به مرحله نهایی صعود می کردند اما در دوره جدید تنها ۱۰ تیم اول هر گروه صعودشان قطعی است و دوم شدن در گروه تضمینی برای صعود نمی دهد. ضمن اینکه میزبان رقابتها از پیش تعیین می شود و در رقابتهای نهایی شرکت نمی کند در حالی که در گذشته میزبان رقابتها پس از رقابتهای مقدماتی تعیین و از بین تیمهای صعود کننده انتخاب می شد.در رده زیر۱۹ سال رقابتها در ۹ گروه برگزار می شود و ۹ تیم اول به همراه ۶ تیم از بهترین تیم های دوم هر گروه به مرحله بعد صعود می کنند. میزبان هم به طور مستقیم صعود می‌کند و در رقابتهای مقدماتی شرکت نخواهد کرد. در رده جوانان هم تغییرات مثل رده نوجوانان بوده است و سال گذشته رقابتهای مرحله مقدماتی در هفت گروه انجام می شد.

ماجدی درباره آماده سازی تیم ملی زیر۱۷ سال برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۳ امارات گفت: برای تیم ملی زیر۱۷ سال برنامه های زیادی داریم. این تیم باید با آمادگی به جام جهانی امارات برود. اواسط اردیبهشت تیم ملی زیر۱۷ سال برای حضور در یک تورنمنت به امارات می رود.احتمالا یک تورنمنت سه یا چهارجانبه برگزار شود.

سرپرست کمیته جوانان در پایان درباره آخرین وضعیت تیم ملی جوانان هم گفت: با توجه به همزمانی که در اعلام اولیه رقابتهای مقدماتی جوانان آسیا و جام جهانی زیر۱۷ سال امارات وجود داشت، ما به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه زدیم که تاریخ را عوض کنند و به پس از رقابتها موکول کنند که متاسفانه تاریخ رقابتها را به حدود یک ماه قبل از مسابقات جام جهانی نوجوانان موکول کرده اند. قرار است بازهم نامه بزنیم تا بلکه تاریخ رقابتهای مقدماتی جوانان آسیا را تغییر دهند.در هر حال فردا جلسه ای با علی دوستی مهر داریم تا در این باره بررسی های لازم را انجام دهیم و نحوه استعدادیابی تیم ملی جوانان را آغاز کنیم. البته ایده های مختلفی وجود دارد که تیم ملی زیر۱۷ سال فعلی و چند بازیکن رده سنی زیر۱۹ سال را پس از استعدادیابی تلفیق کنیم و همچنین دیگر ایده‌ها که باید بررسی شود تا به یک جمع بندی مناسب برسیم و بتوانیم تیم جوانان قدرتمندی را روانه رقابتهای مرحله مقدماتی در هر تاریخی که اعلام شده است کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391