برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عزیز‌محمدی: اگر مشکل کمبود امکانات است سرخابی‌ها را هم باید کنار بگذاریم

سه‌شنبه، ۲۷ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۲۱ — فارس

رئیس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال گفت: اگر قرار است مسئله امکانات را برای کم کردن تعداد تیم‌ها در نظر بگیریم استقلال و پرسپولیس را هم باید کنار بگذاریم.

عزیز محمدی

عزیزمحمدی درباره حضورش در جلسه مدیران عامل باشگاه‌ها با مسئولان فدراسیون عنوان کرد: من در این جلسه حاضر شدم تا به کفاشیان تاکید کنم مدارک باشگاه‌ها را برای ارسال به AFC تا ۹ تیرماه آماده کند. باید مدارک را هرچه زودتر ارسال کنیم تا همچون سال گذشته سهمیه مان کسر نشود همان سهمیه ۳+۱ حفظ کنیم و یا این سهمیه را بیشتر کنیم.

وی افزود: همچنین من در این جلسه حاضر شدم تا درباره آئین‌نامه نقل و انتقالات و اصلاحات آن توضیحاتی بدهیم اتحادیه نظر باشگاه‌ها را در این زمینه کسب کرده و با کمک سازمان لیگ و کمیته تدوین مقررات به جمع‌بندی نهایی رسیدیم و فردا این کار کارشناسی تصمیم‌گیری خواهد شد.

رئیس اتحادیه باشگاه های فوتبال درباره ۱۸ تیمی باقی ماندن لیگ برتر یادآور شد: همه باشگاه‌های حاضر در این جلسه غیر از یکی دو باشگاه معتقد بودند حداقل در دو سه سال آینده لیگ ۱۸ تیمی برگزار شود. ۱۵ امضا در جلسه جمع شد که با ۱۸ تیمی شدن لیگ موافق بودند. زمانی که لیگ ۱۶ تیمی بشود ۳۶ بازی از لیگ کسر می‌شود که این موضوع در لیگ‌های ۱ و ۲ نیز تاثیر می‌گذارد.

وی افزود: من حساب کردم حدود ۱۰ استان از فعالیت فوتبالی محروم می‌شوند. بحث پخش تلویزیونی و تبلیغات و مسائل اقتصادی نیز وجود دارد. ۶۰۰ بازیکن و کادر فنی از فعالیت فوتبالی خارج می‌شوند. در بحث فنی هم همه کارشناسان معتقدند فوتبال ما ظرفیت لیگ ۱۸ تیمی را دارد. زمانی که این نامه امضا شد کفاشیان حضور نداشت و آیت‌اللهی اعلام کرد دبیر کل و کارگروه هیئت رئیسه در این باره تصمیم خواهند گرفت.

عزیز محمدی تاکید کرد: در استانداردهای جهانی حداقل‌های بازی در طول سال ۴۵ دیدار و حداکثر ۶۵ بازی است اما اگر لیگ ۱۶ تیمی شود ۳۰ بازی صورت می‌گیرد که در صورت صعود تیم به فینال جام حذفی یک تیم حداکثر ۳۵ بازی خواهد کرد که از استانداردها خارج است.

رئیس اتحادیه باشگاه‌های فوتبال ایران در مورد اینکه کی‌روش نظرش بر ۱۶ تیمی بودن بوده یادآور شد: البته کی‌روش برای اینکه زمان مناسبی برای تیم ملی داشته باشد این موضوع را درخواست کرد. یعنی قرار بود امسال لیگ ۱۶ تیمی شود نه برای سال آینده. اگر ما به جام جهانی برویم باشگاه‌ها بازی نخواهند داشت و اگر خدا ناکرده نتوانیم صعود کنیم روال عادی خود را دنبال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: البته امسال هر نوع درخواستی را که کی‌روش در نظر گرفته بود در اختیار او قرار داده بودیم و تمام شرایط را برای او فراهم کردیم. ظرفیت امکانات ما بالاست اگر بحث امکانات است که باید استقلال و پرسپولیس را هم کنار بگذاریم. اتحادیه به عنوان نماینده باشگاه‌ها نظرش بر ۱۸ تیمی ماندن است. اگر بخواهد لیگ ۱۶ تیمی شود شما ببینید باشگاه‌هایی مثل ذوب آهن و پیکان در صورت صعود شاید تیم‌داری نکنند.

عزیز‌محمدی درباره جو‌سازی عربستانی‌ها در خصوص میزبانی ایرانی‌ها و اینکه بازی‌های نمایندگان ایران در شهرهای بی‌طرف برگزار شود خاطرنشان کرد: این مسائل پرت و پلاست. نمی‌توانند برای فیفا تصمیم‌گیری کنند. در اروپا بدترین شعارهای نژاد‌پرستی صورت می‌گیرد اما هیچ وقت از این اتفاق‌ها رخ نمی‌دهد در حالی که هواداران ایرانی رفتارهای خوبی دارند. نماینده ما در عربستان چند ساعت معطل شد و آنها هم در ایران چند ساعت معطل شدند. اتفاق خاصی رخ نداد.

وی ادامه داد: از لحاظ مسائل امنیتی ایران بهترین کشور است. هیچ مشکلی وجود ندارد. الشباب پس از بازی با تراکتور‌سازی در تبریز به تفریح و خرید پرداخت و این اتفاق در تهران هم رخ می‌دهد.

عزیز‌محمدی درباره اینکه عربستانی‌ها از شعار دادن شعار خلیج فارس ناراحت بودند گفت: اصلا نباید اینگونه باشد زیرا واقعیت است. چندین هزار سال است این موضوع وجود دارد. همانطور که نام ایران هیچگاه تغییر نخواهد کرد.

وی درباره پیشنهاد باشگاه گهر مبنی بر برگزاری بازی بین ۴ تیم قعرنشین جدول در صورت ۱۸ تیمی باقی ماندن لیگ عنوان کرد در این باره باید از مسئولان سوال کنیم. اما فکر کنم طبق قانون اگر لیگ ۱۸ تیمی باقی بماند دو تیم مستقیم صعود خواهند کرد و تیم سوم نیز به پلی آف می‌رود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391