برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: پاس رو به عقب مدافع پرسپولیس خطا بود

یکشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۵۹ — فارس

کارشناس داوری فوتبال گفت: پاس رو به عقب مدافع پرسپولیس به دروازه‌بان این تیم خطا بود و داور به درستی اعلام ضربه دوضرب کرد

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده، درخصوص صحنه‌ای که مدافع پرسپولیس با زانو توپ را به نیلسون پاس داد و او با دست توپ را جمع کرد و داور به همین دلیل اعلام ضربه دوضرب برای تیم پیکان کرد، اظهار داشت: وقتی مجمع قانونگذاری فوتبال در جهان تصویب کرد پاس دادن با قسمتی از پا که درون کفش قرار می‌گیرد به دروازه‌بان خودی یک ضربه غیرمستقیم به سود تیم حریف باید اعلام شود برخی از کشورها برای اینکه این قانون را دور بزنند به بازیکنان خود یاد دادند توپ را نزدیک دروازه‌بان با پا بلند کرده و با قسمت های مجاز توپ را به دروازه‌بان بدهند.

وی ادامه داد: فدراسیون جهانی فوتبال بلافاصله پس از این مسئله با نظر بیش از ۸ عضو بین‌المللی فوتبال بخش‌نامه‌ای را به سراسر جهان صادر کرد که هرگاه بازیکنی برای فرار از خطا بودن پاس به عقب، توپ را از زمین بلند کرده و با قسمتهای مجاز ضربه به آن بزند، صرفنظر از اینکه دروازه‌بان توپ را با دست تصاحب بکند یا نه، این خطا توسط بازیکن اتفاق افتاده است و باید به او اخطار داده شود و علاوه بر آن یک ضربه آزاد غیر مستقیم علیه آن تیم گرفته شود.

نصیرزاده تصریح کرد: از ۱۵ سال پیش این صحنه‌ها خطاست و تابه‌حال در بازی‌های پخش زنده کشورمان چنین صحنه‌ای اتفاق نیفتاده بود اما تمام داوران به این موضوع مسلط هستند.
وی تاکید کرد: گر اخطار به نیلسون داده شده اشتباه بوده و به علت اینکه داور منجر به اشتباه فنی شده، کمیته انضباطی می‌تواند این کارت را بازگرداند زیرا مدافع پرسپولیس باید کارت زرد می‌گرفت، احتمال این وجود دارد که به علت نزدیکی مدافع پرسپولیس با دروازه‌بان، دوربین‌های تلویزیونی به اشتباه نیلسون را بازیکنی اعلام کردند که کارت زرد دریافت کرده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391