برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پورحیدری: خط و خطوط غلط در برنامه نود هم دیده می‌شود

شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۰۴ — خبرآنلاین

شاید امیر قلعه نویی در دنیا تنها مربی ای است که برای ایجاد شوک در تیمش، بازیکنان را به صورت مقطعی اخراج می کند

منصور پورحیدری

او در سال های اخیر و در تیم هایی مثل استقلال،تراکتورسازی،سپاهان و مس کرمان چنین روشی را به کار گرفت و بعد از بازی با سپاهان بود که دوباره این تاکتیک را تکرار کرد و فرزاد حاتمی و امیرحسن صادقی را به صورت موقت کنار گذاشت.البته همیشه قابل پیش بینی است که مغضوبان او پس از چند روز مورد بخشش قرار می گیرند و سرانجام این دو بازیکن هم بخشیده شدند تا دوباره به تمرینات استقلال برگردند. در خصوص این موضوع و همچنین آخرین شرایط استقلال دقایقی با منصور پورحیدری صحبت کردیم و او به سوالات پاسخ داد.
آقای پورحیدری، قبول دارید شیوه‌های تنبیه بازیکنان از سوی قلعه‌نویی در هیچ تیمی دیده نمی‌شود؟
به هر حال این یک نوع تنبیه است. شما باید در نظر بگیرید که روی سرمربی تیمی مثل استقلال چقدر فشار است و سرمربی انتظار دارد که بازیکن خواسته‌هایش را انجام دهد. قلعه‌نویی بعد از بازی تحت فشار بود و این یک تصمیم اولیه بود که از سوی او گرفته شد. مطمئنا او به این فکر می‌کرد که در یک فرصت مناسب دوباره موضوع را مورد بررسی قرار داده و تصمیم جدیدی بگیرد.
مثل این که با شما مشورت کرد؟
او به من لطف دارد و من حرف هایم را زدم. به قلعه‌نویی گفتم که می‌توان نوع تنبیه را عوض کرد و در نهایت تصمیم گرفته شد که آنها برگردند. با این حال این سرمربی است که تصمیم اول و آخر را می‌گیرد.
قلعه‌نویی مدت‌هاست که رسانه‌ها را دشمن اصلی خود می‌داند. آیا با طرز فکر او موافق هستید؟
من تقریبا هر روز قلعه‌نویی را می‌بینم و به هیچ عنوان خیال نکنید که قصد طرفداری از او را دارم ولی باید بگویم که او نسبت به رسانه‌ها دید منفی ندارد. شاید امیر گاهی اوقات حرف‌هایی بزند که منظورش یک رسانه خاص باشد ولی اینطور نیست که او همه رسانه‌ها را دشمن خود بداند. به هر حال گاهی اوقات او به عنوان سرمربی استقلال تحت فشار قرار می‌گیرد.
مگر سرمربیان تیم‌های دیگر مثل پرسپولیس یا سپاهان تحت فشار نیستند، آیا آنها رسانه‌ها را دشمن خود می‌دانند؟
من باز هم می‌گویم که امیر چنین طرز فکری ندارد و هیچ وقت با من در این خصوص صحبت نکرده است. در ضمن شما شرایط استقلال را با تیمی مثل پرسپولیس مقایسه نکنید. پرسپولیس در لیگ برتر هیچ استرسی ندارد و در آرامش کامل است و در آسیا هم حضور ندارد ولی استقلال شرایط متفاوتی دارد.
آیا قلعه‌نویی سال بعد در استقلال می‌ماند؟
راستش را بخواهید آنقدر فشار کار زیاد است که قلعه‌نویی و فتح‌الله‌زاده در مورد فصل آینده با یکدیگر صحبت نکرده‌اند. امیر دوست دارد به استقلال کمک کند و مطمئنا طرفین با یکدیگر حرف خواهند زد. به نظر من این تیم استقلال شانس قهرمانی در آسیا را دارد و قلعه‌نویی و باشگاه استقلال تمایل دارند که به همکاری خود ادامه دهند. البته اگر قرار باشد مشکلات امسال ادامه داشته باشد با مشکل مواجه خواهیم شد.
راستی نظرسنجی برنامه نود با واکنش بعضی از استقلالی‌ها مواجه شده است. از این که در بین گزینه‌ها بازیکنان استقلالی وجود نداشت چه صحبتی دارید؟
من برنامه را ندیدم ولی مسلما تمام آنهایی که بین گزینه‌ها بودند جزو بازیکنان بزرگ تاریخ فوتبال ایران هستند. من معتقدم از بین استقلال هم باید بازیکنانی در این گزینه قرار می‌گرفتند هر چند که دوست ندارم اسم ببرم. به هر حال خط و خطوط غلط در این فوتبال وجود دارد و در برنامه نود هم به طور واضح دیده می‌شود.
علی دایی گفته که چهره‌های مهم فوتبال ایران پرسپولیسی هستند در این مورد چه صحبتی دارید؟
دایی برای فوتبال ایران یک افتخار بزرگ است و من در تیم‌ملی افتخار همکاری با او را داشتم. من به صحبت‌ها و نظر دایی احترام می‌گذارم ولی استقلال هم بازیکنان و چهره های بزرگی دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391