برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شکایت ایران از تبانی به خاطر پول قطری‌ها به جایی نمی رسد

شنبه، ۳ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۲۲:۴۰ — خبرآنلاین

تعریف تبانی این است که یک تیم سعی کند بازی را واگذار کند. به تعبیر بهتر تلاش برای باختن به مفهوم تبانی است.

تیم تیم ملی ایران و تیم قطر

در دنیای ورزش نیز تبانی همیشه یا سود است برای دیگران و یا سود است برای هر دو طرف. برای مثال در مسابقات جام‌جهانی گاهی تبانی بین آلمان و اتریش برای حذف تیم سوم نیز وجود داشته که اثبات آن مشکل بوده است. این لفظ همیشه وجود داشته که تبانی یک حس است که به بیننده منتقل می‌شود و نمی‌توان در مورد آن قاطعانه صحبت کرد. اخیراً اخباری در رابطه با تبانی قطر و لبنان جهت صعود تیم قطر به دور بعد مسابقات در چارچوب مسابقات جام‌جهانی منتشر شده است که این موضوع حساسیت فیفا را برانگیخت و طی آن دبیر‌کل اردنی فدراسیون فوتبال غرب آسیا WAFF یعنی «فادی زریقات» مأمور این شد که به عنوان فردی بی‌طرف وضعیت تبانی را در لیگ داخلی لبنان و بازی قطر و لبنان بررسی نماید که نتیجه کار او این بود که ۱۵ بازیکن لبنانی محروم شدند که در این بین یک ابهامی وجود دارد و آن اینکه اگر تبانی فقط در لیگ داخلی لبنان بوده است پس چرا سه بازیکن که در لیگ‌‌های خارج از لبنان شاغل بوده‌اند نیز محروم شده‌اند؟ و چرا یکی از این بازیکنان همان فردی است که در بازی با قطر پاس گل داده است؟ زریقات دبیر‌کل فوتبال غرب آسیا در پاسخ به این سؤال می‌گوید که تبانی لبنان در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی مقابل قطر اثبات نشده است. در همین بین بود که رویترز عربی از قول فیفا مطلبی منتشر کرد که فیفا همچنان دنبال این موضوع است که وضعیت تبانی به کجا انجامید. فدراسیون فوتبال ایران نیز طی نامه‌ای به استناد اخباری که از فیفا داشته است از جروم والکه دبیر‌کل فیفا پرسیده که نتیجه اقدامات خودتان را در این رابطه به اطلاع ما برسانید. عده‌‌ای معتقدند وجود تبلیغات قطری روی سینه بارسلونا و میزبانی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر و اسپانسری شرکت‌های بزرگ به ثبت رسیده در قطر مانع از این می‌شود که کمیته اخلاق فیفا به موضوع ورود کند چون رفت‌ و برگشت‌ مالی فیفا بالغ بر ۷ میلیارد دلار است که چندین برابر چند بودجه کشور‌های آفریقایی است و بیشترین درآمد آنها از مسابقات جهانی بانوان و آقایان است.
به هر صورت همیشه امور مالی به امور ورزشی فیفا اشراف و برتری دارد. در مثالی نیز طبق بند ۳ - ماده ۳۳ آیین‌نامه انضباطی فیفا ما حق داشتیم که برای محرومیت دو جلسه‌ای کارلوس کروش تقاضای تعلیق یک جلسه‌ای را نماییم ولی آنها چون یک طرف قطر بود آن را نپذیرفتند و به‌طور قطع این ماجرای تبانی و قطر هم به جایی نمی‌رسد که نمی‌رسد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391