برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تبانی نقل مجلس روزهای آخر لیگ ؛یا دنبال اثباتش بروید یا تمامش کنید!

شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۲۹ — گل

بعد از بازی دیروز سپاهان مقابل داماش یا حتی پس از دیدار هفتاد هزار نفری هفته قبل در تهران میان دو مدعی جدی قهرمانی اتفاقات بازی طوری رقم خورد تا «تبانی» محور برخی مصاحبه‌ها و گزارش های رسانه‌ها باشد.

گزارش هایی که ریشه در اتفاقات بازی های پایانی تیم های بزرگ داشت و البته با شنیده های انتهای هر فصل و برخی شواهدی که هیچ وقت به اثبات نرسید و فقط در بین اهالی حرفه ای فوتبال و خبرنگارها مطرح بود ،دوباره همه را به فکر فرو برد که «نکند امسال هم قهرمان با کلک و تبانی جام را بالای سر می برد؟»
حرف های رامین محرم نژاد،اتفاق مربوط به عیسی اندوی و دیگو ماکسیموی پیام مشهد همه و همه در همین راستا مطرح شد اما هیچ کس پی ماجرا را نگرفت تا ببیند واقعا تبانی ای رخ داده یا همه چیز در حد توهم و شایعه است؟
در این میان نهاد مسوولی هم وجود نداشت تا دنبال قضیه را بگیرد و به صورت جدی وارد معرکه شود.حتی همین کمیته منشور اخلاقی که ظاهرا کارش مبارزه با ناپاکی های فوتبال است نیز در این زمینه – حداقل در بحث مربوط به قهرمانی لیگ برتر طی فصول گذشته – قدم پیش نگذاشت.در بین مطبوعات هم حتی با جرات ترین شان زیاد به این بحث‌ها وارد نشدند تا بسیاری از دوستداران فوتبال کدهایی که برخی روزنامه‌ها در این مورد داده بودند را جدی نگیرند و با نگاه یک شایعه خطرناک که قابل اثبات نیست از آن براحتی عبور می کردند.
در این میان گروهی از علاقه مندان به فوتبال و رسانه‌ها تصور می کردند روزنامه یا سایتی که خبر تبانی فلان مربی با بهمان بازیکن حریف روز آخرش را در قالب یک شایعه یا خبری گنگ و مبهم منتشر کرده از سر عناد و دشمنی با مربی مزبور دست به این اقدام زده و این قبیل اخبار نه پایه و اساس درستی دارد نه قابل اثبات است.
روزگاری یک از مربیان مشهور لیگ برتری گفته بود اگر به عیسی اندوی یا هر بازیکن دیگری مشکوکید بروید پیدایش کنید و اصل قضیه را در بیاورید.او می گفت یا یک بار برای همیشه از ماجرا باخبر شوید یا کلا این داستان و داستان های مرتبط را تمامش کنید.
اصل قضیه همین است.رسانه‌ها به عنوان منابع شایعات اینچنینی – که البته بعضی از آنها منابع موثقی هم دارند – می توانند خودشان پیگیر ماجرا باشند و تبانی و تبانی گر را با ادله محکم و درست رسوا کنند اما تا وقتی به این مرحله نرسیده باشند نباید باعث بدنامی فرد یا افرادی شوند که در فوتبال باشگاهی یا ملی برای خودشان وجهه ای دست و پا کرده اند.
بحث تبانی بحث جدی و مهم است که البته اگر کدهای مربوطه به آن جدی و قابل پیگیری باشد نیاز به دخول نیروهای انتظامی دارد اما تا وقتی اتهامی ثابت نشود هیچ کس شایعات را جدی نخواهد گرفت و حتی بدبین ترین هواداران تیم متضرر در راه قهرمانی یا سقوط از این دست اخبار گنگ می گذرند .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391