برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عزیزی‌خادم: با دایی و مهدوی‌کیا رفتار خوبی نداشتیم، با دادکان غیر اخلاقی برخورد کردیم

چهارشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۴۴ — فارس

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون کند عمل می‌کند و مقاومت‌هایی هم در آن وجود دارد اما این مسائل را پس از بازی‌های حساس تیم ملی خواهم گفت.

شهاب‌الدین عزیزی خادم

شهاب‌الدین عزیزی خادم با حضور در برنامه‌ تلویزیونی در خصوص رأی کمیته انضباطی در مورد تبانی در لیگ دسته اول عنوان کرد: روزی که به فدراسیون آمدن قصد داشتیم با برنامه کار کنیم و دست دوستی به سمت همه دراز کردیم اما شرایطی در فدراسیون به وجود آمد که کمی روند کار را کند و شرایط را دشوار کرد. ما دنبال منافع ملی هستیم گفتنی‌های زیادی وجود دارد اما تمام صبحت‌ها را به پس از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی خواهیم گذاشت.

وی ادامه داد: یکی از نمونه‌های آن همین تبانی است که بحثی تکراری و تکرار شدنی است. صد در صد اولی و آخری آن هم نخواهد بود. جا دارد که از نهادهای امنیتی و مسئولان فدراسیون تشکر کنم اما اعتقاد من این است که نباید شتابزده عمل کنیم و در یک پروسه زمانی مشخص این موضوع را از ریشه نابود کنیم. نباید اجازه دهیم که این موضوع تکرار شود.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: در رأیی که کمیته انضباطی صادر کرده، ۴۰ نفر متخلف اعلام شده‌اند که این موضوع نشان می‌دهد این امر اتفاقی نبوده است. مشکل ما در خود فدراسیون است. من هم جزئی از آن هستم خیلی سخت است که از نظر عقلانی بپذیریم که این موضوع فقط در حد افرادی بوده که حکمشان صادر شده، احتمال این وجود دارد که کار سازماندهی شده‌ای باشد به همین دلیل باید با واکاوی و جدیت تمام این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

عزیزی خادم یادآور شد: در نظرسنجی که از مربیان لیگ صورت گرفته ۹۶ درصد آلودگی در لیگ دسته اول را تأئید کرده‌اند که این امر باعث تأسف است. صحبت‌هایی شده که این مسائل باید فوری ریشه‌کن شود حتی در دل فدراسیون‌ هم اگر وجود دارد باید برطرف شود. به هر حال این خطر وجود دارد. فدراسیون فوتبال به عنوان ویترین فوتبال اگر مشکلی داشته باشد آسیب‌های اجتماعی در پی خواهد داشت. کمیته انضباطی و فدراسیون باید موشکافانه به دور از فشارهای سیاسی به این بحث رسیدگی کنند و سم‌زدایی شود.

رئیس کمیته تیم‌های ملی در مورد بحث ۱۶ تیمی شدن لیگ، خاطرنشان کرد: این موضوع مصوبه‌ای است که پیش از آغاز لیگ به تصویب رسیده بود و بنده هم به عنوان یک عضو به آن رأی دادم و رأیم هم پررنگ‌تر بود و با وجود اینکه در باشگاه پیکان هستم اما این موضوع تمام شده است متأسفانه در برنامه ۹۰ هجمه‌هایی صورت گرفت. رسانه‌ها تأثیرگذار هستند و باید در روشنگری مردم تلاش کنند اما ما به نظر برنامه ۹۰ و رسانه‌ها کاری نداریم. مصوبه ۱۸ تیمی شدن تصویب شده است.

وی در مورد احتمال تغییر این مصوبه بر اثر فشارهای از سمت افراد مختلف تأکید کرد: متأسفانه این اتفاقات در گذشته رخ داده است. در مسئله جام حذفی و برگزاری این رقابت‌ها چنین مسائلی به وجود آمد وقتی برنامه‌ریزی نداریم طبیعی است که این مسائل به وجود می‌آید. زمانی که ۱۵-۱۶ تیم به فدراسیون نامه زدند تا به این موضوع رسیدگی شود بهتر بود فدراسیون جلسه‌ای را برگزار می‌کرد و محدودیت‌های خود را اعلام می‌کرد.

عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد پروازهای چارتر تیم ملی خاطرنشان کرد: حضور شرکت هواپیمایی آسمان اتفاق خوبی بود که رقم خورد من هم به عنوان عضو کوچک جامعه فوتبال در این امر تلاش کردم، همچنین نقش رسانه‌ها در این موضوع انکار نشدنی است. با وجود دلسردی‌ها و تلاش‌های برخی دوستان که در خود فدراسیون قرار داشتند اما این قرارداد امضاء شد و رئیس فدراسیون فوتبال هم زیر این برگه را امضاء کرد. ما پتانسیل بالایی در فوتبال داریم اما ضعیف عمل کرده‌ایم.

وی در مورد اینکه شانس صعودمان به جام جهانی چقدر است، تصریح کرد: به هر حال اتفاقاتی در گذشته رخ داده که نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم. اختیاراتی بوده که سهم ما هم در این زمینه ناچیز بوده ما با مردم حرف‌های زیادی داریم زیرا فوتبال متعلق به مردم است. گهگاهی سکوت کردیم اما شما ما را به چالش کشیدید. سکوت ما به دلیلی بود که تعامل رخ دهد نمی‌خواهیم کسی را متهم کنیم، تیم ملی نسبت به دوره‌های گذشته بهترین امکانات را دارد باید همه هم‌اکنون حمایت کنیم.

عزیزی خادم در مورد اینکه آیا قرارداد بالای کی‌روش سبب شده تا او برکنار نشود، یادآور شد: به هر حال کسی که اخراج شود تبعاتی در پیش دارد. من نمی‌خواهم به گذشته بازگردم، فدراسیون تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا تیم ملی موفق باشد. همه کشور در این زمینه بایدتلاش کند. در این ۵-۶ سال فوتبال ما واقعاً آسیب زیادی دیده ما واقعاً اسطوره شکنی داشته‌ایم. با علی دایی ومهدوی‌کیا رفتار خوبی نداشتیم با دادکان غیر اخلاقی برخورد کردیم. این مسائل باعث می‌شود انگیزه‌ها پایین بیاید. به هر حال امیدوارم در زمان باقیمانده رئیس فدراسیون فوتبال تمام تلاش خود را انجام دهد و تیم ملی بهترین عملکرد را داشته باشد. این فوتبال اینگونه نمی‌شود.

عزیزی خادم در مورد تغییر و تحولات احتمالی پس از مسابقات مقدماتی جام جهانی گفت: این موضوع را باید از مجمع بپرسید زیرا آنها صاحب فوتبالند. به هر حال فکر می‌کنم پس از این مسابقات فدراسیون آبستن حوادثی باشد. فوتبال ما آسیب زیادی دیده و باید به سمت شایسته سالاری و عدم دخالت افراد سیاسی برویم تا آسیب حداقلی برسد. اتفاقی که برای مهدی مهدوی‌کیا افتاد واقعاً همه را ناراحت کرد. خود فدراسیون می‌توانست برای او برنامه‌ای تدارک ببیند. در کجای دنیا با اسطوره‌ها چنین رفتاری انجام می‌دهند.

وی در مورد اینکه قرار است تعدادی از پیشکسوتان را به مسابقات جام جهانی همراه با تیم ملی اعزام کنند، عنوان کرد: به هر حال من این موضوع را به مسئولان پیشنهاد داده‌ام و امیدوارم فدراسیون این موضوع را قبول کند. یک عده‌ای از پیشکسوتان نامدارتر هستند البته می‌توانیم آنها را تقسیم کنیم و در مسابقات مختلف آنها را اعزام کنیم.

عزیزی خادم درباره بازگشت علی کریمی به تیم ملی افزود:‌امیدوارم او بازگردد حضور او در تیم ملی بار روانی مثبتی دارد. صحبت‌های مؤثری در این زمینه صورت گرفته است.

وی درباره مشکلات مالی فدراسیون تصریح کرد: فدراسیون مشکلات خاص خود را دارد. در ۶-۷ سال اخیر مشکلات اقتصادی زیادی داشتیم. زمانی که اسپانسری وجود ندارد درآمدزایی هم نمی‌شود. مردم صبرشان سر آمده، حق هم دارند ما چاره‌ای جز برنامه‌ریزی اساسی نداریم.

رئیس کمیته تیم‌های ملی درباره پیشنهاد حظور حاج‌رضایی، عابدینی، مهدوی‌کیا و جلالی در این کمیته خاطرنشان کرد: من با توجه به عقل ناقصی که داشتم این گزینه‌ها را پیشنهاد دادم. ظرفیت فوتبال ما بالاست این موضوع در هیئت رئیسه مورد موافقت قرار گرفته و امیدوارم فدراسیون در راستای مصوبه خود این امر را هرچه زودتر نهایی کند.

وی در پایان گفت: فدراسیون روند کندی در پیش گرفته و مقاومت‌هایی هم در داخل فدراسیون صورت می‌گیرد که فقط به علت حساسیت‌های دیدارهای تیم‌ملی سکوت کرده‌ایم و پس از این مسابقات حتماً مسائلی را بیان می‌کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391