برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محسن بنگر: بازیکن لیگ یکی نبودم که اشانتیون سیدجلال باشم

یکشنبه، ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۲۶ — گل

شایعه‌ای بی اساس بود. ما هیچ‌گاه در سپاهان باند نداشتیم. همه با هم رفیق بودیم و تازه قدیمی‌ترها هوای جدیدها را هم داشتند.

محسن بنگر

یکی از خریدهای این فصل پرسپولیس بود که به زعم برخی اهالی فوتبال کارایی لازم را در خط دفاع این تیم نداشت، ضمن این‌که در برابر پول میلیاردی که از این تیم گرفت نتوانست بازده مناسبی داشته باشد. محسن بنگر اما اعتقاد دیگری دارد و می‌گوید در نیم فصل اول خرید ناموفق بوده و در نیم فصل دوم موفق و البته تاکید می‌کند که بحث میلیاردی بودنش هم شایعاتی بیش نیست و برای یک فصل فقط ۵۵۰ میلیون تومان گرفته است. او حتی حاضر است اصل قراردادش را به رسانه‌ها بدهد و دست روی قرآن هم بابت صحت حرف‌هایش دست بگذارد. مدافع شمالی پرسپولیس اما در مورد اتفاقاتی که در بازی پرسپولیس- سپاهان افتاد قصد افشاگری دارد ولی آنرا به بعد از فینال جام حذفی موکول کرده است.

*محسن بنگر از سپاهان در فوتبال ایران چهره شد. چه شد که به سپاهان رفتی؟

_من در شموشک نوشهر و در لیگ یک بازی می‌کردم. شرایط خوبی داشتم و فکر کنم تنها بازیکن فوتبال ایران باشم که از لیگ یک به تیم ملی رسیدم و در تیم ملی هم بازی کردم. ابتدا از پاس پیشنهادی جدی داشتم و قرار بود به این تیم بروم اما قضیه منتفی شد و من که پیشنهاد سپاهان را نیز داشتم به این تیم پیوستم.

*در اولین فصل حضورت در لیگ برتر و سپاهان اوضاع برایت چگونه بود؟

_سپاهان قهرمان لیگ شده بود و من هم به عنوان یک پدیده و البته بازیکن جوان به این تیم پیوسته بودم.کارم سخت بود اما بعد از تنها چهار هفته در ترکیب اصلی تیم قرارگرفتم و به همراه‌ هادی عقیلی که او هم با من سپاهانی شده بود، زوج دفاع میانی سپاهان را تشکیل دادیم.آن فصل سپاهان خوب نتیجه نگرفت و ما در طول یک فصل سه مربی عوض کردیم اما برای من به عنوان یک بازیکن جوان که تازه به این تیم پیوسته بودم سال خوبی بود و عملکرد بدی نداشتم.

*در سپاهان تبدیل به یک مهره کلیدی شدی و هر فصل پیشنهادات زیادی از تیم‌های دیگر داشتی. چه شد که سالیان زیادی را در این تیم ماندی؟

_من از همان ابتدا پیراهن شماره هشت را در سپاهان بر تن کردم و با خودم قرار گذاشتم حداقل هشت فصل را در این تیم بمانم که همین‌طور هم شد. از فصل سوم بود که برای سپاهان هم گلزنی کردم و گل‌های حساسی را هم به ثمر رساندم. تقریبا از همان دوران بود که در پایان هر فصل از تیم‌های دیگر پیشنهاد داشتم اما شرایط سپاهان خوب بود و دلیلی هم نمی‌دیدم که این تیم را ترک کنم.

*در تمام این سال‌ها به تیم ملی هم دعوت می‌شدی اما در ترکیب اصلی تیم قرار نمی‌گرفتی یا خط می‌خوردی. به نظرت علت چه بود؟

_از شانس بد من هرگاه به تیم ملی دعوت شدم، در پست دفاع میانی یکی از هم‌تیمی‌هایم هم دعوت می‌شد و فیکس بازی می‌کرد. در مقطعی هادی عقیلی بود و بعد از آن سید جلال و خب از یک تیم دو دفاع وسط در تیم ملی به صورت فیکس قدری حرف و حدیث دار می‌شد.آنها هر دو دفاع وسط ثابت تیم ملی بودند و این پست هم منطقه‌ای است که یک مربی تغییرات زیادی در آن نمی‌دهد.

*در سپاهان با مربیان زیادی هم کار کردی. با کدام‌یک از آن‌ها راحت‌تر بودی؟

_با آقای قلعه‌نویی و کرانچار خیلی راحت بودم و نکته‌های بسیاری را از این دو مربی آموختم.

*اگر از بین این دو نفر بخواهی یکی را انتخاب کنی، آن یک نفر کدام است؟

_آقای قلعه‌نویی. ایشان واقعا اخلاقی حرفه‌ای داشتند. اگر مرتکب اشتباهی می‌شدم خیلی راحت و رک و راست به من متذکر می‌شدند و همین بود که باعث می‌شد اشتباهاتم کمتر و کمتر شود.

*و مسلما لوکا بوناچیچ مربی بود که رابطه خوبی با هم نداشتید. شایعاتی که در مورد اخراج ایشان به شما برمی‌گشت از کجا نشات می‌گرفت؟

_در بازی با السد قطر در زمین حریف بود که ما نیمه اول را با برد دو بر صفر به پایان رساندیم. شرایط بازی طوری بود که ما باید با اختلاف حداقل سه گل بازی را می‌بردیم. توان این کار را هم داشتیم و به‌ خاطر ماجرای رحمان احمدی باید با اختلاف السد را می‌بردیم، اما در کمال تعجب و بین دو نیمه لوکا گفت همین نتیجه را نگه دارید و فقط بازی را ببرید. من هم بعد از بازی این حرف را در مصاحبه‌ای گفتم که به مذاق لوکا خوش نیامد.

*ولی ماجرای اخراج لوکا را به اختلافش به شما ربط دادند. آیا مربوط می‌شد؟

_لوکا بعد از من در نامه‌ای خواستار اخراج نویدکیا، آقای بصیرت و حتی تدارکات تیم شد و آقای رحیمی ‌هم دیدند که تیم دارد متضرر می‌شود و احتیاج به یک شوک داریم. اصلا ربطی به من نداشت.

*اینکه شایعه شده بود محسن بنگر با همکاری برخی دیگر از بازیکنان قدیمی‌سپاهان باند درست کرده‌اند ماجرایش چه بود؟

_شایعه‌ای بی اساس بود. ما هیچ‌گاه در سپاهان باند نداشتیم. همه با هم رفیق بودیم و تازه قدیمی‌ترها هوای جدیدها را هم داشتند.

_و روابط محسن بنگر با تماشاگران سپاهان چگونه در اولین فصل جداییت تیره شد؟

*من هشت فصل را با هواداران سپاهان زندگی کردم. رابطه بسیار خوبی با آنها داشتم تا این‌که در این فصل و در بازی مقابل سپاهان آن اتفاقات رخ داد. ریشه تمامی‌آنها را هم می‌دانم. کسانی بودند که به هواداران سپاهان گفتند محسن بنگر از مردم اصفهان بد گفته است و صدای ضبط شده غیر واقعی از من درست کردند. جلسات متعددی را برای خراب کردن من نزد هواداران سپاهان و مردم اصفهان ترتیب دادند. تمامی‌آنها را می‌شناسم و بعد از جام حذفی با سند و مدرک دست آنها را رو‌می‌کنم تا مردم اصفهان و هواداران سپاهان آنها را بشناسند و از نیت شومشان خبردار شوند. بگذارید فینال جام حذفی تمام شود با ذکر نام، آنها را معرفی خواهم کرد.

*حضور شما در پرسپولیس تا این مقطع تحلیل‌های زیادی را داشته است. اینکه می‌گویند شما خرید میلیاردی پرسپولیس هستید تا چه حد صحت دارد؟

_واژه میلیاردی از اول فصل بر دوش همه بازیکنان جدید پرسپولیس سنگینی می‌کند. من در همین مصاحبه اعلام می‌کنم رقم قرارداد من با پرسپولیس به هیچ عنوان میلیاردی نیست. من در ازای ۵۵۰ میلیون تومان پرسپولیسی شدم و قراردادم هم در فدراسیون فوتبال موجود است.

*اما نمی‌توان به قراردادها و رقمهای درج شده در آن اعتماد کرد!

_حاضرم اصل قراردادم را در اختیار رسانه‌ها قرار دهم و دست روی قرآن بگذارم و قسم یادکنم که رقم قراردادم واقعی است. غیر از این دیگر نمی‌توانم کاری بکنم.

*وقتی شما به پرسپولیس آمدید شایعه شده بود که اشانتیون سید جلال هستید. این قضیه را درست می‌دانی؟

_اولا من زودتر از سید جلال با پرسپولیس قرارداد بستم و بعد هم اینکه بازیکن ثابت تیم قهرمان لیگ بودم. مگر بازیکن لیگ یکی بودم که اشانتیون سید جلال باشم؟!

*خودت را جزو خریدهای موفق پرسپولیس می‌دانی یا ناموفق؟

_من خودم را در دو بخش در پرسپولیس ارزیابی می‌کنم. در نیم فصل اول چندان موفق نبودم ولی در نیم فصل دوم از خریدهای موفق پرسپولیس به شمار می‌آمدم. در نیم فصل اول مربی تیم نتوانست با محیط سازگاری لازم را پیدا کند و این مورد در کار من تاثیر گذاشت اما با آمدن یحیی گل محمدی من هم بازی به بازی بهتر شدم.

*چند بازی از طرف یحیی گل محمدی نیمکت نشین شدی و شائبه اختلاف شما با وی پیش آمد. این قضیه درست بود؟

_خوشبختانه رابطه آقایحیی با من و سایر بازیکنان یک رابطه منطقی و بسیار خوب است. من به تصمیمات ایشان احترام می‌گذارم و هیچ گله‌ای هم از نیمکت نشینی خودم نداشتم اما شایعه کردند که من از ایشان ناراحتم که اصلا صحت ندارد.

*برای سپاهان گل‌های حساس می‌زدی. این مورد در پرسپولیس چه زمانی به وقوع می‌پیوندد؟

_در سپاهان بعد از سه فصل شروع به گلزنی کردم. در پرسپولیس هم خدا را چه دیدید شاید در فینال جام حذفی گل زدم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391