برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مورد عجیب گسترش فولاد

دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۲۲:۴۹ — گل

شاید مدیریت گسترش فولاد با مطرح کردن این تهدید خواسته به گوش مسئولان تبریز برساند که اگر سر کیسه را شل نکنند و از این تیم حمایت نکنند،با بازگشت به لیگ پایین، دهن کجی به آنها بکنند

تیم گسترش فولاد

لیگ ما درست شبیه معجونى است که هم مزه اش تو را مى زند و هم دوست دارى تا تهش را بخورى! لیگى که احتمال وقوع هر رویداد غیر منتظره و پیش بینى نشده اى را باید در آن پیش بینى کرد، غیر مطرقبه تر از حوادثى که در مسابقات اتومبیل رانى داکار-پاریس براى رانندگان پیش مى آید. پس از داستان تبانى و نامعلوم بودن قطعى تعداد تیمها در دوره بعدى و بازار داغ غر زدن مربیان و بازیکنان تیمهاى حریف، این یکى دیگر براى خودش اتفاقى است نوبرانه که حداقل نمونه اش را تاکنون نداشته ایم. داستان از این قرار است؛ سرمربی تیم گسترش فولاد گفت: به احتمال زیاد در فصل آتی در لیگ یک خواهیم بود! رسول خطیبی درباره سرنوشت این باشگاه برای فصل آتی عنوان کرد: "طی صحبتی که با مدیرعامل باشگاه داشتم وی گفت که تیم را برای حضور در لیگ یک آماده کن! البته هنوز چیزی قطعی نیست اما فکر می کنم این اتفاق بیفتد. همه از این مساله ناراحتند."
به عبارت دیگر اینکه باید بگوییم گسترشى‌ها در تمام لحظاتى که داشتند تلاش مى کردند تا به لیگ برتر دست برسند، در گوشه ى ذهن مدیریتش احتمال ماندگارى تیم در لیگ یک وجود داشت. تفاوت داستان گسترش فولاد با تیمى مانند سپاهان نوین در این است که سپاهانى‌ها از ابتدا مى دانستند که قرار نیست با دو تیم در لیگ برتر حاضر شوند، اما تیم تبریزى دو سه سالى هست که رویاى لیگ برتر در ذهن مى پروراند، قضییه اعتراض مدیر عامل گسترش فولاد به اتفاقاتى که موجب عدم صعودشان به لیگ برتر در سال گذشته شد و تهدید به عدم حضورشان در لیگ یک را هنوز در خاطر داریم و این کناره گیرى احتمالى امسال و بازگشت به گذشته حسابى همه را غافلگیر کرده است.
خطیبى درباره دلایل این تصمیم چنین گفت: " احساس می کنم به خاطر عدم حمایت لازم چنین تصمیمی گرفته شده است.طی دو ماهی که از صعود ما به لیگ برتر می گذرد،اقدام مثبتی برای کمک به ما نشده است و از کنار تیم بی تفاوت گذشته اند.حتی از مدیران باشگاه،بازیکنان و کادر فنی تقدیر هم نکرده اند.این نشان می دهد که فوتبال تبریز با توجه به داشتن تیم های بزرگ نظیر:تراکتورسازی،گسترش فولاد،شهرداری،ماشین سازی و ... در بلاتکلیفی به سر می برد.مشکلات فوتبال ایران یک طرف و مشکلات فوتبال تبریز یک طرف."
حالا با این گفته هاى خطیبى مى توان از یک منظر دیگر هم به ماجرا نگاه کرد. احتمال اینکه مدیریت گسترش فولاد با مطرح کردن این تهدید خواسته به گوش مسئولان سیاسى-ورزشى تبریز برساند که اگر سر کیسه را شل نکنند و از این تیم حمایت نکنند، با بازگشتن به لیگ پایین یک دهن کنجى بزرگ به آنها خواهند کرد که نتوانستند کمکى به تیم شهرشان بکنند و این در حالى است که در نزدیکى انتخابات مسئولان سیاسى بسیارى از استانها سعى دارند تا با مطرح کردن لیگ هجده تیمى و خرید امتیاز، دل مردم منطقه شان را بدست بیاورند و در این شرایط این یک شکست بزرگ براى آنها در آذربایجان خواهد بود. در همین ارتباط خطیبى چنین ادامه داد:
" من درست یک سال پیش در یک برنامه زنده تلویزیونی در استان تاکید کردم فوتبال تبریز با این پتانسیل به یک شورای عالی فوتبال متشکل از استانداری،وزارت ورزش،هیات فوتبال و منتخبی از مدیران باشگاهها و پیشکسوتان نیاز دارد تا به امور فوتبال شهر رسیدگی کنند اما متاسفانه توجهی به این مساله نشد و حاصل این شد که می بینیم بخش خصوصی از فوتبال کنار برود. خطبیی تاکید کرد: فعلا وضعیت این طور است و امیدوارم شرایط فرق کند.شاید اتفاقی بیفتد و ما به لیگ برتر برویم اما آن چیزی که الان می توان گفت این است که ما فصل بعد در لیگ یک هستیم. "
اینها مى تواند یک معنى دیگر هم بدهد و آن نشان دادن چراغ سبز به خریداران دست به نقدى است که مى توانند به سرعت یک چشم بر هم زدن کیسه را شل کنند و امکان انتقال این تیم را به مقصد مورد نظرشان بدهند. یعنى دوباره باید بعد از این شاهد خبرهاى رنگ و وارنگى باشیم مبنى بر ردیف شدن نامهاى گوناگون که قصد خرید این تیم را خواهند داشت و براى پیروز شدن در این مزایده گوى سبقت را از هم بربایند.خطیبى براى اینکه آب پاکى را بر روى دست همه بریزد و به قولى حجت را تمام کند وی درپاسخ به این پرسش که آیا با این شرایط در گسترش فولاد می ماند یا نه گفت: گسترش فولاد خانه دوم من است و افتخار می کنم شرایطی به وجود بیاید که با این تیم حتی در لیگ یک هم همکاری ام را ادامه بدهم!
حال باید دید با شرایطى که به وجود آمده تبریز پس از شهردارى، گسترش را هم از دست خواهد داد و خوزستانى‌ها پس از اینکه استقلال خوزستان جاى شهردارى را گرفت، نفت آبادان هم با خرید امتیاز گسترش دومین تیم آذربایجان را هم شکار خواهند کرد یا اینکه تهدیدها چاره ساز خواهد شد و گسترش فولاد نخستین تجربه لیگ برترى اش را کسب خواهد کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391