برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حسن‌زاده: تهدید شدیم اما به قانون عمل کردیم

سه‌شنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۱۷ — ایسنا

رییس کمیته انضباطی از تهدیدهایی که در مسیر رسیدگی به پرونده تبانی شده بود پرده برداشت و گفت: به قانون عمل کردیم اما احکام ما وحی منزل نیست و در ادامه رسیدگی‌ها منتظر حکم تاثیرگذار جدیدی نباشید.

اسماعیل حسن زاده

اسماعیل حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره احکام صادره کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره پرونده تبانی به سوالات و ابهامات متعددی پاسخ داد که مشروح آن در زیر می‌آید:

** حکم ما وحی منزل نیست

حسن زاده ابتدا درباره این حکم اظهار کرد: ما پس از بررسی‌های کامل پرونده تلاش کردیم طبق قانون و رعایت جانب عدالت احکام را صادر کنیم و معتقدیم حکم ما وحی‌ منزل نیست و اگر ایرادی داشته باشد، پس از اعتراض احتمالی محکومان، می‌تواند در صورت لزوم در شورای استیناف مورد بازبینی و احیانا تجدیدنظر قرار گیرد.

** پرونده باز است اما منتظر حکم تاثیرگذار دیگری نباشید

وی در پاسخ به اینکه باز بودن این پرونده که به آن اشاره داشتید به چه معناست، گفت: یک بخشی از پرونده برای سایر افراد مرتبط با این موضوع مختوم نشده و این افراد جزو محکومان اعلام شده نیستند.

رییس کمیته انضباطی در واکنش به اینکه یعنی ممکن است در آینده با بررسی‌های بیشتر، احکام تعیین‌کننده یا تاثیرگذار دیگری در نتایج لیگ دسته یک اعلام کنید، اظهار کرد: خیر چنین نخواهد شد و احکام احتمالی درباره این افراد شخصی است و در نتایج و سرنوشت تیم‌ها تاثیرگذار نیست.

** اینکه صدور احکام قطعی در استیناف طول بکشد به ما مربوط نیست

حسن‌زاده همچنین در پاسخ به اینکه پیش‌بینی می‌کنید احکام قطعی پس از استیناف با توجه به مهلت قانونی اعتراض برای محکومان، چه زمانی صادر شود تا مسابقه پلی‌آف بیش از این به تاخیر نیافتد نیز خاطرنشان کرد: کمیته انضباطی طبق وظیفه‌ای که داشت کارش را انجام داد و موارد بعدی دیگر به این تشکیلات مربوط نمی‌شود. محکومان یک هفته مهلت قانونی برای اعتراض دارند و بعد از آن هم نمی‌دانم چقدر طول بکشد که شورای استیناف به اعتراض‌های احتمالی آنها ترتیب اثر دهد.

** هیچ‌کدام از مربیان محکوم شده در کمیته انضباطی سوءسابقه نداشتند!

وی در واکنش به اینکه با توجه به سوءسابقه برخی از مربیان محکوم شده در این پرونده، برخی‌ها معتقدند می‌بایست احکام سنگین‌تری برای آنها صادر می‌کردید نیز به ایسنا گفت: ما به قانون عمل کردیم و تمام تنبیه‌های در نظر گرفته شده طبق آن است. ضمن اینکه مربیانی که معتقدید سوءسابقه داشتند، هیچ رای صادره‌ شده‌ای در کمیته انضباطی نداشتند. شاید بعضی از آنها در سال‌های گذشته توسط نهادهای دیگری چون کمیته رسیدگی به تخلفات اخلاق حرفه‌ای مشمول تنبیه‌هایی شده باشند اما هیچ‌کدام از آنها در کمیته انضباطی پرونده‌ا‌ی منتهی به صدور رای نداشتند.

** بعید نیست این احکام در استیناف تغییر کند

رییس کمیته انضباطی درباره اعتراض برخی محکومان مبنی بر اینکه ما نمی‌دانیم به چه علت محکوم شده‌ایم نیز اظهار کرد: تمام این موارد در حکم تشریح داده شده و اصلا استیناف را برای همین گذاشتند که اگر کسی اعتراضی دارد، برود و حرف‌هایش را بزند. ما به احکامی که صادر کردیم هیچ تعصبی نداریم و هیچ بعید نیست استیناف با بررسی دوباره تصمیم بگیرد در حکمی تجدیدنظر کند.

** برخی کسانی که در مسیر رسیدگی به پرونده بودند بارها تهدید شدند

حسن زاده با بیان اینکه در جریان بررسی پرونده بارها تهدیدهایی از جانب برخی افراد صورت گرفت، به ایسنا گفت: متاسفانه برخی از دوستان و آنهایی که در مسیر رسیدگی به پرونده بودند را تهدید کردند. ما ادعایی نداریم و وظیفه خودمان می‌دانستیم از حق دفاع کنیم و خوشحالیم با وجود این رفتارها سعی کردیم عادلانه‌ترین احکام را صادر کنیم.

** به بهترین روش عمل کردیم

وی در واکنش به اینکه تهدیدکنندگان چه کسانی بودند، تصریح کرد: بعضی‌ها با اتکا به افراد دیگر و از جانب دیگران اقدام به تهدید می‌کردند و عده‌ای هم به نفع کسی حرف می‌زدند. طبیعی است عده‌ای مخالف کمیته انضباطی هستند و برخی هم منافع‌شان در خطر بود اما ما به بهترین روش عمل کردیم و به دور از هیاهو، جنجال‌ها و مانورهای رسانه‌ای کارمان را انجام دادیم و الان هم هر کسی به هر جرمی محکوم شده قانونا حق اعتراض دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391