برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جلالی: پشت پرده تبانی‌ها افراد درشت تری هستند

سه‌شنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۲۱:۴۵ — خبرآنلاین

مجید جلالی می گوید اولین قدم فدراسیون برای پاکسازی فضای فوتبال بسیار امیدوارکننده است.

مجید جلالی

مجید جلالی مربی و کارشناس باسابقه فوتبال ایران درواکنش به پرداری برداری فدراسیون فوتبال از یکی از بزرگترین پرونده های تبانی در لیگ دسته اول گفت: «آن چیزی که مسلم است، بیش از ۱۰ سال است که این مسائل در فوتبال ما وجود دارد. همه آنهایی هم که در فوتبال حضور دارند از این مسائل آگاهی دارند. نکته مهم این است که برای اولین بار در مقابل اینگونه عملکردها یک واکنش تنبیهی نشان داده شده، یعنی تا الان همه کتمان می کردند و می گفتند که سند و مدرک رو کنید، در حالی که همه می دانستند. فقط هم محدود به این گروه نمی شود و دیگران هم سرنخ دارند. اما این خیلی امیدوار کننده است که فدراسیون اولین قدم را به سمت پاکسازی فضای فوتبال برداشته است.»
او در مورد نقش رسانه‌ها در برخورد با این فساد گفت: «معمولا رسانه‌ها هستند که در این زمینه‌ها تاثیرگزارند. در خیلی از جاهای دنیا هم به این شکل است. وقتی در باشگاه های انگلستان از یک فساد پرده برداری می شود، به این خاطر است که در ابتدا مثلا BBC آن را رو کرده و در نهایت مسئولان به آن واکنش نشان دادند.»
سرمربی سابق پاس ادامه داد: «اگر قرار باشد این برخورد به همین جا ختم شود، قطعا ریشه کن نخواهد شد. اگر فدراسیون از درون این مسائل سرنخ‌ها را پیدا کند، مطمئن باشید که در پشت پرده این فساد به افراد درشت تری برخواهد خورد. در صورتی که این اراده وجود داشته باشد، به اعتماد سازی و پاکسازی در فضای فوتبال کمک زیادی می شود.»
جلالی در پاسخ به این سوال که آیا رویکرد فدراسیون را در برخورد با این فساد صحیح می داند، گفت: «من این را به عنوان اولین قدم، یک قدم جدی و موثر می دانم. به نظر من همه باید از این برخورد فدراسیون استقبال کنند، نه اینکه آن را زیر سوال ببرند.»
او همچنین در مورد احتمال وقوع این رسوایی‌ها در لیگ برتر هم گفت: «این مسائل تنها محدود به لیگ دسته اول نمی شود و مطمئن باشید که در لیگ برتر هم وجود دارد. این برخورد می تواند یک شروع باشد، برای همین است که می گویم باید به دنبال سرنخ‌ها رفت.»
مجید جلالی در پایان گفت: «این برخورد‌ها تنها نباید به گروهی که محروم شدند، محدود شود. در واقع اینها شاخه هایی هستند از درختی که ریشه دارد. اگر سراغ سرنخ‌ها و ریشه‌ها نروند باید بگوییم که در این میان تنها عده ای قربانی شدند.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391