برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کلانی: گل‌محمدی از سوی پیشکسوتان تحت فشار نبود

چهارشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۱۲ — فارس

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص استعفای یحیی گل‌محمدی گفت: به نظر من گزینه داخلی برای تیم بهتر خواهد بود و پیشکسوتان این باشگاه می‌توانند با هم‌اندیشی لازم روی یک گزینه به جمع‌بندی برسند

حسین کلانی

حسین کلانی با بیان این مطلب اظهار داشت: تازه از استعفای یحیی گل‌محمدی اطلاع ‌پیدا کردم و مشخص است در شرایط فعلی همه احساسی با موضوع ناکامی پرسپولیس در فینال جام حذفی برخورد می‌کنند. در این شرایط قضاوت بسیار سخت است. یحیی‌گل‌محمدی با وجود اینکه زحمات زیادی برای تیم کشید و نتایج نسبتاً خوبی هم گرفته بود به خاطر این شکست طبیعی است که تحت فشار قرار بگیرد تا استعفاء کند.

وی اضافه کرد: صد در صد یحیی گل‌محمدی به دلیل فشار زیادی که بعد از بازی‌های جام حذفی به وی وارد شد از سمت خود استعفاء کرد.

کلانی در خصوص اینکه یحیی‌گل‌محمدی اعلام کرده از سوی پیشکسوتان تحت فشار بوده است، گفت: پیشکسوتان هیچ فشاری به ‌گل‌محمدی نیاورده‌اند و همیشه از او حمایت کرده‌اند چرا که پیشکسوتان نگاه منطقی‌تری به مسائل رخ داده در فوتبال و پیرامون باشگاه پرسپولیس دارند. عموم پیشکسوتان با تجربه هستند و به خوبی می‌دانند در این شرایط تیم چگونه رفتار بکنند. آنها نظری در خصوص تغییر و تحول در کادر فنی و بازیکنان نداشتند. در کل معتقدم هیچ فشاری از سوی پیشکسوتان بر روی یحیی گل‌محمدی نبود و خود او هم چند هفته قبل اعلام کرد پیشکسوتان از او حمایت کرده‌اند. اندک پیشکسوتانی بودند که با برخی از تصمیمات یحیی‌گل‌محمدی مخالف بودند اما آنها نمی‌خواستند ‌گل‌محمدی را تحت فشار قرار دهند.

وی افزود:‌ اختلاف نظر در فوتبال طبیعی است اما باید تحلیل‌ها و نقدها را بررسی کرد و بهترین راه‌کار را انتخاب کرد.

این پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه سرمربی قرمزپوشان از نظرات علی پروین استفاده نمی‌کرد، گفت: من به دلیل اینکه از باشگاه دور بودم از این مسائل خبر ندارم و نمی‌توانم اظهارنظر دقیقی در این ارتباط داشته باشم اما هیچگاه در تلویزیون و رادیو ندیده و نشنیده‌ام که گل‌محمدی به صراحت بگوید برای موفقیت پرسپولیس از نظر پروین استفاده نمی‌کنم یا آنکه نظر پرورین برایش مهم نیست بلکه او تأکید داشت اجازه نخواهد داد کسی در کارش دخالت بکند. ما هم باید توجه داشته باشیم که سرمربی با عنوان مسئول تیم باید پاسخگوی نتایجی که به دست می‌آورد باشد و در این بین این حق طبیعی اوست که دیدگاه‌های خودش را در تیم پیاده کند و اجازه دخالت ندهد اما او باید به عنوان مشاوره از نظر پیشکسوتانی مانند علی پروین استفاده می‌کرد چرا که پروین بزرگ و پیشکسوت پرسپولیس است و از بنیانگذاران این باشگاه محسوب می‌شود. به این راحتی نمی‌توان از زحمات او چشم‌پوشی کرد.

این پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه بعد از استعفای گل‌محمدی بهتر است یک مربی خارجی مجدداً هدایت تیم را برعهده بگیرد، تصریح کرد: من همواره گفته‌ام به دلیل شرایط فرهنگی کشورمان با حضور مربیان خارجی در باشگاه‌ها مخالف بوده، هستم و خواهم بود. البته نمی‌خواهم منکر دانش مربیان خارجی شوم، آنها به دلیل فضایی که برایشان وجود دارد با علم روز آگاهند اما شرایط فرهنگی کشور ما به گونه‌ای است که آنها به راحتی نمی‌توانند با بازیکنان ایرانی ارتباط برقرار کنند.

وی افزود: بازیکنانی که به پرسپولیس می‌آیند به مرز پختگی رسیده‌اند و مربیان خارجی اگر بیایند دیگر نمی‌توانند دانش جدیدی به آنها بیاموزند اما از لحاظ تاکتیکی باید روی بازیکنان کار بکنند که آن هم به خاطر اینکه نمی‌توانند ارتباط لازم را با بازیکنان برقرار کنند معمولاً در کار خود ناموفق هستند و فقط یکسری مشکلاتی را برای باشگاه‌های کشورمان به وجود می‌آورند و بیشتر هم به فکر منافع خود هستند. بارها هم مشاهده شده مربیان خارجی شاغل در ایران باعث شدند برخی از بازیکنان خوب ما از بین بروند اما مربی ایرانی اگر هم ضعیف باشد باز هم نسبت به بازیکنان دلسوزی دارد و این خود بسیار ارزشمند است.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: در تیم‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس پیشکسوتان می‌توانند با یکدیگر صحبت کرده و روی یک گزینه به توافق برسند اما من به دلیل اینکه از فوتبال ایران دور بودم نمی‌توانم بگویم کدام مربی شرط بهتری را برای حضور در پرسپولیس دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391