برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مهدوی کیا:خوشحالم که شروع مربیگری ام زیر نظر دوستی مهر است

یکشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۰۲:۱۸ — خبرآنلاین

کیا می گوید اگر مسئولان از تیم ملی نوجوانان نتیجه می خواهند باید این تیم را حمایت کنند.

مهدی مهدوی‌کیا

؛مهدی مهدوی کیا سه شنبه به مالزی می‌رود تا رسما به عنوان سفیر آسیا در فوتبال پایه معرفی شود.کیا که به همراه تیم ملی نوجوانان در امارات به سر می برد از همان جا راهی مالزی خواهد شد.کاپیتان سابق سرخپوشان پس از خداحافظی از فوتبال همچنان دلش با پرسپولیس است؛هرچند که او نخواهد در این مقطع زمانی حرفی درباره تیم سابقش بزند اما در جملاتش به سایت باشگاه پرسپولیس می گوید:«برای پرسپولیس،هواداران این تیم و سرمربی جدید آروزی موفقیت می کنم.دوست دارم آنها موفق باشند تا دل هواداران را شاد کنند.»
شما نخستین سفیر آسیا در فوتبال پایه هستید.این یک انتخاب خوب و شایسته است.
بسیار خوشحالم که چنین اتفاقی افتاد و من به این سمت انتخاب شدم.سه شنبه و چهارشنبه در مالزی هستم تا سما به عنوان سفیر معرفی شوم.این یک افتخار بزرگ برای من است که بتوانم کاری برای فوتبال پایه آسیا انجام بدهم.
این سمت تشریفاتی است یا اینکه قرار است مسئولیت های هم به شما بدهند؟
من باید به عنوان سفیر به کشورهای مختلفی سفر کنم و شرایط فوتبال پایه آنها را بررسی کنم.باید برنامه بدهم و کمی هم تحقیق کنم.تمام اینها وظایفی است که باید انجام بدهم.حالا روز سه شنبه و در جلسه ای که در مالزی خواهم داشت به طور کلی درباره کارهایی که باید انجام بدهم حرف خواهم زد.این یک اتفاق بزرگ در زندگی ورزشی من است که خیلی هم خوب و به موقع بود.برای خودم واقعا جالب بود که در این شرایط بنده را به عنوان سفیر فوتبال آسیا انتخاب کردند.
وضعیت تیم ملی نوجوانان چطور است؟
تیم ملی برای دو بازی تدارکاتی راهی امارات شده بود.تا جایی که من می دانم ۶ بازیکن اصلی در اردو حضور نداشتند.آنها روز گذشته یک برد خوب آوردند و امروز هم یک شکست که چندان جالب نبود.تی ملی نیاز به باز یهای تدارکاتی با تیم های قوی دارد تا بازیکنان بتوانند به هماهنگی کامل برسند.فدراسیون تا اینجا از آنها حمایت کرده و امیدوارم که این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.فوتبال ما در رده امید چندان موفق نبود و این فرصتی است تا با حمایت از نوجوانان انها را با روحیه بهتری راهی مسابقات جهانی کنند.اگر انتظاری برای نتیجه گرفتن هست باید از آنها حمایت شود.قرار است تا نوجوانان در آلمان اردو بزنند و چند بازی تدارکاتی برگزار کنند.من هم اگر بتوانم سعی می کنم یکی دو تا بازی تدارکاتی با تیم های آلمانی برای آنها فراهم کنم.
در تیم ملی نوجوانان شما چه وظیفه ای دارید؟
من مسئولیت خاصی ندارم و به عنوان بازیکنی که در فوتبال بوده ام در کنار آنها هستم. مربیان از من در بخش ضربات ایستگاهی و کرنرها کمک می گیرند تا به نوجوانان آموزش بدهم و تجربیاتم را در اختیار آنها بگذارم.در فوتبال روز دنیا گل های زیادی از روی ضربات ایستگاهی و کرنرها به دست می آید.
مهدوی کیا فوتبالش را از تیم های پایه و زیر نظر علی دوستی شروع کرد؛حالا مربیگری اش را هم دارد زیر نظر همان مربی آغاز می کند.
من فوتبالم را مدیون علی دوستی هستم.ایشان زحمات زیادی برای من کشیده است هم از نظر فوتبالی و هم از نظر اخلاقی.البته من مربیان خوبی هم در رده بزرگسالان داشتم.دوستی مهر مربی موفقی است که بیست وچند سال سابقه مربیگری دارد وآدم با تجربه ای است.من می توانم خیلی چیزها از او یاد بگیرم.خیلی هم خوشحال هستم که استارت مربیگری ام زیر نظر دوستی مهر است و معتقدم اگر بخواهم موفق شوم نباید زیاد عجله کنم.حالا حالا‌ها باید یاد بگیرم.البته من برنامه های زیادی دارم که مدارک فوتبالی ام را بگیرم.تا مهرماه با تیم ملی نوجوانان خواهم بود و پس از آن برای یک دوره بیست روزه مربیگری به آلمان سفر می کنم تا مدرک B را بگیرم.بعد از آن هم برای گرفتن مدرک A به کلاس دیگری می رویم که این کلاس چند ماه طول خواهد کشید.می خواهم به آموزشکده ای بروم که خیلی از مربیان سرشناس آلمان به آنجا می آیند.زمانی که در هامبورگ بازی می کردم دوستانم به من می گفتند هر زمان که خواستی مربی شوی در این کلاس‌ها ثبت نام کن.
نظر شما درباره انتخاب سرمربی پرسپولیس چیست؟
ترجیح می دهم در این مورد زیاد اظهار نظر نکنم.اما امیدوارم آن چیزی که خیر و صلاح است اتفاق بیفتد.دوست دارم پرسپولیس در یک فضای آرام فصل جدید را شروع کند و مشکلات حاشیه ای زیادی نداشته باشد.باید از سرمربی جدید حمایت شود.آروز می کنم پرسپولیس موفق باشد تا هواداران خوشحال باشند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391