برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ماجدی: تیم ملی زیر ۱۵ سال به المپیک نوجوانان اعزام خواهد شد

سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۵۰ — ایسنا

سرپرست کمیته جوانان درباره ابهاماتی در مورد اعزام تیم ملی زیر۱۵ سال به مسابقات المپیک آسیایی نوجوانان به نکاتی اشاره کرد.

فرهاد مجیدی و میرشاد   ماجدی

میرشاد ماجدی در این باره گفت: امروز صبح یکی از روزنامه های ورزشی در مطلبی نوشته بود که تیم ملی زیر۱۵ سال به مسابقات المپیک نوجوانان اعزام نمی شود و مطالبی هم علیه بنده به نگارش درآمده بود. من ضمن اینکه یک فرد انتقادپذیر هستم، عضو خانواده فوتبالم و از جایی هم نیامده ام که افراد غیرفوتبالی من را حمایت کنند. همه می دانند که من چه سابقه ای در فوتبال دارم. درهر حال به نظر من صحبتهایمان در رسانه‌ها نباید حالت شخصی داشته باشد و آنهایی که نگاه حرفه ای به رسانه‌ها دارند خوب می دانند که باید مطلب یک رسانه، نگاهی جامعه پسند و حقیقت گو داشته باشد.

وی ادامه داد: به نظر من رسانه ای که در این باره مطلب نوشته است، در نگارش کلمات عجله کرده و مطمئنا این عجله باعث می شود تا گزارش و خبر اشتباهات زیادی داشته باشد. ضمن احترام به روزنامه‌ها و رسانه ها، خواهشم این است که سردبیران رسانه‌ها و روزنامه های ورزشی که رسالت مهمی برعهده دارند، اجازه ندهند افراد مسایل شخصی شان را وارد صفحات روزنامه‌ها کنند. به نظر من یک رسانه نباید تخریب و یا تعریف و تمجید بیش از حد انجام دهد. به نظر من سردبیران محترم روزنامه‌ها باید حرفه ای تر رفتار کنند. در مورد همین خبری که درباره عدم اعزام تیم ملی زیر۱۵ سال بود دلیل و برهان دارم و معتقدم که نویسنده مطلب تنها شنیده بود که تیم اعزام نمی شود و از چند و چون کار آگاهی نداشته و اگر کمی صبر می کرد به اشتباهش پی می برد.

ماجدی ادامه داد: در خبرآمده بود که تیم ملی زیر۱۵ سال المپیک نوجوانان را از دست داده است اما اصلا چنین اتفاقی نیفتاده و تیم ملی زیر۱۵ سال المپیک را از دست نداده است. زمانی که کمیته ملی المپیک به فدراسیون و کمیته جوانان اعلام کرد که قرار است تیم ملی فوتبال زیر۱۵ سال تشکیل شود، تاریخ و سنی که کمیته المپیک معین کرده بود به گونه ای بود که فدراسیون فوتبال در این رده هیچ تیمی نداشت. ما در حال حاضر تیم های ملی زیر ۱۴، زیر۱۶، زیر ۱۷ و زیر۱۹ سال را داریم و تیم زیر۱۵ ما سال گذشته تشکیل شد که امسال به تیم زیر۱۶ سال تبدیل شده و به مسابقات مقدماتی نوجوانان آسیا می رود. نامه کمیته المپیک یک ماه پیش به دست ما رسید و همانطور که گفتم چنین رده ای را در تقویم کمیته جوانان نداریم.

سرپرست کمیته جوانان با اشاره به اینکه ۲۰ روز قبل نزد افشارزاده رفته است، گفت: در جلسه ای که با دبیرکل کمیته ملی المپیک داشتم به ایشان قول دادم که تیم خوبی را تشکیل دهم و به نحو خوبی به المپیک اعزام شود. افشارزاده هم دستور داد تا تیم اعزام شود. پس از جلسه ما، جلسه ای بین کفاشیان وافشارزاده برگزار شد و کفاشیان پس از این جلسه با من نشستی داشت و به من گفت که هزینه های زیادی در صورت تشکیل تیم به فدراسیون تحمیل می شود. این هزینه‌ها شامل هزینه های اردوها و هتل و بازیهای دوستانه است که باید پیش از مسابقات پرداخت شود. ۴ روز پیش ساعت ششم و نیم صبح، به دفتر افشارزاده رفتم و جلسه ای داشتیم. دبیرکل کمیته ملی المپیک در نامه ای به من و کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال اعلام کرد طبق اعلام سرپرست کمیته جوانان تیم قوی را اعزام می کنیم و همه هزینه های اردو‌ها و کارها را کمیته المپیک تقبل می‌کند و با تعهد میرشاد ماجدی تیم آماده ای به مسابقات خواهد رفت.

ماجدی در ادامه گفت: درست از همان روز من نامه نگاریهایم را با استانها از طریق کمیته جوانان آغاز کردم. دیروز روز اول استعدادیابی را داشته ایم و امروز روز دوم است و استعدادیابی انجام می شود. ۴۰ نفر هم در این استعدادیابی حضور دارند. خبر تشکیل تیم ملی زیر۱۵ سال هم روی سایت فدراسیون فوتبال قرار گرفته بود. اما نمی دانم چرا دوستان بحث را شخصی می کنند، حتی نگاه نکردند نانجینگ یکی از استانهای چین است نه کره جنوبی! آن وقت در خبر می‌نویسند کره جنوبی. مسابقات مردادماه است و ما تیم ملی آماده ای را به مسابقات می فرستیم. مگر قرار نیست رسانه‌ها خوراکی که به مردم می دهند درست باشد؟ حداقل نگارنده خبر یا سردبیر روزنامه ای که خبر نادرست را چاپ کرده است با من یا آقای افشارزاده تماس می گرفتند. به نظر من قلمی که در این باره مطلب را نوشته در راستای منافع فوتبال ننوشته است. من این روزها کم می خوابم و هم کم خانه می روم اما دنبال جنجال و تخریب نیستم. من سعی می کنم کارم را درست انجام دهم.

وی در پایان گفت: درباره بحث دو شغله بودن من در فدراسیون فوتبال و باشگاه استقلال، باید بگویم زمانی که بنده به عنوان سرپرست کمیته جوانان معرفی شدن اعلام کردم که آخر فصل، با یکی از این دو شغل خداحافظی می کنم. در هر حال در پایان حرفهایم بازهم تاکید می کنم که ازکسانی که انتقادهای سازنده دارند تشکر می کنم اما چیزی که امروز در روزنامه دیدم تخریب بود. ما باید یاد بگیریم وقتی اشتباه می‌کنیم عذرخواهی کنیم اما اگر رسانه ای هم اشتباه کرد یاید جسارت عذرخواهی داشته باشد. اگر فرهنگ عذرخواهی بابش در فوتبال باز شود بسیاری از مشکلات حل می شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391