برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محمدی: قطر به اندازه یک استان ما نیست، اما به سمت ۱۸ تیمی شدن می‌رود

جمعه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۲۸ — فارس

رئیس اتحادیه فوتبال گفت: قطر به اندازه یک استان ما نیست و با ۱۴ تیم لیگش را برگزار می‌کند، آن وقت ما می‌خواهیم تعداد تیم‌ها را کم کنیم.

عزیز محمدی

عزیزالله محمدی در برنامه ورزش و مردم گفت: از فوتبال جدا نشده‌ام. از سال ۷۴ برای من هزینه شده و در رده سنی نوجوانان و جوانان تیمداری کرده‌ام. از سال ۸۰ تاکنون هم عضو هیئت رئیسه و هیئت منصفه، رئیس سازمان لیگ بودم.

وی ادامه داد: شنبه در مجلس با آقای لاریجانی صحبت کردم و گفتم کدام پدیده می‌تواند در یک هفته برای بازی پرسپولیس و سپاهان و همچنین داماش و استقلال ۱۰۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه بیاورد؟ وقتی می‌توانیم برای شادی مردم کاری انجام دهیم چرا این کار را انجام ندهیم؟ حتما قرار نیست من مسئولیت داشته باشم.

محمدی همچنین درباره اتحادیه مدیران باشگاه‌های کشور، اظهار داشت: اتحادیه مدیران باشگاه‌های کشور به ثبت رسیده که ۱۸ تیم لیگ برتر و ۸ باشگاه لیگ دسته اول عضو آن هستند. در یکی دو سال اخیر نیز فدراسیون فوتبال آن را به عنوان عضو پذیرفته است. در ادامه اتحادیه مربیان، بازیکنان و داوران را شروع کردیم که وزارت کشور هم به صورت NGO آن را پذیرفته است.

رئیس اتحادیه مدیران باشگاه‌های کشور در خصوص کانونی که پیش از این با هدایت مجید جلالی فعالیت می‌کرد اظهار داشت: وقتی با کفاشیان صحبت کردم از او خواستم NGO هایی که در اساسنامه داشتیم را راه‌اندازی کنم. قبل از انقلاب کانون مربیان را داشتیم اما فعالیت نکرد. در ۵_۶ سال اخیر بود که مربیان مختلف از جمله درخشان، فروتن، ابراهیم‌زاده، قلعه‌نویی و کربکندی را دعوت کردیم و اساسنامه را نوشتیم. تصمیم گرفتیم کانون مربیان را با اتحادیه مربیان ادغام کنیم.

وی ادامه داد: از مجید جلالی خواستم مجمع بگذارد و اساسنامه را تائید کند. در حضور نماینده وزارت کشور مجمع کانون مربیان قبلی برگزار شد و همان موقع اعلام کردیم اوایل اردیبهشت مجمع کانون و اتحادیه را برگزار خواهیم کرد بنابراین کسانی که از زمان تشکیل تیم ملی سرمربی بودند عضو این اتحادیه هستند. تمام سرمربیان در فوتسال، بانوان، ساحلی، نیروهای مسلح، نابینایان و جانبازان عضو هستند. از ۱۲۰ نفری که قرار بود عضو مجمع باشند ۳۳ نفر کم داشتیم. بنابراین خود اعضا این تعداد را دعوت کردند.

محمدی ادامه داد: از ۱۲۰ نفر عضو ۱۰۵ نفر آمدند و انتخابات انجام شد که ۱۱ نفر انتخاب شدند. شنبه قرار است اولین جلسه هیئت مدیره کانون برگزار شود و اعضا از بین خود دبیر، رئیس و سایر اعضا را معرفی کنند.

رئیس اتحادیه مدیران باشگاه‌های کشور درباره ۱۸ تیمی ماندن یا ۱۶ تیمی شدن لیگ برتر عنوان کرد: خودم اصرار داشتم به خاطر استانداردهای AFC لیگ ۱۸ تیمی بماند. از طرف باشگاه‌ها ماموریت داشتیم تا نظر مدیران را به کفاشیان اعلام کنیم. ۱۸ باشگاه در لیگ برتر و ۲۰ تیم در لیگ دسته اول درخواست داشتند لیگ ۱۸ تیمی باقی بماند. درست است که می‌گویند مصوب شده که لیگ ۱۶ تیمی برگزار شود اما ما خواهش کردیم آن را دوباره بررسی کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های فدراسیون در ۳ مقطع زمانی، اگر به جام جهانی برویم، در پلی آف بازی کنیم یا به جام جهانی نرویم عنوان کرد: اگر به جام جهانی نرویم و لیگ را کم کنیم هفته سی‌ام لیگ تا آخر بهمن به طول می‌انجامد بنابراین ۵ ماه بدون لیگ می‌مانیم. ۳۶ بازی کم می‌شود، ۱۲ تیم خارج می‌شوند و ۶۰۰ بازیکن و مربی جدا می‌شوند. از کفاشیان خواهشم این است که به احترام باشگاه‌ها کارشناسی کند. ما می‌خواهیم نظر باشگاه‌ها اعمال شود.

محمدی درباره حرفه‌ای سازی باشگاه‌ها تصریح کرد: هر باشگاهی شرایط حرفه‌ای شدن ندارد باید کنار برود. تیم‌هایی که از لیگ برتر مانند ذوب آهن آلومینیوم و نفت سقوط کردند امکانات دارند. ما حتی پتانسیل ۲۰ تیمی شدن را داریم. قطر اندازه یک استان ما نیست، اکنون با ۱۴ تیم لیگ برگزار می‌کند و هدفش به سمت ۱۸ تیمی شدن مانند اروپاییان است آن وقت ما می‌خواهیم تیم‌ها را کم کنیم.

وی در پایان درباره اینکه تاج گفته اگر لیگ ۱۸ تیمی باشد می‌روم گفت: بعید می‌دانم چنین حرفی گفته باشد. وی گفته چون هیئت رئیسه مصوب کرده باید ۱۶ تیمی برگزار شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391