برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محصص: نمی‌توانیم برای کی‌روش تعیین تکلیف کنیم

سه‌شنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۳۳ — فارس

رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: قرار نیست هر هفته با کی‌روش جلسه بگذاریم و هیچ مربی ملی چنین کاری نمی‌کند

مرتضی  محصص

مرتضی محصص، در مورد وضعیت کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: در حال حاضر من فریدون معینی و هومن افاضلی عضو این کمیته هستیم. البته از هاشمیان و خاکپور هم دعوت کردیم که عضو این کمیته شوند اما بنا به دلایلی که داشتند این پیشنهاد را قبول نکردند اما از رسانه‌ها گله دارم که هر روز نام برخی از افراد را برای عضویت در کمیته فنی منتشر می‌کنند. من به عنوان مسئول کمیته فنی این حق را دارم که اعضای کمیته فنی را خودم انتخاب کنم نه آنکه رسانه‌ها اعضای کمیته‌ام را انتخاب کنند.

وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود این کمیته نامرئی است هم درست نیست. قرار نیست کمیته فنی فقط با کی‌روش جلسه داشته باشد. ما نامرئی نیستیم، من و همکارانم را با فوتسال، بانوان، فوتبال ساحلی و ... هم‌فکری داریم و جلساتمان را مرتب برگزار می‌کنیم اما اگر از این جلسات خبری در رسانه‌ها نیست معنایش آن نیست که ما نامرئی هستیم. من و همکارانم در زمان عقد قرارداد کی‌روش حضور نداشتیم. بنابراین اگر کی‌روش دعوت ما را قبول می‌کند و به جلسات ما می‌آید به خاطر آن است که سابقه ما را می‌داند وگرنه او می‌تواند به این جلسات نیاید. در تیرماه هم مجمع عمومی فدراسیون برگزار می‌شود و ممکن است رئیس فدراسیون تغییر کند البته علی کفاشیان همچنان رئیس باشد پس این حق را به ما بدهید که ما افراد همفکرتر با خودمان را برای عضویت در کمیته فنی انتخاب کنیم.

محصص در مورد اینکه طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال کمیته فنی باید ۱۳ تا ۱۵ عضو داشته باشد، گفت: این اساسنامه قدیمی است، می‌توانید هم اکنون به اینترنت بروید و کمیته فنی فدراسیون‌های ایتالیا، آلمان واسپانیا را که طرفداران زیادی هم در ایران دارند را جست‌وجو کنید. اعضای این کمیته‌ها اکثراً ۳ یا ۴ نفر هستند. نمی‌توانیم ۲۰ نفر را عضو کمیته فنی کنیم و بخواهیم هر هفته با کی‌روش صحبت کنیم و جلسه بگذاریم. هیچ مربی تیم ملی در دنیا هفته‌ای یک بار جلسه نمی‌گذارد. ضمن اینکه تمام سرمربیان تیم‌های ملی عضو کمیته فنی محسوب می‌شوند. علی دوستی، علیرضا منصوریان، کی‌روش، سیموئز، نمازی و سرمربیان تیم‌های پایه عضو کمیته فنی هستند که با این نفرات جمع ما حدود ۱۰ نفر می‌شود.

وی افزود: ما که نمی‌توانیم برای کی‌روش تعیین تکلیف کنیم و بگوییم مثلاً به جای سیستم ۴-۳-۳ با سیستم ۳-۵-۲ بازی کنید. آیا دیگر می‌شود نام مربی را به این فرد داد؟ نقش کمیته فنی حمایت و دادن اطلاعات است. نمی‌توانیم برای کی‌روش تعیین تکلیف کنیم. برخی از دوستان ما حتی فرق بین کمیته فنی و کادر فنی را نمی‌دانند.

محصص با اشاره به سوابق کارلوس کی‌روش گفت: اگر کی‌روش را نمی‌خواهیم اخراجش کنیم اما اگر او را می‌خواهیم که به نظر من هم مربی بسیار بزرگی است باید به او فرصت بدهیم و حمایتش کنیم. دیدار با قطر مهمترین اتفاق فوتبال ایران در روزهای آینده است. دیداری که سرنوشت‌ساز است. بنابراین ما اگر خیلی می‌خواهیم به کی‌روش کمک کنیم باید اطلاعات حریف را جمع‌آوری کنیم و در اختیارش بگذاریم نه اینکه به کی‌روش بگوییم تو به حرف رسانه‌ها و برخی از آقایان گوش بده. کمیته فنی در خواب نیست و با کی‌روش در ارتباط است. ما حتی جلساتی با کی‌روش داشتیم بدون آنکه رئیس یا نائب‌رئیس فدراسیون در آن حضور داشته باشد. ما گروه نامرئی نیستیم اما نمی‌توانیم وقتی می‌خواهیم جلسه بگذاریم بگوییم بیاید ما جلسه داریم و عکاس دعوت کنیم. برخی در حق ما کم‌لطفی می‌کنند.

وی افزود: در آستانه دیدار با قطر باید روحیه تیمی را بالا ببریم، این بازی از بازی با کره و لبنان هم برای ما مهم‌تر است نباید در آستانه بازی با قطر روحیه تیم ملی را تخریب کنیم. همه باید برای موفقیت تیم ملی تلاش کنیم و امیدوار باشیم که تیم ملی در بازی با قطر نتیجه می‌گیرد. من حتی نگران تیم علی منصوریان و تیم بانوان و تیم علی دوستی مهر هم هستم.

محصص در مورد اینکه علیرضا منصوریان هم از بلاتکلیفی خود در فدراسیون گله کرده بود و این می‌تواند برای تیم امید ایران خطرناک باشد، گفت: باید بودجه کافی در اختیار منصوریان قرار بگیرد. من کمپ تیم‌های ملی کره را می‌بینم از هتل ۵ستاره با کیفیت‌تر و با نظم‌تر است. در ایران هم باید چنین شرایطی داشته باشیم البته معضل اصلی ما همان پولی است که فیفا هنوز نتوانسته به فدراسیون ما بدهد. مخارج بالا رفته است و باید هزینه‌ها را تأمین کنیم. من معتقدم باید به تیم علی‌دوستی‌مهر هم توجه بیشتری شود تا این تیم با روحیه خوب عازم مسابقات شود نه فقط خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها که رادیو تلویزیون هم باید به این تیم بیشتر بها بدهند.

محصص در مورد اینکه غیبت کی‌روش در بازی با قطر چقدر می‌تواند به ضرر تیم ملی ما باشد، گفت: حضور کی‌روش در قطر خوب است اما سیموئز و نمازی هم روی نیمکت می‌توانند تأثیرگذار باشند. سیموئز یک مربی با سابقه و با تجربه است. من به بازی با قطر امیدوارم نباید از قطر یک غول بزرگ آسیایی بسازیم. چنین چیزی نیست، این کشور بازیکنانی از آفریقا و آمریکای جنوبی را جمع کرده است اما ما می‌توانیم این تیم را در دوحه شکست دهیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391