برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

معینی: گل محمدی می‌تواند در پرسپولیس موفق باشد

شنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۴۸ — ایسنا

پیشکسوت پرسپولیس با انتقاد از کنار گذاشتن یحیی گل محمدی گفت: سرمربی آینده پرسپولیس باید با ایدئولوژی باشگاه همخوانی داشته باشد و پیشکسوتان نیز بعد از انتخاب، از او حمایت کنند.

یحیی گل محمدی

فریدون معینی ، درباره قرار گرفتن افشین پیروانی و حمید درخشان در لیست نهایی گزینه‌های سرمربیگری پرسپولیس، اظهار کرد: پرسپولیس کمیته‌ فنی دارد و خودشان این مورد را بررسی می‌کنند. پیروانی و درخشان هم مربیان خوبی هستند که سابقه کار در لیگ را هم دارند. بقیه‌اش بستگی به سلیقه و برنامه‌ای که این دو ارائه می‌کنند، دارد.

وی درباره تاکید باشگاه پرسپولیس به پرسپولیسی بودن سرمربی آینده‌اش، خاطر نشان کرد: پرسپولیسی بودن سرمربی این تیم به خاطر تعصب است. همچنین خیلی از هواداران توقع دارند که سرمربی‌شان از خانواده پرسپولیس باشد. البته این کار در برخی از مواقع احساسی است، ولی برخی ترجیح می‌دهند که سرمربی تیم‌شان از درون باشگاه باشد. با این حال من از ساختار کمیته‌ فنی پرسپولیس اطلاعی ندارم و هر چه که خودشان صلاح بدانند انجام می‌دهند.

پیشکسوت پرسپولیس همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا مربی خارجی می‌تواند به پرسپولیس کمک کند؟ افزود: مربیان خارجی هم مشکلات خودشان را دارند و نمی‌توان موفقیت‌شان را تضمین کرد. این طور نیست که بیایند و در ایران معجزه کنند. فوتبال ایران نیز هنوز پذیرش مربی خارجی را ندارد. هر چند که من معتقدم ما به مربیان خودمان هم احترام نمی‌گذاریم. بسیاری از تیم‌ها دوست دارند که زود به نتیجه‌ برسند و در چنین شرایطی شانس موفق نشدن یک مربی بیشتر است. هیچ کدام از باشگاه‌ها صبری در تیم‌سازی و استراتژی ندارند و در کل ساختار باشگاهی را رعایت نکرده و برنامه دراز مدتی را تبیین نمی‌کنند. این در حالی است که ما همیشه به فکر امروزمان هستیم.

معینی در ادامه با بیان این که گل محمدی می‌توانست در پرسپولیس به موفقیت برسد، اضافه کرد: یکی از معضلات فوتبال ما عدم حمایت از مربیان چه در رده باشگاهی و چه در رده ملی است. ما کسی را که انتخاب می‌کنیم باید نسبت به ایدئولوژی باشگاه همخوانی داشته و با سیاست‌های ما هماهنگ باشد. وقتی یک مربی این شرایط را داشت باید برنامه‌ میان مدت را با او تجربه کرد. همچنین یک مربی باید با کارشناسی خوب و غیر عجولانه و با نظر متخصصین فن مشخص شود، نه با کسانی که چهار بازی دیده‌اند و فکر می کنند می‌توانند مربی انتخاب کنند. فوتبال مقوله پیچیده‌ای است که برای تصمیم گیری در آن باید حتما تجربه و دانشش را داشته باشی.

پیشکسوت پرسپولیس همچنین با اشاره به این که انتقادات از سوی برخی بزرگان باشگاه از لحاظ روحی به مربیان و بازیکنان پرسپولیس ضربه زد، تاکید کرد: وقتی یک مربی انتخاب شد، همه پیشکسوتان باید از او حمایت کنند. مطمئنا هر جایی که مخالفان غیر منطقی حضور داشته باشند لطمه خواهند زد. انتقادات مخرب یکی از مواردی است که اجازه نمی‌دهد که فوتبال ما جلو برود. حتی قلعه‌نویی هم که امسال خوب کار کرد انتقادات غیر منصفانه‌ای را می‌شنید. من به عنوان یک بازیکن قدیمی پرسپولیس تقاضا دارم هر کسی که به عنوان سرمربی انتخاب می‌شود با درایت باشگاه باشد و بعد از انتخاب همه از او حمایت کنند. همچنین کادر فنی و دستیاران قوی باید در کنار سرمربی بگذاریم تا از عهده کار برآیند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391