برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نبی: ما هم اصراری به بازی با عربستان نداریم

دوشنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۵۳ — ایسنا

دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران می‌گوید توافق برای برگزاری دیدار رفت و برگشت با تیم ملی عربستان در دیدار اخیر با رییس فدراسیون این کشور حاصل شده اما اگر رسانه‌های عربستانی اعلام کردند تمایلی وجود ندارد ایران هم اصراری بر انجام این بازی ندارد.

مهدی محمد نبی

مهدی محمدنبی ، درباره خبر روزنامه الوئام عربستان و مخالفت فدراسیون فوتبال این کشور با برگزاری دیدار دوستانه با تیم ملی ایران گفت: در حاشیه کنگره فیفا در جلسه‌ای که با حضور بنده، کفاشیان و رییس و دبیرکل فدراسیون فوتبال عربستان به همراه نماینده AFC برگزار شد دو طرف موضوعات مختلفی را مطرح کردند. کمک ایران به فوتسال عربستان و انتقال دانش فنی داوری، مربی‌گری فوتبال پایه و آکادمی بین دو کشور از موضوعات مورد بحث بود. همچنین قرار شد یک سری مسابقه‌های دوستانه در رده‌های مختلف بین تیم‌های این دو کشور برگزار شود.

وی افزود: پس از این توافق شفاهی مقرر شد تا کمیته بین‌الملل فدراسیون ایران با ارسال تفاهم‌نامه‌ای به عربستان این توافق‌ را کتبی کند. اما اینکه حالا این موضوع مطرح شده باید بگویم فدراسیون فوتبال ایران هم اصرار خیلی خاصی بر انجام این بازی ندارد و در واقع ما از اجرایی نشدن این توافق‌نامه ناراحت نخواهیم شد، ولی به هر حال معتقدیم به دلیل اینکه فوتبال مرزی ندارد، باید کشورهای آسیایی برای رشد هرچه بیشتر این رشته در فوتبال قاره با یکدیگر همکاری نزدیک‌تری داشته باشند.

نبی به خبر روزنامه الوئام اشاره کرد و گفت: احتمال دارد رسانه‌های عربستانی از موضوع مطرح شده در جلسه اطلاعی نداشتند اما به هر حال در هر صورت اگر این توافق‌نامه امضا شود اجرا می‌شود و اگر هریک از دو طرف تمایلی برای کتبی کردن آن تفاهم شفاهی نداشته باشند، تفاهم‌نامه طبیعتا اجرا نمی‌شود اما فدراسیون فوتبال ایران وظیفه ذاتی‌اش را برای حفظ تعامل با فدراسیون‌های کشورهای مختلف ادامه می‌دهد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال همچنین درباره لغو تحریم مالی فدراسیون فوتبال ایران از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایسنا گفت: پیش از حضور در کنگره AFC نامه‌ای به امضای رییس فدراسیون فوتبال ایران به جی لانگ سرپرست وقت AFC ارسال شد. در آن نامه ما خواستیم که کنفدراسیون فوتبال آسیا نظر فنی و رسمی‌اش را درباره فیریز کردن کمک مالی فیفا توسط سازمان خزانه‌داری آمریکا مطرح کند. در کنگره اخیر فیفا حدود ۷ دقیقه به کفاشیان فرصت داده شد تا درباره این موضوع صحبت کند که این اتفاق هم افتاد. ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستیم که طبق منشور المپیک و کدهای اخلاقی فیفا عمل کند و اجازه ندهد تحریم‌ها شامل ورزش شود. این موضوع پس از طرح با اکثریت آرا به تصویب رسید و مقرر شد پیشنهاد کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا به فیفا ارسال شده تا در کنگره فیفا که ۱۰ خرداد برگزار می‌شود مطرح شود. اگر این پیشنهاد در کنگره فیفا هم به تصویب برسد برای اجرایی شدن به مبادی ذی‌ربط ارسال خواهد شد تا یک میلیون دلار کمکی که از سوی خزانه‌داری آمریکا بلوکه شده به حساب فدراسیون فوتبال ایران واریز شود.

نبی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا فیفا با درخواست تغییر داور دیدار ایران برابر قطر و بازگشت میزبانی کره‌جنوبی از اولسان به سئول موافقت کرده است یا خیر گفت: ما هنوز پاسخی از فیفا دریافت نکرده‌ایم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391