برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نجف نژاد: خصوصی سازی سرخابی‌ها در سال ۹۲ لازم الاجرا است

سه‌شنبه، ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۲۹ — باشگاه خبرنگاران

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از شرایط خصوصی سازی تیم های پرسپولیس و استقلال این است که بخش خصوصی باید مورد تایید وزارت ورزش و امور جوانان باشد.

مقداد نجف نژاد

مقداد نجف نژاد اظهار داشت: امروز ۲۴ اردیبهشت در مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفته شد که با توجه به اینکه باشگاه های پرسپولیس و استقلال از پشتوانه بزرگی همچون هواداران برخوردار هستند این ۲ باشگاه به بخش خصوصی واگذار شوند که طی این حکم ۵۱ درصد از سهام این باشگاه‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شود و ۴۹ درصد آن به هواداران اختصاص یابد البته در این میان بخش خصوصی باید شرایط لازم را برای این مسئولیت داشته باشد که یکی از این شروط، مورد تایید قرار گرفتن از سوی وزارت ورزش و امور جوانان است.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده در جهت خصوصی سازی ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال باید کسانی در این تیم‌ها فعالیت داشته باشند که ابتدا ورزشی باشند و دوم آنکه مسئولیت ورزشی و سابقه حضور در سطوح مختلف مدیریتی را داشته باشد.

وی افزود: از دیگر شروطی که بنگاه‌ها باید در بخش خصوصی برای عهده داری از باشگاه های پرسپولیس و استقلال دارا باشند این است که ضمانت دوام بقا و تقویت بنیه مالی دو باشگاه بزرگ فوتبال پایتخت را فراهم کنند و این همان مسیری است که کشورهای پیشرفته در ورزش فوتبال در آن گام برداشته اند و ما نیز راهی نداریم به غیر از اینکه از ظرفیت های بخش خصوصی در جهت اقتصادی کردن ورزش استفاده کنیم.

نجف نژاد تاکید کرد: این حکم در سال ۹۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و به همین ترتیب در سال جاری لازم الاجرا می شود و البته در سال های گذشته نیز این موضوع به تایید مجلس شورای اسلامی رسیده بود و به دلیل آنکه نامی از باشگاه های مورد نظر در آن قید نشده بود به اجرا در نیامده اما اکنون در این حکم اسامی ۲ باشگاه پرسپولیس و استقلال قید شده است و باید اجرایی شود.

عضو فراکسیون ورزش خاطرنشان کرد: ما از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز زیر نظر هستیم و AFC برای خصوصی کردن باشگاه های فوتبال ضرب العجل صادر کرده است و ما باید به سمت و سوی خصوصی سازی قدم برداریم.

وی ادامه داد: به جز این حکم که برای سرخابی های پایتخت در مجلس به تصویب رسید، حکم دیگری به صورت جداگانه مبنی بر خصوصی سازی کلیه باشگاه های فوتبال ایران مورد تایید اعضا قرار گرفت و هر ۲ حکم از سوی اعضا رای آوردند.

نجف نژاد در پایان خاطرنشان کرد: اکثر باشگاه های فوتبال ایران دولتی هستند و به همین دلیل است که بخش خصوصی وارد فوتبال نمی شود اما اگر ما بخش خصوصی را ترغیب کنیم که وارد این عرصه شوند در صورتی که مشاهده کنند بی رقیب هستند حتما از این شرایط استقبال می کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391