برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پورمحمدی: برنامه نود را تعطیل نمی کنم

چهارشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۰۰:۳۲ — خبرآنلاین

رییس سازمان بازرسی کل کشور در کنفرانس مطبوعاتی اش اعلام کرد که اگر علی کفاشیان مجوز نگیرد باید از فوتبال کنار برود.

مصطفی پور محمدی

حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی روز سه شنبه در نشست خبری خود با موضوع ورزش گفت:« بنده شخصا اعتقاد دارم حوزه‌های مختلف کشور باید به شکلی کاملا تخصصی و حرفه‌ای اداره شوند، لذا ورزش به عنوان یک مقوله کاملا تخصصی باید با مدیریت ورزشی اداره شود و از سیاست‌زدگی در این بخش جدا باید خودداری شد.ما در ایران یک جامعه ۱۲ میلیونی ورزشی داریم و قریب به ۵۰ میلیون طرفدار و هوادار این مقوله هم در کشور ما وجود دارد. مطمئنا در جامعه‌ای که نزدیک به ۳۰ میلیون سنین زیر ۲۶ سال دارد باید به حوزه ورزش توجه بیشتری شود.»
پور محمدی در ادامه صحبت هایش از عدم دخالت مستقیم دولت در امور ورزش حرف زد و گفت:« این اتفاق به ضرر ورزش تمام خواهد شد.شما ببینید وقتی شخصی از دولت به طور مسقتیم در امور یک فداسیون دخالت می‌کند جامعه‌ای از ورزشکاران را با مشکل مواجه کرده و چالش جدی برای آنها ایحاد می‌کند، پس ما بنا داریم اداره ورزش را به متخصصان آن واگذار کنیم و خود به عنوان متولی آن از ورزش حمایت کنیم.»
او با بیان اینکه خودش هم روزی فوتبالیست بوده و در پست مهاجم بازی می کرده است حرف هایش را این طور ادامه داد:« من دیدگاه‌هایم را در بحث صدا و سیما در آینده اعلام می‌کنم اما تلاش خواهم کرد حق ورزش را در این حوزه بگیریم، ضمن آنکه توجه داشته باشید صدا و سیما بار زیادی از ورزش را با برنامه‌های خود به دوش می‌کشد.»
پورمحمدی که یکی از کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری است در رابطه با برنامه‌هایش برای توسعه زیرساخت‌های ورزش گفت: «خوشبختانه در دولت محمود احمدی‌نژاد منهای ۲ سال گذشته بودجه خوبی برای توسعه زیرساخت‌ها در نظر گرفته شد. در شرایط کنونی سرانه ورزشی برای هر نفر در کشورمان رشد بسیار خوبی داشته اما تا حد ایده‌آل فاصله داریم.»
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با موضوع دو شغله‌ها و بازنشسته‌های موجود در ورزش گفت:«در بحث بازنشسته‌ها نیز به شخصه مدافع استفاده بازنشسته‌ها در ورزش هستم. کفاشیان مشکل بازنشستگی دارد که دولت برای او یک‌سال مجوز کار صادر کرد اما اگر مهلت یک‌ساله او به اتمام برسد و دولت مجوزی برای او صادر نکند کفاشیان نمی‌تواند یک لحظه هم در فدراسیون فوتبال بماند. بنده اعتقاد دارم ورزش یک جامعه بزرگ است و اگر یک باشگاه میلیون‌ها هوادار دارد باید یک ریش سفید با سابقه که مورد وثوق همه هواداران است لیدری این باشگاه را بر عهده بگیرد. مطمئن باشید اولین روزی که اختیار کشور را بر عهده بگیرم این قانون را به تصویب خواهم رساند.»
پورمحمدی همچنین با تاکید بر اینکه مخالف کاهش تیم‌های لیگ برتری است، افزود:« من واقعا تاسف خوردم می‌خواهند تعداد تیم‌های لیگ برتری را کاهش دهند. آنطور که شنیدم گویا مربیان خارجی تیم ملی چنین تصمیمی را برای فوتبال ما گرفته‌اند در حالی‌که باید متخصصین ورزش ما در این خصوص نظر داده و تصمیم‌گیری کنند. متاسفانه این کار باعث می‌شود چند استان ما از لیگ برتر حذف شوند که خوب نیست.»
سوال بعدی درباره خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود که پورمحمدی این واکنش را نشان داد:« نه تنها استقلال و پرسپولیس، بلکه من اعتقاد دارم همه باشگاه‌های ورزشی ما باید به شکل خصوصی اداره شود. اینکه بودجه‌های بی‌حساب و کتاب و ناآشکار به فوتبال بیاید و بدون حساب و کتاب هم هزینه شود اصلا مطلوب بنده نیست.»

پورمحمدی در ادامه در پاسخ به این سوال که اگر استعفای علی کفاشیان به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول شود حاضر است برای او مجوز کار صادر کند، گفت:« مطمئن باشید اگر رئیس فدراسیون فوتبال مجوز یکساله‌اش به پایان برسد یک دقیقه هم اجازه ادامه کار در فدراسیون فوتبال را نخواهد داشت.»
سوال یکی از خبرنگاران حرف های رییس سازمان بازرسی را به برنامه نود و انتقاد از عادل فردوسی پور کشاند.آنجا که او پرسید در این صورت ممکن است فیفا موضوع را دخالت دولت در ورزش شمرده و فوتبال ایران را تعلیق کند.پورمحمدی گفت:« اصلا اینگونه نیست. این بازی برنامه ۹۰ است. فیفا به هیچ‌وجه به اصول و قوانین اداره یک کشور ورود نمی‌کند و دوباره تاکید می‌کنم این بازی برنامه ۹۰ است.متاسفانه این برنامه در مقابل سازمان بازرسی بارها مباحث خلاف قانون مطرح کرد و هیچ‌گاه ۵ دقیقه هم فرصت پاسخگویی به ما نداد. مطمئنا من نمی‌توانم با آنها وارد جنگ شوم و اهل جنگ نیستم، اما اگر این فرصت را داشتم پاسخ همه این مباحث را می‌دادم.اگر رییس جمهور شوم ۹۰ را تعطیل نمی کنم اما عادل فردوسی‌پور باید درحدود اختیاراتش حرف بزند. این نمی‌شود که ماجراجویان هر چه می‌خواهند بگویند و کسی هم واکنشی به آنها ندهد. عادل یکی از موفق‌ترین مجریان ماست که باید مدیریت شود.»
اما حرف های پایانی رئیس سازمان بازرسی کل کشور.آنجا که او در پاسخ به سوالی درباره تبانی در فوتبال گفت:« تبانی دولتی است. طبیعی است وقتی که پول‌های مفت دولتی به فوتبال بیایند زد و بند و تبانی هم اتفاق خواهد افتاد. به خاطر همین موضوع است که من تاکید دارم باشگاه‌های ورزشی هر چه سریع‌تر باید خصوصی شوند. مطمئنا وقتی باشگاه‌ها خصوصی شوند و پول‌ها با حساب و کتاب و از جیب افراد خرج شود کسی به فکر تبانی و زد و بند نخواهد افتاد.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391