برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویانیان: مهدوی‌کیا در فینال حذفی بازی نکند، ما هم نیستیم!

یکشنبه، ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۳۴ — خبرآنلاین

ماجرای خداحافظی مهدوی‌کیا در بازی فینال حذفی، پیچیده شده است

محمد رویانیان

دپارتمان داوری اعلام کرد در این بازی رسمی، امکان خداحافظی او وجود ندارد اما رویانیان به محض شنیدن این خبر، داغ می‌کند. مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید، اگر مهدی مهدوی‌کیا در روز فینال حذفی مقابل سپاهان بازی نکند، پرسپولیس هم به میدان نمی‌رود. او می‌گوید: «به خاطر مهدی از جام هم می‌گذریم.»
*آقای رویانیان، مهدوی‌کیا در فینال جام حذفی برای شما به میدان می‌رود؟
متأسفانه دپارتمان داوری با خداحافظی مهدی مهدوی‌کیا مخالفت کرده است! من همین جا در خبرورزشی اعلام می‌کنم اگر مهدی مهدوی‌کیا نباشد، ما در فینال حذفی بازی نخواهیم کرد. تا آخر از او حمایت می‌کنیم و پشت مهدی خواهیم بود. مهدوی‌کیا باید در آخرین بازی‌اش برای پرسپولیس مقتدارانه بازی کند و در زمین حضور داشته باشد. این جام تقدیم به مهدی مهدوی‌کیاست. من به همه بچه‌ها هم این را گفته‌ام. گفته‌ام باید پشت مهدی باشند. باید این کار را کنند تا مهدی به یکی از آرزوهایی که دارد، برسد. ما بدون مهدوی‌کیا اصلاً بازی نمی‌کنیم. دپارتمان داوری می‌گوید نمی‌گذاریم مهدوی‌کیا ۵ دقیقه بازی کند و خداحافظی کند. باشد، نگذارند. ما هم از این جام می‌گذریم ولی از مهدی مهدوی‌کیا نمی‌گذریم. گذاشتند مهدی بازی کند که هیچ، نگذاشتند ما هم فینال حذفی اصلاً بازی نمی‌کنیم.
*البته همه مهدوی‌کیا را دوست دارند.
حرف ما هم همین است. باید به احترام مهدوی‌کیا اجازه دهند این اتفاق بیفتد. او ستاره فوتبال است، ستاره اخلاق است. او فقط در زمین ستاره نیست، در خارج از زمین هم ستاره است. ما با قدرت از مهدی مهدوی‌کیا حمایت می‌کنیم. باید بهترین شرایط را آماده کنیم تا مهدی مقتدرانه در همان دقایقی که به زمین رفت، برای ما بازی کند. ما از مهدوی‌کیا به این راحتی نمی‌گذریم. مهدی باید بازی کند. بازی نکند، ما هم بازی نمی‌کنیم. جام را بدون مهدی نمی‌خواهیم. برایمان ارزشی ندارد. مهدی بود، ما هم هستیم. مهدی نبود، ما هم اصلاً در فینال بازی نمی‌کنیم و جام را به تیم دیگری بدهند.
*قرار بود مهدوی‌کیا ابتدای بازی به میدان برود یا انتهای بازی؟
نظر ما ۴، ۵ دقیقه اول مسابقه است. ما گفتیم با مهدی مسابقه را شروع کنیم ولی فعلاً دپارتمان داوری و کارشناس‌هایشان گفتند نمی‌شود. برای آنها مقررات AFC مهم است ولی برای ما مهم مهدی مهدوی‌کیاست.
*یعنی می‌خواهید بگویید دپارتمان هنوز با شما مشکل دارد؟
من این را نمی‌دانم. نمی‌دانم با من مشکل دارند یا نه ولی مهدی برای ما از جام مهمتر است. این حرف اول و آخر ماست و دیگر حرفی در این زمینه ندارم.
*راستی بعد از تندیسی که به علی پروین دادید، کنفدراسیون فوتبال آسیا هم برای او تندیسی ساخته و قرار است به علی‌آقا اهدا شود.
کار خوبی است. من واقعاً خوشحالم و افتخار می‌کنم. پروین افتخار ماست. پروین، جباری، بهزادی و... افتخار فوتبال ما هستند. پیشکسوت و بزرگ ما هستند. این کار خوبی است که AFC انجام داده است. البته ما خودمان برای پیشکسوت‌های باشگاه برنامه‌ای داریم که در تصورات شما نمی‌گنجد. کارهایی می‌خواهیم کنیم که در آسیا انجام نشده، در فوتبال ایران که هیچ. فعلاً هم درباره‌اش حرف نمی‌زنیم.
*آقای فتح‌ا...‌زاده گفته مجسمه آبی پروین را با چشم سبز می‌سازد!
نیازی نیست ایشان تندیس پروین را بسازد. من فکر کنم بهتر است استقلالی‌ها جمع شوند و مجسمه علی فتح‌ا...‌زاده را بسازند!
*راستی ماجرای مسدود شدن حساب‌های بانکی احمدرضا عابدزاده به کجا رسید؟
واقعا باعث تأسف است که این تصمیم را برای احمدرضا گرفته‌اند. البته وظیفه ما دفاع کردن است و شک نکنید این مسئله را حل خواهیم کرد. باشگاه دارد پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد. کسانی که احمدرضا را می‌شناسند، باید دفاع کنند. شاید دوستانی که این حکم را داده‌اند، احمدرضا را نمی‌شناسند، ولی ما که می‌شناسیم. این مشکل قطعاً حل خواهد شد.
*بازی فینال را با بازی استقلال و فولاد در یک زمان برگزار خواهند کرد.
دیگر من به این مسائل وارد نیستم. فوت و فنش را نمی‌دانم.
*قهرمان حذفی می‌شوید؟
ان‌شاءا... ما قهرمان هستیم. این قهرمانی حق پرسپولیس هم هست. به خاطر خیلی چیزها. طرفداران چند میلیونی، زجری که کشیده‌ایم. بازیکنان خوبی هم داریم. حق ما قهرمانی است و امیدوارم این اتفاق هم بیفتد.
*آقای رویانیان با تغییر دولت، همچنان در پرسپولیس هستید یا نه؟
من که در برنامه ۹۰ یک چیزهایی گفتم.
*آخر شما با دولت فعلی رابطه خوبی دارید.
اتفاقاً دولت فعلی من را قبول ندارد. اگر قبول داشتند، کمکم می‌کردند. این دولت زیاد هم من را دوست ندارد.
*و اما پرسپویس فصل بعد.
از همین حالا داریم می‌بندیمش.
*اسم بازیکنان را می‌گویید؟
خداحافظ و موفق باشید!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391