برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

همایون شاهرخی: سال به سال دریغ از پارسال!

چهارشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۰۰:۴۰ — ایسنا

پیشکسوت فوتبال می‌گوید تا زمانی که تفکر حاکم بر فوتبالمان تغییر نکند، پیشرفتی نخواهیم داشت

همایون شاهرخی درباره ارزیابی خود از لیگ دوازدهم، اظهار کرد: سال به سال دریغ از پارسال! مشکل بزرگ فوتبال ما عدم برنامه‌ریزی صحیح است. بعد از این که هیات رییسه فدراسیون اعلام کرد فصل بعد ۱۶ تیمی است، نماینده مجلس و استاندار و وکیل و ... شروع کردند به این که لیگ را ۱۸ تیمی نگه دارند. تازه بعضی‌ها معتقد بودند که هر استانی باید یک تیم در لیگ برتر داشته باشد.

وی افزود: تا زمانی که این تفکر وجود داشته باشد، فوتبال ما هیچ پیشرفتی نخواهد داشت. ما همیشه می گوییم تیم ملی مهم‌ترین است، اما اگر برنامه‌ریزی‌ها درست باشد، باید مطابق با استانداردهای جهانی عمل کنیم و برای هر اردوی تیم ملی از سه، چهار روز قبل بازیکنان را دعوت کنیم، اما پیش از این، این گونه نبود.

شاهرخی در پاسخ به این سوال که لیگ دوازدهم پدیده‌ای داشت یا خیر؟ گفت: بازیکن خوب از دل لیگ خوب بیرون می‌آید، اما وقتی که برنامه‌ریزی و کیفیت لیگ بالا نباشد طبعا عملکرد بازیکن این لیگ هم چندان جالب نخواهد بود. من بیشتر بازی‌های فولاد را به خاطر ارادتی که به حسین فرکی دارم دنبال می‌کردم. این تیم استعدادهای خیلی خوبی دارد که می‌توانند در آینده حرفی برای گفتن داشته باشند. برای این که بازیکن خوب داشته باشیم، باید همه شرایط فراهم باشد که فعلا این طور نیست.

در لیگ دوازدهم نسبت به فصل‌های قبل آمار گلزنی تیم‌ها کاهش یافته است. برای مثال تنها سه تیم موفق شده‌اند در ۳۴ بازی بیش از ۵۰ گل به ثمر برسانند. سرمربی سابق تیم ملی در این رابطه به ایسنا گفت: وقتی که نتیجه‌ گرایی در این فوتبال حرف اول را می‌زند، مدیر و مربی با احتیاط کار می‌کنند و بازیکنان هم با سیاست بازی می‌کنند. حالا این احتیاط می‌تواند قاتل نامشان شود یا قاتل جانشان که برای استقلال قاتل نامشان شده است.

شاهرخی درباره لزوم حمایت از تیم ملی در فاصله کمتر از یک مانده به برگزاری رقابت‌های انتخابی جام جهانی گفت: به اعتقاد من ایرانی‌ها مرد روزهای سخت هستند. ما هر زمان که تحت فشار زیاد بوده‌ایم هم بهتر تصمیم گرفته‌ایم و هم بهتر عمل ‌کرده‌ایم. گرهی را که می‌توانستیم با دست‌های مان باز کنیم حالا باید با دندان باز کنیم. می‌توانستیم با دو نتیجه‌ خوب مقابل ازبکستان و لبنان در صدر جدول باشیم، اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و حالا با اما و اگر امیدواریم به جام جهانی برویم.

وی درباره بازگشت رحمتی و عقیلی به تیم ملی پس از عذرخواهی شان گفت: همیشه باید خواسته‌های ملی را به منافع شخصی ترجیح بدهیم. احترام زیادی برای این دو نفر قائلم ، اما بهتر بود کمتر صحبت کنند و بیشتر به فکر عمل باشند. بودن یا نبودن آنها اهمیت کمتری از تیم ملی داشت. امیدوارم در مدتی که باقی مانده همه از تیم ملی حمایت کنند تا بتوانیم نتایج خوبی بگیریم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391