برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تاج: باشگاه‌ها تا ۲۰ خرداد مهلت دریافت مدرک حرفه‌ای دارند

شنبه، ۷ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۳۶ — ایسنا

سرپرست سازمان لیگ در نشستی نحوه امتیازدهی لیگ قهرمانان آسیا را تشریح کرد.

مهدی تاج

نشست سیستم امتیازدهی لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۱ صبح امروز (شنبه) برگزار شد.

مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ در ابتدا بر لزوم شرکت در این دوره تاکید کرد و اظهار داشت: همه باشگاه‌ها باید در این دوره شرکت کرده و ضرورت آن را تشخیص دهند. باشگاه‌ها تا ۲۰ خرداد فرصت دارند تا مجوز حرفه‌ای بگیرند و اگر موفق به کسب مجوز نشوند، هم باشگاه‌ها، هم لیگ از این امر متضرر می‌شوند.

تاج ادامه داد: متاسفانه تا بلیت‌فروشی کامپیوتری نشود، سیستم شمارش تماشاگران و تجمع مقابل در ورزشگاه‌ها ادامه دارد و لازمه‌اش، واگذاری ورزشگاه‌ها به باشگاه‌هاست. این امر باید ممیزی شود که کدام اطلاعات باشگاه‌ها باید به AFC منتقل شوند که این امر وظیفه مهدی و همکارانش است که اطلاعات لازم را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه دهند.

پس از صحبت‌های مهدی تاج، سهیل مهدی با ارائه اسلایدهایی به ارائه توضیحاتی پرداخت. از جمله نکاتی که مهدی به آن اشاره کرد، نقاط ضعف و قوت ورزشگاه‌ها، مواردی که باید در ورزشگاه‌ها وجود داشته باشد، تجهیز مناسب اتاق‌های ورزشگاه‌ها ،بلیت‌فروشی، بازاریابی و غیره بود.

وی در ادامه گفت: باشگاه‌ها باید ثبت حقوقی سهامی خاص باشند و گزارش‌های سالیانه مالی خود را ارائه دهند. او تاکید کرد که گزارش حسابرسی صورت مالی و اساسنامه باید ترجمه رسمی شود و کلیه مدارک ارائه شده باید به صورت انگلیسی باشد.

از جمله موارد دیگری که بر آن تاکید شد وجود سیستم شمارش تماشاگر در هر باشگاه است و تماشاگران شامل افراد دارای بلیت بازی، افرادی که در جایگاه VIP وVVIP قرار می‌گیرند، پیشکسوتان و مدعوین و اصحاب رسانه می‌شوند.

مهدی درباره ارائه گزارش مالی باشگاه‌ها گفت: باشگاه‌ها باید هم سود و هم ضرر خود را در گزارش مالی خود اعلام کنند و اگر ضرر توجیه مناسبی داشته باشد، گزارش منفی برای آن باشگاه محسوب نمی‌شود. او همچنین تاکید کرد که بدهی‌های معوقه باید کم‌کم از صورت مالی باشگاه‌ها حذف شود.

وی افزود: بحث اشتراک مالکیت در کنفدراسیون فوتبال آسیا باعث ایجاد حساسیت‌هایی شده است و آنها از این به بعد لیست سهامداران را به تفکیک می‌خواهند و نباید سهامداران باشگاه‌های مختلف مشترک باشند.

مهدی در مورد ارائه طرح تجاری باشگاه‌ها گفت: باشگاه‌ها باید طرح تجاری باشگاهی خود از جمله (توسعه تیم‌های پایه، توسعه آکادمی، خرید زمین تمرین و ...) را ارائه دهند و در این امر باید با یک کارشناس مجرب مشورت کنند.

وی در مورد مدرک مربی تیم‌ها گفت: سرمربی و مدیر آکادمی باشگاه‌ها باید حداقل دارای مدرک A آسیا باشند. یکی از معضلات باشگاه‌ها کمپ تمرینی است که برخی باشگاه‌ها به آن نپرداخته‌اند و باید این امر را در بودجه خود لحاظ کنند.

مهدی ادامه داد: از جمله مواردی که باشگاه‌ها باید برای ارائه به AFC در اختیار ما قرار دهند، قرارداد زمین تمرین و قرارداد زمین مسابقه، گزارش کمک‌های اجتماعی باشگاه‌ها (به عنوان مثال کمک به زلزله‌زدگان و غیره)، کمک‌های سازمان‌های مختلف به باشگاه‌ها و چارت سازمانی باشگاه است.

وی در پایان به سوالات نمایندگان باشگاه‌ها پاسخ داد و راهنمایی‌های لازم را به آنها ارائه کرد و نمایندگان باشگاه‌ها با تشکیل کارگروهی به تبادل اطلاعات پرداختند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391