برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

واعظی: حجت‌الاسلام علیپور گفت قرار نبود تو محروم شوی

جمعه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۱۲ — ایسنا

دروازه‌بان فصل گذشته‌ی شهرداری تبریز می‌گوید نمی‌داند دلیل محرومیتش چیست و اعتقاد دارد کمیته‌ی انضباطی در صدور حکم مرتکب تخلف شده است.

مهدی واعظی

مهدی واعظی درباره دلیل محرومیتش از سوی کمیته انضباطی در پرونده تبانی لیگ دسته اول گفت: برای این حکمی که صادر شده، من پیش حجت‌الاسلام علیپور رفتم. آن‌ها حکمی را صادر کرده‌اند ولی هیچ وقت با من صحبتی نکرده بودند حتی آقای علیپور به من گفت در لیست من نبودی، من نمی‌دانم چرا شما را محروم کردند. نیم ساعت با هم صحبت کردیم و واقعا نمی‌دانم چرا محروم شدم. رفتم در فدراسیون و بازیکنان محروم را دیدم. با آن‌هایی که آشنا بودم سلام و علیکی کردم .جالب بود آن‌ها هم نمی‌دانستند چرا من محروم شدم. خلاصه به من گفتند باید به حراست فدراسیون مراجعه کنم هرچند که من نفهمیدم ربط حراست فدراسیون به کمیته انضباطی دقیقا چیست. به هر حال رفتم و ابتدا نبودند بعد از گذشت ۲۰ دقیقه آمدند. مسئول حراست فدراسیون به من گفت احضارنامه‌ای بنویس ولی من گفتم وقتی نمی‌دانم دلیل محرومیتم چیست دقیقا چه بنویسم.

او در ادامه افزود: اصلا من به این مسئله معترضم که چرا وقتی حکمی غیر قطعی است، اسم افراد را آورده‌اند. اصلا چرا نظری از ما نپرسیدند؟ این مسائل اصلا به من ربطی نداشت. در حراست فدراسیون به دنبال اعتراف‌گیری بودند. مدل اجرای کار که این گونه نیست. آن‌ها باید از من درخواست می‌کردند تا حاضر شوم و توضیحاتی دهم و سپس حکم صادر کنند. اصلا من در این مسیرها نبودم. من در خیلی از بازی‌های شهرداری بازی نکردم و شرایط خوبی در این تیم نداشتم. حتی خود آقای علیپور لیست بازیکنان محروم را به من نشان داد و گفت: همان طور که می‌بینید من نام تو و علی علیزاده را اصلا نداده‌ام.

دروازه‌بان فصل گذشته شهرداری تبریز در ادامه با انتقاد از حکم صادر شده اظهار کرد: وقتی می‌گویند همه چیز را خودشان می‌دانند شنود تلفن‌ها و پرینت‌ تماس‌هایمان را دارند پس چه نیازی به اقرار من دارند. من خودم حقوق خوانده‌ام. کمیته انضباطی در حکم اخیرش تناقضات و تخلفاتی داشته است. باید در حکم مشخص باشد من دقیقا چه کرده‌ام و مطمئن باشید از حیث حقوقی پیگیر آن می‌شوم چرا که به پاکی خودم ایمان دارم.

او درباره برنامه‌اش برای فصل آتی هم گفت: من با شهرداری دیگر قراردادی ندارم و نزدیک به سه تیم لیگ برتری به من پیشنهاد داده‌اند. باید ارزیابی کنم و ۱۰ روز این ارزیابی‌ام شاید طول بکشد. دوست دارم با شرایط خوب از فوتبال خداحافظی کنم و این خاطرات تلخ از ذهنم پاک شود.

متن ارسالی از سوی وکیل مهدی واعظی در خصوص ایرادهای قانونی حکم صادر شده علیه او، به شرح زیر است:

با سلام

احتراما در خصوص رای صادر شده از کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال با موضوع تبانی ایراداتی به دادنامه موصوف و روند رسیدگی وارد است که به استحضار می‌رساند:

۱-‌ متاسفانه در رای انشا شده و روند طی شده حقوقی از بخش اعظمی از اشخاصی که از آن‌ها به عنوان متخلف یاد شده است تحقیقی صورت نپذیرفته یعنی در واقع ایشان را جهت الف: تفیهم تخلف استماع اظهارات به مرجع ذی‌صلاح دعوت نکرده‌اند که این مهم بر خلاف اصول مسلم دادرسی است که در نهایت روند تحقیق را معیوب می‌سازد. براری مثال در گام نخست نام آقای مهدی واعظی را به عنوان یکی از اشخاص حقیقی متخلف در دادنامه آورده پس ایشان را دعوت نموده

۲- شارع مقدس و دین مبین اسلام پیوسته توصیه خویش بر حفظ آبروی اشخاص ابراز می‌دارد حالیه چگونه ممکن است رای را آن هم با کیفیت غیر قطعی بدین معنی که انتساب آن به اشخاص هنوز مشخص نگردید را در منظر علن گذارد. فراموش نشود رای علن شد در باب مواد ۴۰ تا ۴۲ آیین‌نامه انضباطی با موضوع تبانی می‌باشد. تخلفی که مستقیما با اخلاق حرفه‌ای و آبروی اشخاص دست و پنجه نرم می‌کند.

۳- یکی دیگر از نقوص موجود که رای صادر به آن مبتلا است این می‌باشد که حکم مزبور به شدت کلی است و حکم قضیه را جزئا و به نحو جداگانه روشن ننموده است موضوعی که بر خلاف ماده ۴ قانونی آیین دادرسی مدنی می‌باشد که می‌فرماید «دادگاه‌ها مکلفند در مورد هر دعوا به طور خاص تعیین تکلیف نمایند و نباید به صورت عام و کلی حکم صادر کنند» فی‌الواقع کمیته انضباطی دلایل و مستنداتی که موجبات اقناع وجدانی را برای ایشان در جهت انتساب تخلف به متخلفین فراهم آورده است را نیز ذکر نکرده که این نکته هم بر خلاف اصول مسلم تشریفات دادرسی قدم گذارده است.

با عنایت به مطالب فوق که بخشی از مشکلات رای ابلاغی می‌باشد امید است رای موصوف در مرجمع استیناف در راه کمال قدم گذارده تا موجبات تضییع حق فراهم نگردد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391