برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ویسی: مدیریت ضعیف ملکیان پیکان را نابود کرد

یکشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۲۰ — فارس

سرمربی سابق تیم فوتبال پیکان گفت:مدیریت ضعیف ملکیان باعث عدم نتیجه‌گیری پیکان شد و او باید در لیگ سه مدیریت کند.

عبدالله ویسی

عبدالله ویسی، در مورد اظهارات اصغر ملکیان مدیرعامل باشگاه پیکان مبنی بر اینکه ویسی به این باشگاه ضربه زد و باید بخشی از قراردادش را به پیکان برگرداند، گفت: بدبختی تیم فوتبال پیکان از زمانی شروع شد که ملکیان به عنوان مدیرعامل به باشگاه آمد، قبل از او و در زمان مهندس شیعی ما سپاهان را برده بودیم، نفت تهران که هیچ باختی نداشت را شکست دادیم و ملوان را با ۴ گل بردیم. در بازی با آلومینیوم هم که هیچ شکست دو گله‌ای نداشت، پیروز شدیم.

وی ادامه داد: مدیریت ضعیف ملکیان باعث شد تیمی که به رده ششم جدول هم صعود کرده بود سیر نزولی طی کند. ما سپاهان را بردیم تیمی که سابقه نایب قهرمانی آسیا را دارد. روزی که ملکیان مدیرعامل شد آنقدر شهامت داشتم که به بازیکنان تیم بگویم من نمی‌توانم با ملکیان و تفکراتش کار کنم. می‌توانید از بازیکنان بپرسید که من چنین حرفی را زدم و گفتم با طرز فکر ملکیان نمی‌توانم کار کنم.

سرمربی سابق پیکان با اشاره به جذب بازیکنان از لیگ دسته دوم گفت: ملکیان می‌گوید از لیگ دو بازیکن آورده‌ام در حالیکه من از لیگ دسته سوم هم بازیکن جذب کردم. کیوان وحدانی را با ۲۰ میلیون تومان به پیکان آوردم که اکنون تأثیرگذارترین بازیکن پیکان است و ۵ گل زده و در ترکیب ثابت تیم قرار می‌گیرد. وحید حیدریه را با ۲۰ یا ۱۵ میلیون تومان دستمزد به پیکان آوردم که روز اول مسخره‌اش می‌کردید اما اکنون در ترکیب ثابت پیکان است.

ویسی با اشاره به اینکه ملکیان گفته است، حاضر بودیم برای تقویت تیم بازیکن بگیریم گفت: من میلاد میداوودی را خواستم چرا شهامت جذبش را نداشتید. میثم حسینی را می‌خواستم چرا او را نگرفتید؟ رضا عنایتی که قرارداد ۸۰۰-۹۰۰ میلیون تومانی داشت را می‌خواستم چرا شهامت جذبش را نداشتید؟ اما من بازیکنان ۱۵-۲۰ میلیونی آوردم که همان کارایی را برای شما داشتند و پیکان از روزی به هم ریخت که شما به عنوان مدیرعامل آمدید.

وی افزود: می‌گوید به من اعتماد کرده است اما جمشیدی، شیعی و عزیزی خادم بودند که من را به عنوان سرمربی پیکان انتخاب کردند. من دو بار استعفاء دادم چون نمی‌خواستم با این مدیر کار کنم اما هیئت‌مدیره استعفایم را قبول نکرد. حالا می‌گوید پول من را نمی‌دهد اگر آن زمان که استعفا داده بودم قبول می‌شد می‌توانست پولم را ندهد اما وقتی من را برگرداند و اخراجم کرد باید حق زن و بچه من را بدهد. پول من نزد خداوند است و اگر ملکیان هم آن را ندهد شکایت نمی‌کنم با این حال برای خودش آئین‌نامه درست کرده و می‌گوید مصاحبه کردی باید جریمه بشوی. حرف هایی می‌زند که خنده‌دار است، خودش با لابی‌گری مدیرعامل پیکان شد و از فوتبال و مدیریت فوتبال چیزی نمی‌داند.

وی ادامه داد: مردم باهوش هستند و به خوبی می‌توانند قضاوت کنند، من هم شکایت نمی‌کنم اما می‌گویم پیکان با مدیری مثل ملکیان به جای اینکه در لیگ یک باشد باید در لیگ دسته سوم حضور پیدا کند. پیکان تیم خوبی بود و پتانسیل حضور در لیگ برتر را داشت اما مدیریت ضعیف این آقای تیم را به این حال و روز انداخت.

ویسی تصریح کرد: ملکیان روز اولی که سر تمرین تیم پیکان آمد بازیکنان معروف تیم را نمی‌شناخت. مدیرانی مثل فتح‌الله‌زاده، رویانیان،‌رحیمی، رضاییان و دهکردی را دیده‌ام که در تمرینات تیمشان حاضر می‌شوند و به بازیکنان انگیزه می‌دهند اما او با اصرار من یک بار سر تمرین آمد بعد هم می‌گوید پول داده‌ام. آن پول به درد من نمی‌خورد پولی که با جنگ و دعوا و هزار منت ۵ درصد قرارداد باشد پول نیست.

سرمربی سابق پیکان با اشاره به برکناریش عنوان کرد: در هفته ۲۱ لیگ برتر من را اخراج کردند و یک مربی دیگر آوردند اگر هدفش مثبت بوده که از تغییر مربی نتیجه نگرفته است پس بهتر است ملکیان حرفی نزند اما اگر از تغییر مربی اهداف پلیدی در سر داشته که آن را من نمی‌دانم و خداوند بهتر می‌داند اما من در ۲۱ بازی ۲۰ امتیاز برای پیکان گرفتم ولی تیمی که ملکیان مدیر آن است شرایطش به هم ریخته است چه کسی می‌گوید من در پیکان جوانگرایی کردم. این تیم بازیکنان با تجربه‌ای مثل کاملی‌مفرد، طهماسبی، مبعلی، حقی و ... دارد که هرکدامشان یک تیم هستند. فری‌یرا بازیکن خارجی خوبی است اما وقتی مربی پیکان در رختکن می‌گوید با اجنبی‌ها کاری ندارم چطور توقع دارد بازیکنان خارجی برایش بازی کنند؟

وی افزود: مدیرعامل پیکان بهتر است یک سوزن به خودش بزند و یک جوالدوز به مردم. او باید عملکرد خودش به عنوان مدیر را نقد کند. به من می‌گوید مقابل سپاهان که پیروز شدی آنها ۲۰ حمله کردند و شما گل زدید. مقابل سپاهان گل نخوردن هنر است. با این حال من نمی‌خواستم با مدیری مثل شما کار کنم که چنین تفکراتی دارد. اگر او می‌گوید من باید بخشی از پولی را که گرفته‌ام را به پیکان بدهم پس حتماً مانوئل ژوزه مربی پرتغالی پرسپولیس را باید اعدام کنند و یا اینکه او خانه‌اش را بفروشد و به پرسپولیس بدهد. کجای قانون فوتبال نوشته شده است که مربی که تیمش سقوط می‌کند نباید حق و حقوقش را بگیرد. ملکیان در جلسه معارفه آنقدر از من تعریف کرد که نزدیک بود بازیکنان پیکان گریه‌شان بگیرد حالا چطور این حرف‌ها را در مورد من می‌زند. حالا که دنبال مقصر می‌گردد و می‌خواهد فرافکنی کند این حرف‌ها را در مورد من می‌زند.

ویسی تصریح کرد: ویسی عزتش را از خدا گرفته است نه از ملکیان. باشگاه صبا هم اگر ساختاری داشت من آن را درست کرده بودم. او نمی‌داند که من قبل از سرمربیگری از صبا در این تیم مربی بودم و ۸۵ درصد این تیم را تغییر دادم و فقط ۶ بازیکن از فصل قبل صبا را نگه داشته‌ام.این آخرین مرتبه‌ای بود که در مورد مدیرعامل پیکان حرف زدم و دیگر در این مورد حرف نمی‌زنم حتی اگر ۱۰۰ بار دیگر علیه من مصاحبه کنند. این حرف‌ها را هم زدم تا مردم حقایق را بدانند و می خواستم در پایان فصل آنها را بگویم تا نگویند عامل سقوط تیم بوده‌ام. تیم پیکان در زمان من خیلی خوب بازی می‌کرد و چندین موقعیت گلزنی داشت اما اکنون پیکان به سختی موقعیت گلزنی پیدا می‌کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391