برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تساوی بدون گل ایران برابر قطر در نیمه اول

سه‌شنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۲۱:۳۸ — ایسنا

نیمه نخست دیدار تیم‌های ایران و قطر با تساوی بدون گل به پایان رسید.

تیم تیم ملی ایران و تیم قطر

تیم ملی فوتبال ایران در پایان نیمه نخست مقابل قطر به نتیجه‌ای بهتر از تساوی دست نیافت. تساوی که البته تیر دروازه احمدی هم در رقم خوردن آن نقش داشت. قوچان‌نژاد نیز در این نیمه بهترین موقعیت ایران را از دست داد.

در دقایق ابتدایی، بازی بیشتر در میانه میدان دنبال شد. حساسیت بازی ایجاب می کرد که دو تیم احتیاط را بیشتر در دستور کار قرار دهند. در ۵ دقیقه ابتدایی بازی تنها اتفاق‌های مهم موقعیت تک به تک ایران بود که آفساید اعلام شد، در سوی مقابل دفع خطرناک رحمان احمدی نیز می‌توانست باعث فروپاشی دروازه ایران شود که توپ پس از برخورد با بازیکن قطری راهی اوت شد.

ملی‌پوشان ایران رفته رفته به بازی سوار شدند، اما قطری‌ها هر بار با پرس شدید اجازه بازی سازی در عمق را نمی‌دادند.

چند سایت خطرناک فرصت‌های نصفه و نیمه‌ای را برای ایران ایجاد کرد، اما دروازه قطر جدی تهدید نشد.

در یکی از بهترین موقعیت‌های نیم ساعت اول بازی، خسرو حیدری از مدافع مستقیم خود در جناح راست عبور کرد، اما سانتر او به مهاجمان ایران نرسید.

در دقیقه ۱۹ قطری‌ها موقعیت مشابهی ایجاد کردند، اما دروازه ایران روی سانتر ارسالی آنها از سمت راست تهدید نشد.

ملی‌پوشان ایران در این دیدار بازی بدی از خود به نمایش نگذاشتند، اما کارهای ترکیبی و تاکتیکی کمتر به چشم می‌خورد. قطر که در تهران با اندیشه‌های تدافعی و با هدف گرفتن مساوی به ورزشگاه آزادی آمده بود در نیمه نخست چندان هجومی ظاهر نشد.

در دقیقه ۲۳ حرکت بازیکنان از جناح راست که کاملا از سمت چپ فعالتر بود، نکونام را در موقعیت شوتزنی قرار داد، اما ضربه آرام او را سنگربان قطر به آسانی مهار کرد.

دو دقیقه بعد قوچان نژاد در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما چندین متر در آفساید بود و نتوانست به حرکتش ادامه دهد.

بازی در حالی به دقیقه سی می‌رسید که آمار برتری قطر را در مالکیت توپ نشان می‌داد (۶۴-۳۶) و این مساله کاملا نگران کننده بود. چرا که توپ کمتر در میانه میدان در اختیار ایران بود، و بیشتر حمله‌های ایران با ارسال بلند از جناحین صورت می‌گرفت. کاری که حیدری بارها و بارها انجام داد.

دن گاسپار دستورهای کی‌روش را که به دلیل محرومیت روی نیمکت نبود، به نمازی می‌داد. سرمربی قطر نیز چندباری از محدوده فنی خارج شد که داور چهارم به او تذکر داد.

در دقیقه ۳۱ سرانجام یک فرصت گلزنی عالی ایجاد شد که برای تیم میزبان بود، مهاجم تیم ملی قطر در موقعیت تک به تک قرار گرفت، اما ضربه دقیق حسن پس از برخورد به تیر دروازه به زمین برگشت تا ملی‌پوشان نفس راحتی بکشند.

در دقیقه ۳۴ مهاجم قطر در حالی که از امیرحسین صادقی عقب بود با استارتی سریع می‌رفت تا درون محوطه خطرساز شود، اما پس از برخورد با صادقی نقش زمین شد و داور نیز اعتقادی به خطا نداشت.

قطری‌ها که در دقایق پایانی نیمه بهتر بازی می‌کردند از سمت چپ صاحب یک موقعیت دیگر شدند،‌ اما شوت زاویه بسته مهاجم این تیم با اختلاف راهی اوت شد.

در دقیقه ۳۸ بالاخره سمت چپ ایران نیز فعلا شد اما سانتر ارسالی باز هم فایده‌ای برای ایران نداشت.

در دقیقه‌ی ۴۲ موقعیت خطرناک ایران به گل تبدیل نشد. ضربه ایستگاهی شجاعی بود که سنگربان قطر با واکنشی مناسب دروازه‌اش را نجات داد.

در حالی که بازی رو به پایان بود، ایران یک فرصت عالی دیگر را نیز از دست داد، سانتر عالی تیموریان به قوچان‌نژاد رسید، اما ضربه سر او را قاسم برهان از یک قدمی دفع کرد تا دو تیم در موقعیت‌های گل جدی مساوی شوند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391