برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آقای کیروش ما را ببخش

چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۲۹ — گل

حالا که دیشب را به عشق کی روش و تیمش در خیابان گذرانده ایم و امروز که منتظریم تا بیایند و با سبد سبد گل به استقبال تیم ملی برویم بد نیست کمی هم به خودمان نگاه کنیم.نگاه به خود نه نگاه به آدمهایی که در این فوتبال ادعای خود بودن دارند.بیایید ببینیم ما چه کرده ایم و امروز سهم ما از این برداشت جز برداشت چیست؟

کارلوس کی‌روش

اصولا ما باد کاشته ایم تا طوفان درو کنیم یا اینکه فقط بنده حزب بادیم.نکنید تمام شمشیر های انتقاد فقط از سر یاس از شکست کی روش در نیام است؟ما همان‌ها هستیم که بعد از باخت برابر لبنان امیر قلعه نویی و علی دایی را پیشنهاد دادیم.نه اینکه آنها بد باشند.بد بودن از نگاه ماست.برای اینکه بدانید چقدر بر اشتباهمان مصر هستیم و چقدر ادعای هیچ را داریم توجه تان را به دیالوگ های کارشناسان این فوتبال بین دو نیمه و در رسانه ملی جذب میکنم.شاید شما هم با ما هم عقیده شوید.که ما نه انتقاد بلدیم و نه انصاف داریم.

بین دو نیمه

از تمام وقت موجود برای آنالیز تیم ملی ۱۰ دقیقه صرف تبلیغ شد.شاید در نگاه اول این ده دقیقه به هدر رفته است اما اشتباه نکنید.مفیدش همان ده دقیقه هدر رفته بود.تبلیغ که تمام شد مجری برنامه با سرعتی مثال زدنی رشته کلام را در دست و گرفت و شروع به دادن سرنخ های صحبت کرد.گفت که نتیجه علیرغم نوع بازی راضی کننده است.اما نوع بازی ما خطرناک و بسیار پایین تر از حد انتظار است.برای اینکه وقت هدر نرود مسابقه دو سرعت منتقدان شروع شد.آنها که از اول بازی هم تنها تاسف را آنالیز تیم ملی میدانستند و میگفتند کاش لبنان و ازبکستان را برده و بودیم و حالا تیم دوممان را بازی میدادیم شروع کردند به ریشه یابی.که باید پرس از جلو انجام بدهیم و زیبا و تماشاگر پسند بازی کنیم.بقیه هم که پیش از بازی حفظ ظاهر میکردند تاکتیک های تیم ملی را بی اثر و فاقد خلاقیت عنوان کردند.همین جاها بود که یادمان آمد قبل از بازی قطر را هم مقابل ازبکستان بازنده بلامنازع میدانستیم و حالا قطر نیمه اول را برده و به رختکن رفته است.


آن روزها که کی روش بد بود

آن روزها را همه یادمان هست.مربیانی که امروز یا در لیگ یک به زور تیم هایشان را نگه داشته اند و یا سقوط کرده اند و تیم ندارند را یادم هست.آنها در هر سال تیم سقوط میدهند و آنهایی که فقط میتوانند سرپرست باشند را هم همینطور.آن روزها همه فقط حال و هوای مهندسی نظام مند فوتبال را داشتند و ادعا میکردند از کی روش بهترند.

اسم هایشان همه در تاریخ ثبت است.نه برای اینکه انتقاد نباید بلکه بخاطر همین امروز و همین بین دو نیمه.چون نمایندگان همان‌ها بعد از دو بازی خوب برابر قطر و لبنان و یک نیمه قابل قبول برابر کره گفتند کی روش نمی تواند.تیم ملی بد بازی میکند.اما هرگز نگفتند برابر بازی مستقیم کره اگر ما پرس را به میانه میدان می آوردیم و مدافعان کند ما که در عمق برابر قطر و لبنان هم متزلزل نشان دادند برابر سرعت کره ای‌ها چه خاکی بر سرشان می ریختند.

نگفتند چرا صادقی و منتظری هم زمان هستند تا جلوی مربی علی اصغری کره که استاد بازی مستقیم هست را بگیرند.نگفتند اگر صادقی نبود آن غول ۲ متری چه بلایی بر سرمان می آورد.البته شاید یادشان رفته است در بازی رفت هم تیرک عزیز دروازه جانمان را خرید.

یادمان ندادند پرس توان هوازی بالایی میخواهد و در بازی برابر حریفی مثل کره با آن دوندگی بالا و آن هوای شرجی اولسان پرس یعنی مرگ.

البته آن روزها مثل همین دیروز و مثل تمام انتقادات بی اساس فقط لحظه ای دوام داشت.نیمه دوم ما فقط گل زدیم.و فقط به جام جهانی رفتیم.موقعیت های کره هم بیشتر بود اما همان منتقدان تاکتیک های کیروش را خیره کننده دانستند.و در آخر هم دست زدند.

اما ما برای آنها دست میزنیم که بعد از حماسه تیم ملی سوال مهم شان رفتن نکونام به تراکتور یا ماندن در استقلال است!

حرف آخر

دوست عزیزی در شبکه ای اجتماعی نوشته بود:

همیشه بعد از بازیهای اروپایی و دیدن کارشناسان خودمان دلم میخواهد شهروند قطر باشم و الجزیره رسانه ملی ما باشد!

راست میگفت.ما گری لینه کر نمیخواهیم.مندیه تا نمیخواهیم.رود گولیت هم نباشد غمی نیست.فقط خودتان باشید و کمی علم بیاموزید و البته بنا به رسم مسلمانی کمی انصاف.شاید ما هم به خودمان و رسانه ملی مان افتخار کردیم!

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391