برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بیانیه بازیکنان تیم های سقوط کرده خطاب به تاج

دوشنبه، ۶ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۴۶ — باشگاه خبرنگاران

بازیکنان تیم های سقوط کرده به لیگ آزادگان طی بیانیه ای اعتراض خود را به قانون محسوب شدن بازیکنان تیم های سقوط کننده به عنوان سهمیه بازیکنان لیگ برتری اعلام داشته و به تاج ارائه کردند.

مهدی تاج

بازیکنان تیم های سقوط کرده به لیگ آزادگان طی بیانیه ای اعتراض خود را به قانون محسوب شدن بازیکنان تیم های سقوط کننده به عنوان سهمیه بازیکنان لیگ برتری اعلام داشته و با حضور در سازمان لیگ به تاج ارائه کردند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

"به نام خدا

جناب آقای مهندس مهدی تاج،سرپرست محترم سازمان لیگ برتر

با سلام و احترام

همانطور که مستحضرید چند سالی است که بر اساس یک تصمیم غیرکارشناسانه بازیکنان تیم های صعود کرده به لیگ برتر بازیکنان لیگ برتری محسوب نمی شوند و در آنسو بازیکنان تیم هایی که از لیگ برتر به دسته اول سقوط کرده اند در فصل نقل و انتقالات به عنوان بازیکن لیگ برتری به حساب می آیند.این قانون تبعات منفی قابل توجه ای برای فوتبال ایران به همراه داشته که به چند مورد مهم آن در زیر اشاره می شود:

۱.با این قانون در پایان هر فصل ده‌ها بازیکن با کیفیت که سالها سابقه بازی در لیگ برتر را دارند بدون تیم می مانند و یا مجبوراند در لیگ یک بازی کنند و در عوض باشگاه‌ها بالاجبار با بازیکنانی با کیفیت پایین تر کادر بازیکنان خود را تکمیل کنند که این موضوع کیفیت لیگ را پایین می آورد.

۲.افزایش تعداد تیم های سقوط کرده در این فصل و کم شدن سهمیه تیم‌ها در جذب بازیکن لیگ برتری موجب خواهد شد تا به تعداد این بازیکنان که از لیگ برتر حذف می شوند افزوده شود و این ظلم مضاعفی است به بازیکنانی که در طول فصل در تیم های انتهای جدولی فشار سنگینی را متحمل شدند.حال این بد نتیجه گرفتن تیم‌ها در یک فصل باعث خواهد شد تا گروهی از بازیکنان برای همیشه از سطح اول فوتبال ایران کنار بروند.

۳.پس از اجرای قانون فوق مشاهده شده در پایان هر فصل تیم هایی که به لیگ برتر صعود کردند پس از یک فصل بلافاصله سقوط می کنند. به نظر می رسد دلیل اصلی این اتفاق این است که بازیکنان تیم های صعودکننده، لیگ برتری به شمار نمی آیند و دیگر تیم‌ها به راحتی چهره های شاخص این تیم‌ها را جذب می کنند و باعث تضعیف این تیم‌ها که بیشتر از سایر تیم‌ها به تقویت شدن نیاز دارند می شوند.

۴.در فوتبال ایران به دفعات دیده شده باشگاه هایی که سقوط می کنند در فصل بعد قید تیمداری را می زنند و این موضوع زمینه نابودی آینده بازیکنانی که بواسطه قانونی غیرکارشناسانه به لیگ یک منتقل شده اند را فراهم می کند.

ما بازیکنان تیم های سقوط کرده به لیگ دسته اول تقاضا داریم در قانون فوق تجدید نظر شود و جلوی نابودی آینده فوتبالی ما گرفته شود.مطمئنا شما که فردی از خانواده فوتبال هستید با مروری بر اسامی امضاکنندگان این نامه تائید می فرمایید که ما بازیکنانی که در خطر حذف از لیگ برتر قرارداریم می توانیم بهتر از برخی از بازیکنان بی تجربه تازه وارد و بازیکنان خارجی به بالارفتن کیفیت تیم های لیگ برتری کمک کنیم.ایرادهایی که در آیین نامه نقل و انتقالات وجود دارد زمینه ای ایجاد کرده که بیشتر باشگاه های لیگ برتری جذب بازیکن خارجی و لیگ یکی را به امضاکنندگان این نامه ترجیح دهند و این موضوع ظلمی است به تمامی بازیکنانی که به لیگ یک سقوط کردند و به اعتقاد بسیاری از اهالی فن بازیکنان ضعیفی هم نیستند.در پایان خواهشمندیم به عنوان سرپرست سازمان لیگ برتر هرچه زودتر تمهیداتی درنظر بگیرید که در قانون لیگ برتری بودن بازیکنان تیم های سقوط کرده و لیگ برتری بازیکنان تیم های صعود کرده بازنگری شود.

باتشکر

ازطرف کلیه بازیکنان تیمهای سقوط کننده لیگ برتر"

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391