برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابراهیم زاده: پیشنهادم به تراکتور همان ۸۸۸ هزاردلار تونی بود

جمعه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۱ — گل

با ابراهیم‌زاده که ابتدا گزینه سرمربیگری پرسپولیس بود و بعد از آن سر از تبریز در آورد و در نهایت در همان تهران ماند، به گفتگو نشستیم.

منصور ابراهیم زاده

منصور ابراهیم‌زاده امسال هم در خارج از اصفهان به سرمربیگری مشغول است و به دنبال این است که با راه‌آهن فصل موفقی را پشت سر بگذارد. او که هدف‌گذاری خود در مورد راه‌آهن را به آسیایی شدن این تیم معطوف کرده، این روزها در تمرینات زردپوشان تهرانی شرکت می‌کند.

خیلی‌ها فکر می‌کردند که شما قرارداد خود را با نفت تمدید کنید با توجه به اینکه پروسه خوبی در این تیم پشت سر گذاشته بودید.

یکی از مسائلی که من مد نظر گرفته بودم، بحث حضور در مسابقات آسیایی بود که تراکتورسازی این شرایط را داشت اما زمانیکه قرار بود من با تراکتورسازی قرارداد امضا کنم، نفت هم سرمربی خود را انتخاب کرده بود و شروع به کار کرده بود بنابراین طبیعی بود که من نمی‌توانستم نفت برود و اگر تراکتور نمی‌شد، نفت هم می‌توانست گزینه خوبی باشد که این اتفاق رخ نداد.

شاید نفتی‌ها با توجه به شایعه حضور شما در پرسپولیس شروع به مذاکره با گزینه‌های دیگر کردند. بگذارید از داستان شما و پرسپولیس هم بپرسیم. جالب بود که وقتی از اسامی مختلف نام برده می‌شد، منصور ابراهیم‌زاده تنها نامی بود که هواداران پرسپولیس آن را مقبول می‌دانستند و به نوعی مطرح شدن نام شما آتش هواداران سرخ‌پوش را سرد کرد.

این را می‌توانیم در آن بحث مطرح کنیم اما از طرف دیگر به این نگاه کنید که منصور ابراهیم‌زاده که به قول خودشان یک یک غیر پرسپولیسی است، به جایگاهی رسید که تماشاگران و همچنین خیلی از بزرگان فوتبال پرسپولیس اینگونه از حضور او در این تیم استقبال کردند و هواداران پرسپولیس او را قبول داشتند و به نظرم در نهایتش من ضرر نکردم چون تنها به عنوان یک نفر مطرح بودم که هیچ جوابی هم به مسئولان پرسپولیس مبنی بر آمدن به این تیم ندادم.

البته به گونه‌ای برداشت می‌شد که انگار با پرسپولیس به توافق رسیده‌اید و منتظر پاسخ مسئولان بوده‌اید.

همیشه در پرسپولیس می‌بینید که این گونه برخوردها زیاد بوده اما من خودم زیاد حساس نشدم چون کارم را انجام می‌دهم.

ممکن است برای پرسیدن این سئوال خیلی دیر باشد اما فکر نمی‌کنید با اسم شما در پرسپولیس بازی شد؟

در آن بعد شما درست می‌گویید اما با جواب دادن و انتقاد کردن من مشکلی حل نمی‌شود هرچند که شاید دفعات بعد وقتی با من صحبت می‌کنند، من اصلا پاسخی به آنها ندهم!

پس به نوعی با سکوتتان جوابشان را دادید.

نه. سکوتم از رضایت نیست، دلم اهل شکایت نیست. (می‌خندد)

بعد از پرسپولیس با تراکتورسازی صحبت کردید؛ شایعه شد ۲ میلیارد از تراکتورسازی خواسته بودید.

من یک چیزی به شما می‌گویم و شما خودتان آن را تحلیل کنید. من طی صحبتی که با مسئولان تراکتورسازی کردم، از آنها پرسیدم که شما مربی ایرانی را به دلیل توان او می‌آورید یا می‌خواهید هزینه‌های خود را کم کنید که آنها اعلام کردند ما به مربیان ایرانی اعتقاد داریم؛ بعد از آن گفتم که آیا شما مثل مربیان خارجی برای مربیان ایرانی هزینه می‌کنید که پاسخ آنها مثبت بود. آنها سال گذشته به آقای اولیویرا و بقیه دست اندرکاران آن ۸۸۸ هزار دلار پرداخت کرده و قیمت دلار در آن زمان از ۱۵۵۰ تا ۳۵۵۰ تغییر می‌یافت بنابراین به آنها گفتم این مبلغ را به کل کادر فنی ما بدهید و این به شخص منصور ابراهیم‌زاده نبود که این توافق صورت نگرفت.

می‌شود تحلیل کرد که از راه‌آهن مبلغی در این حد دریافت کرده‌اید؟

اصلا راه‌آهن شرایطش با تراکتورسازی فرق می‌کند و چنین چیزی نیست.

پس چرا اینقدر زود با راه‌آهن به توافق رسیدید؟ بلافاصله بعد از اینکه خبر رسید با تراکتورسازی به توافق نرسیدید، عکس توافق شما با مدیران راه‌آهن بر روی خروجی سایت این باشگاه قرار گرفت.

نه اینگونه نبود. من وقتی از کربلا آمدم یکشنبه بود، و از قبل قرار بود سه‌شنبه برای مذاکره با تراکتورسازی تهران باشم اما سه‌شنبه با آنها به توافقی نرسیدم و روز شنبه با راه‌آهن قرارداد امضا کردم.

فکر می‌کنم این باشگاه از نظر هزینه‌ای مشکلی نداشته باشد و به همین دلیل دست روی ستاره‌های فوتبال ایران هم گذاشته بودید.

این باشگاه از نظر مدیریتی و برنامه‌ای تیم خوبی است و بررسی باشگاه آنها نشان می‌دهد که این باشگاه خوب است و طبیعی است که این مسئله مهم است و شرایط برای کار کردن من فراهم است.

قول آسیایی شدن می دهید؟

هدف آنها آسیایی شدن است و قرارداد ما و بازیکنان نیز برای این مسئله تنظیم شده است و حتی در قرارداد من پیش‌بینی شده که اگر آسیایی نشویم یا در رتبه خاصی قرار نگیریم، از قرارداد من کسر هم بشود. خودم این پیشنهاد را به آنها ارائه کردم و این بند را در قراردادم قرار دادم.

شنیده شده بر روی شهاب گردان هم نظر دارید؟

نمی‌دانم شرایط شهاب با سپاهان چگونه است اما او اگر نخواهد سپاهان بایستد که فکر نکنم این اتفاق رخ دهد، ما هم علاقه داریم که با هم کار کنیم. من در مورد علی کریمی هم این را گفتم که علی یک پرسپولیسی است و اگر خواست آنجا نباشد، من حاضرم که از او استفاده کنم و در مورد گردان هم همین حرف را می‌زنم.

با علی کریمی صحبتی نکردید؟

همان روزهای اول با او صحبت کردم و همین صحبت‌ها را با او انجام دادیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391