برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قالیباف: روزشمار ۱۸۰ روزه‌ واگذاری استقلال و پرسپولیس به مردم را مقابل این دو باشگاه نصب می‌کنیم

دوشنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۴۷ — مهر

محمدباقر قالیباف، واگذاری باشگاه‌های بزرگ به تماشاگران وهواداران را نخستین گام دولتش در جهت تفویض امور ورزش به مردم قلمداد کرد و گفت: روزشمار ۱۸۰ روزه‌ی واگذاری استقلال و پرسپولیس به مردم را مقابل این دو باشگاه نصب می‌کنیم

این کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امروز دوشنبه در جمع برخی مدیران رسانه‌های ورزشی و فعالان عرصه ورزش ضمن بیان این مطلب افزود: ورزش به عنوان فراگیرترین مقوله اجتماعی پس از مذهب، همچنین یکی از مهمترین ابزارها برای جلب مشارکت جوانان در اداره امورشان است و به همین دلیل بدون شک باید زمینه چنین حضور و مشارکتی با اصلاح رویه‌ها فراهم آید. رویه‌هایی که گاه فاقد منطق و استدلال عقلانی اند.

قالیباف از جمله چنین رویه‌های غیرمنطقی را تصدی کامل دولت بر باشگاه‌های بزرگ و دخالت‌های پی در پی در امور آنها – حتی تا تعیین غیرمستقیم سرمربی – عنوان کرد و گفت: بعید می‌دانم چنین نگاه دولتی و غیرتخصصی به فوتبال در هیچ‌یک از لیگ‌های معتبر و باشگاه‌های بزرگ دنیا وجود داشته باشد.

وی با اشاره به گزارشی که به هنگام تدوین برنامه‌های ورزشی دولت جدیدش در موضوع باشگاهداری تهیه شده بود، ادامه داد: آمار و اطلاعاتی که دوستان کمیته ورزش در خصوص ساختار، منابع انسانی و مدیریت باشگاه‌هایی همچون دورتموند آلمان و بشیکتاش ترکیه تهیه کرده بودند به خوبی نشان می داد که فاصله میان فوتبال مولد در دنیا با فوتبال مصرف زده‌ی ما تا چه حد عمیق شده است.

دکتر محمدباقر قالیباف راه مبدل شدن نظام باشگاه داری "وابسته" به باشگاهداری "مستقل" را در وهله اول اصلاح قوانین و رویه‌ها با هدف واگذاری امورآنها به مردم دانست و گفت: سخن از واگذاری بارها به میان آمده اما هیچگاه رنگ واقعیت به خود نگرفته چراکه به نظر می رسد جذابیت های تبلیغاتی – اقتصادی این باشگاه‌ها توانسته‌اند بر تصمیم و اراده متولیان امر فایق آیند.

قالیباف با بیان این مطلب که فراهم آوردن بستر مناسب برای این نقل و انتقال نهایتا ممکن است ۶ ماه به طول بیانجامد، تصریح کرد: به عنوان نمونه در خصوص دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس معتقدم برای عملیاتی شدن این فرایند واگذاری، باید بلافاصله با تشکیل مجمعی از کارشناسان اقتصادی و ورزشی، مدیران و دلسوزان ؛ رویه‌های به کارگرفته شده در سایر باشگاه های سابقا دولتی دنیا را مورد بازخوانی و توجه قرار داد و سپس اقدام به عرضه سهام آنها به هواداران واقعی – نه کارتل های شبه مردمی و درواقع دولتی – نمود.

این کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: بر این اساس ، خبرنگاران و رسانه های ورزشی درجریان باشند که روزشمار ۱۸۰ روزه‌ی واگذاری استقلال و پرسپولیس به مردم مقابل ساختمان‌های این دو باشگاه نصب خواهد شد و آنها حق دارند که در این خصوص وزارت ورزش و جوانان و در واقع دولت جدید را مورد سوال قرار دهند.

قالیباف درپایان خاطرنشان کرد که این واگذاری - با توجه به برنامه دقیق تدوین شده - چنان خواهد بود که هواداران به عنوان سهامداران قانونی، علاوه بر انتفاع مالی واقعا در اداره امور باشگاه‌های محبوبشان تاثیر خواهند گذاشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391