برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

برتری ۲ بر صفر ایران در پایان نیمه نخست

سه‌شنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۲۰:۴۳ — ایسنا

تیم ملی ایران نیمه‌ی نخست دیدار برابر لبنان را با برتری دو بر صفر به پایان رساند.

تیم تیم ملی ایران

نیمه‌ نخست دیدار تیم ملی ایران برابر لبنان از رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با برتری دو بر صفر ملی پوشان ایران به پایان رسید. گل های تیم ملی ایران را در نیمه‌ی نخست محمدرضا خلعتبری در دقیقه ۳۹ و جواد نکونام در دقیقه ۴۶ به ثمر رساندند.

مردان کی روش از همان دقیقه نخست فشار زیادی را روی دروازه لبنان ایجاد کردند و موقعیت‌های زیادی را بدست آوردند.

در دقیقه دوم این دیدار رضا قوچان نژاد در حالی که در آستانه‌ی تک به تک شدن با دروازه‌بان لبنان بود، از سوی مدافع لبنان سرنگون شد. داور ژاپنی در این صحنه اعتقادی به خطا نداشت.

در دقیقه هفتم ارسال خوب جباری بر روی دروازه لبنان می‌توانست خطرساز شود که رضا قوچان نژاد هرچه تلاش کرد نتوانست به این توپ برسد تا این موقعیت هم از دست برود.

در دقیقه هشتم ارسال زیبای حیدری به قوچان نژاد رسید که ضربه‌ی سر شیرجه‌ای این بازیکن به شکلی خطرناک از کنار دروازه‌ لبنان راهی اوت شد.

در دقیقه نهم شوت سنگین جباری با فاصله‌ای اندک از کنار دروازه لبنان راهی اوت شد.

در دقیقه یازدهم شوت قوچان نژاد از پشت محوطه جریمه لبنان، از کنار دروازه‌ی این تیم راهی اوت شد.

در ادامه این دیدار، بازی به سمت تعادل پیش رفت تا آنکه در دقیقه ۲۴ حرکت دیدنی خسرو حیدری باعث شد خلعتبری در موقعیت خوبی قرار بگیرد که این بازیکن با یک ارسال خوب درون محوطه جریمه تلاش کرد تا قوچان نژاد را صاحب توپ کند ولی او هرچه تلاش کرد نتوانست به این توپ برسد تا کار همچنان با تساوی بدون گل ادامه یابد.

در دقیقه ۳۳ بار دیگر ملی‌پوشان کشورمان فرصت گلزنی داشتند. نفوذ خوب خسرو حیدری از جناح راست موجب شد تا در کنار محوطه شش قدم فرصت مناسبی را بدست آورد اما پاس او به قوچان نژاد را عباس حسن در اغوش گرفت.

در دقیقه ۳۴ خلعتبری با نفوذ در محوطه جریمه لبنان در موقعیت شوت زنی خوبی قرار گرفت ولی ضربه‌ی او را دروازه‌بان لبنان با واکنشی مناسب راهی کرنر کرد.

در دقیقه ۳۶ لبنانی‌ها تک موقعیت نیمه‌ی اول خود را بدست آوردند و ضربه‌ی مهاجم لبنان را رحمان احمدی به خوبی در آغوش گرفت.

در دقیقه ۳۸ بار دیگر خسرو حیدری از جناح راست نفوذ کرد ولی بازهم مدافعان لبنان مانع از ایجاد خطر جدی بر روی دروازه‌ی لبنان شدند.

در دقیقه ۳۹ این دیدار گل نخست نیمه‌ی اول را ایران به ثمر رساند. مجتبی جباری با یک پاس زیبا محمدرضا خلعتبری را صاحب توپ کرد تا این بازیکن با نفوذ در محوطه جریمه لبنان و در شرایطی تک به تک، توپ را دور از دستان دروازه‌بان لبنان وارد دروازه کند. او گلش را به امید عباسی ( آتش نشان فداکار ) تقدیم کرد.

در دقیقه ۱ + ۴۵ در یک کرنر برگشتی خسرو حیدری صاحب توپ شد و با یک ارسال زیبا بر روی دروازه لبنان فرصت مناسبی را برای نکونام مهیا کرد که کاپیتان تیم ملی ایران با یک ضربه سر زیبا و دقیق دروازه لبنان را برای بار دوم گشود تا نیمه نخست با برتری ۲ بر صفر ملی پوشان ایران به پایان برسد.

در نیمه‌ی نخست این دیدار رحمان احمدی، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، خسرو حیدری، هاشم بیک‌زاده، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، رضا قوچان‌نژاد، مجتبی جباری، مسعود شجاعی و محمدرضا خلعتبری برای تیم ملی برابر لبنان به میدان رفتند.

همچنین برای لبنان عباس حسن، حسن داهر، موتاز الجنیدی، محمد چوماس، حسن متوک، حسن چایتو، فیاض چمسینه، حمزه سلامه، محمد زین العابدین، محمد کوجوک و عباس عتوی در نیمه‌ی نخست به میدان رفتند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391