برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جلالی: تیم ملی ۹۰ درصد به جام جهانی صعود کرده است

چهارشنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۲۰ — ایسنا

یکی از کارشناسان و مربیان با سابقه لیگ برتر با قاطعیت شانس۹۰ درصدی را برای صعود مستقیم تیم ملی به جام جهانی قائل دانست و گفت: پیروزی بر قطر کلید صعود ما به جام جهانی بود و معتقدم این کره‌جنوبی قدرت سال‌های گذشته را ندارد و تیم ملی در هر دو بازی آینده باید به پیروزی فکر کند.

مجید جلالی

مجید جلالی، با رضایت‌بخش توصیف کردن عملکرد تیم ملی ایران در بازی با قطر اظهار کرد: تیم ملی در این مسابقه تاکتیک خوبی را در پیش گرفت و در اجرای آن هم موفق بود. تیم ملی در این بازی در بخش‌هایی که قرار بود قطری‌ها صاحب توپ باشند و ما در دفاع باشیم واقعا برنامه خوبی داشت. کما اینکه دیدید مالکیت توپ قطری‌ها در برخی از مقاطع زمانی بازی دو برابر ما بود.

وی افزود: تیم ما برای لحظاتی که توپ را در اختیار نداشت برنامه‌ریزی کرده بود و بازیکنان به خوبی از عهده وظایفشان برآمدند. آنها منتظر اشتباهی از سوی حریف و استفاده از فرصت به دست آمده برای رسیدن به گل بودند که در این کار هم موفق شدند. ضمن اینکه این تدبیر باعث شد انرژی بازیکنان ما تا پایان کار حفظ شود و کم‌کم ابتکار عمل را از قطری‌ها بگیریم. این روند تا جایی ادامه داشت که قطری‌ها مجبور شدند روی به استفاده از توپ‌های بلند بیاورند که این تاکتیک اصلا خاصیت فوتبال آنها نیست و طبیعتا در آن ناموفق بودند.

جلالی با بیان اینکه پیروزی بر قطر ۹۰ درصد راه صعود مستقیم تیم ملی به جام‌جهانی را هموار کرد، گفت: قبلا هم گفته بودم که بازی با قطر کلید ورود ما به جام‌جهانی است و اکنون با قاطعیت می‌گویم که تیم ملی ایران ۹۰ درصد به جام‌جهانی صعود کرده است. دلیلم این است که این کره‌جنوبی، کُره قبل نیست و آنهادر بازی با قطر در وقت‌های اضافه گل پیروزی را زدند و در بازی با لبنان هم تقریبا همین شرایط را داشتند و باز هم در وقت اضافه توانستند از شکست رهایی یابند. بدین ترتیب فکر می‌کنیم تیم ما حتی در بازی آخر در کره جنوبی در سئول می‌تواند موفق باشد.

این تئورسین فوتبال افزود: در حال حاضر آنچه برای ما اهمیت دارد حفظ تمرکز تیم ملی برای بازی با لبنان است. اگر کل جامعه فوتبال ما در این هفته روی بازی با لبنان متمرکز شده و از تیم حمایت کند تا ملی‌پوشان بتوانند با روحیه خوبی که بعد از بازی با قطر به دست آوردند به مصاف لبنان بروند، می‌توانیم در این مسابقه هم به پیروزی برسیم و با ۱۳ امتیاز و آرامشی کافی به مصاف کره جنوبی در سئول برویم. تساوی کره‌ای‌ها مقابل لبنان امتیاز مضاعفی برای تیم ما شد ضمن اینکه نتیجه بازی کره‌جنوبی و ازبکستان در هفته بعد اهمیت زیادی دارد و فکر می‌کنم اتفاقات قابل‌توجهی در این هفته رخ خواهد داد.

جلالی در پاسخ به اینکه عدم حضور کی‌روش روی نیمکت تیم ملی و یا شرایط جسمی بازیکنان را چقدر در بازی با قطر موثر دانستید، به ایسنا گفت: فکر می‌کنم بازیکنان ما برای این مسابقه در یک وضعیت خاصی قرار گرفته‌اند که خیلی از پارامترهای کناری نه می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد و نه تاثیرگذاری‌شان اندک باشد. بارها تیم ملی ما چنین شرایطی را تجربه کرده است، بعضا بازی‌هایی پیش‌رو داریم که ذهن و رو ح و روان بازیکنان آنقدر آماده است که پارامترهای کناری در آن تاثیر زیادی ندارند. شما عزم و انگیزه ملی‌پوشان را در بازی با قطر دیدید که چطور بازی درگیرانه‌ای را انجام داده و می‌جنگیدند. خب آنها می‌دانستند نیاز ما در بازی با قطر پیروزی است و تحت هر شرایطی باید به آن برسند. فکر می‌کنم امتیاز تیم ملی ایران در این بازی‌ها بخش فیزیکی شرایط بازیکنان است که می توانیم به خوبی از آن در تمام مسابقات بهره ببریم.

وی ادامه داد: حتی حضور یا عدم حضور کی‌روش روی نیمکت تیم ملی هم جزو همین پارامترهای کناری محسوب می‌شد همانطور که گفتم تیم ما در زمان دفاع برنامه‌ریزی‌ شده بود و مشخص بود دستورات به خوبی به بازیکنان تفهیم شده است.

این کارشناس فوتبال درباره تغییری که در خط دفاع تیم ایران به وجود آمده بود و حسین ماهینی به همراه احسان حاج‌صفی دو پیستون راست و چپ جایشان را به امیرحسین صادقی و هاشم بیگ‌زاده داده بودند، نیز گفت: فکر می‌کنم این تصمیم به آن خاطر بود که دفاع تیم ملی نزدیک به هم و تا حدودی بسته‌تر باشد که ابتکار خوبی برای بازی با قطر بود. قطعا کادر فنی به این موضوع فکرمی‌کند که شاید در مقابل لبنان این چیدمان را تا حدی تغییر دهد. حتما آنها فکر کردند و تاکتیک مناسبی را برای این بازی در نظر خواهند گرفت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391