برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جواب منفی در ۵۴ نمونه دوپینگ در فوتبال

چهارشنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۵۱ — ایسنا

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال از اعلام نتایج ۵۴ نمونه تست دوپینگ خبر داد.

دکتر احمد هاشمیان در این‌باره گفت: براساس اعلام آزمایشگاه کلن آلمان، نتایج ۵۴ نمونه ارسال شده از سوی کمیته پزشکی که مربوط به مسابقات جام حذفی باشگاه‌های کشور و هفته‌های پایان لیگ برتر کشور بوده، منفی گزارش شد.

دکتر هاشمیان در ادامه درباره رای کمیسیون استیناف دوپینگ احمدی گفت: بر مبنای ماده ۱۰۵ آیین نامه ملی کنترل دوپینگ فوتبال ایران، هر فردی که تحت تاثیر آرا کیمسیون بدوی و استیناف دوپینگ مشمول مجازاتی شده باشد، می‌تواند صرفا برای یک بار و با استناد به دلایل و مواردی که در زمان رسیدگی اولیه یا استیناف غیرقابل دسترس بوده، اعاده دادرسی کند. بر همین اساس حمید احمدی با مراجعه به کمیته پزشکی اعلام کرد که قصد دارد در اعاده دادرسی نسبت به معرفی فردی که باعث دوپینگ وی شده است، اقدام کند و خواستار حضور فرد مورد نظر در جلسه اعاده دادرسی شد. لازم به ذکر است ابراهیم صادق دقیقی تحت عنوان پزشکیار در کنار تیم شهید منصوری فعالیت می‌کرده ولی فاقد هر گونه مجوزی از سوی کمیته پزشکی بوده است و بازیکن اعلام کرده که وی عامل ورود ماده ممنوعه به بدنش بوده است.

رئیس کمیته پزشکی در ادامه گفت: فرد نامبرده در جلسه حضور یافت و تنها مدرک قابل ارائه وی دادن داروی محتوی ماده ممنوعه به بازیکن بوده است. اعضای کمیسیون در جریان رسیدگی پرونده با ادعای متناقض روبرو شدند، ضمن اینکه ادعای یک فرد دلیل سلب مسئولیت از ورزشکار نیست چه بسا که در مجموع و با این شبهه که ممکن است بازیکن محروم شده و شخصی که تحت عنوان پزشکیار در کنار تیم حضور داشته و اعتراف هم کرده، قصد انحراف مسیر رسیدگی را داشته باشند، کمیسیون استیناف دوپینگ پرونده را جهت رسیدگی به این احتمال تخلف جدید به کمیسیون بدوی ارجاع کرده است.

وی در پایان گفت: بر همین اساس چنانچه کمیسیون بدوی در رسیدگی خود به این نتیجه برسد که بازیکن محروم و فردی که اعتراف به دادن دارو به بازیکن کرده است قصد فریب اعضای کمیسیون را دارند و می‌خواهند از مسیر رسیدگی درست و دقیق، انحراف ایجاد کنند، احتمال تشدید مجازات و محرومیت سنگین برای بازیکن و فرد موردنظر به شدت وجود دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391