برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: در نشست با بلاتر مشکلات مالی‌مان را حل کردیم

شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۱۰ — فارس

رئیس فدراسیون فوتبال از حل مشکل مالی فدراسیون در دیدار با رئیس فیفا خبر داد.

علی کفاشیان

علی کفاشیان در خصوص کنگره دو روزه فیفا گفت: نخستین روز کنگره فیفا با حضور رئیس جمهور و نخست وزیر موریس و سپ بلاتر رئیس فدراسیون جهانی فوتبال آغاز شد. روز اصلی این نشست که روز دوم بود، به مدت ۱۰ ساعت در جلسات حضور داشتیم. بلاتر صحبت‌های خود را با خوشامدگویی به حضار آغاز کرد و پس از آن حضور و غیاب انجام شد. از ۲۰۹ عضو، تنها رئیس فدراسیون کشور بوتان حضور نداشت و کنگره فیفا با حضور اکثریت ۲۰۸ نفری کشورهای عضو آغاز شد که در ابتدای این نشست، دستور جلسه قبلی کنگره فیفا که در مجارستان بود، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

رئیس فدراسیون افزود: در ادامه نشست گزارشی از فعالیت‌های فیفا در سال ۲۰۱۲ که در خصوص برگزاری مسابقات جهانی، آموزش و توسعه بود ارائه شد و همچنین گزارشی از روند آماده‌سازی کشور برزیل برای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ ارائه شد.

علی کفاشیان به گزارش مالی فیفا اشاره کرد و گفت: در سال گذشته درآمد فیفا یک میلیارد و ۱۶۶ میلیون دلار و میزان هزینه‌ها نیز یک میلیارد و ۷۰ میلیون دلار بود که صرف برگزاری مسابقات، دوره‌های آموزشی، برنامه‌های توسعه‌ای، هزینه‌های اداری و مسایل پزشکی شد و این گزارش هم توسط کنگره مورد تایید قرار گرفت.

از دیگر برنامه‌هایی که رئیس فدراسیون به آن اشاره کرد، بررسی موضوع تبعیض نژادی بود. کفاشیان در ادامه بیان کرد: تاکید بلاتر و اعضای کنگره بر مبارزه علیه تبعیض نژادی در فوتبال بود و قرار شد تا فیفا مطابق با برنامه‌ای مدون، این موضوع را مورد بررسی قرار دهد و تمام مسایل مربوط به آن را زیر نظر بگیرد.

وی افزود: در ادامه کنگره، کمیته‌های مختلف برنامه‌های خود را ارائه کردند که می‌توان به طرح کمیته داوران فیفا در خصوص توسعه مسایل داوری و کنترل الکترونیکی مسابقات، گزارش کمیته پزشکی در خصوص مسایل کنترل دوپینگ و پیشگیری از آسیب دیدگی بازیکنان و گزارش کمیته توسعه در خصوص فوتبال پایه در کشورهای مختلف و طرح و برنامه‌های آنها اشاره کرد.

رئیس فدراسیون در ادامه به انتخاب اعضای کمیته‌های حقوقی فیفا اشاره کرد و گفت: اعضای سه کمیته اخلاق، استیناف و انضباطی با پیشنهاد هیئت رئیسه و موافقت اعضا در این نشست انتخاب شدند. در این کنگره ۲۰ نفر عضو کمیته انضباطی که ریاست آن بر عهده یک سوئیسی است و ۱۴ عضو کمیته استیناف که رئیس آن از جزیره برموداست، انتخاب شدند و در پایان این اعضای کمیته اخلاق بودند که در دو بخش جمع‌آوری اطلاعات و تصمیم گیری و صدور رای، معرفی و رای‌گیری برای آنها انجام شد. ریاست این کمیته بر عهده یک امریکایی است.

کفاشیان افزود: برای انتخاب عضو خانم هیئت رئیسه فیفا هم در این نشست رای‌گیری شد که نامزدهای آن از کشورهای استرالیا و بروندی بودند و پس از رای گیری، رئیس فدراسیون فوتبال بروندی که خانم است انتخاب شد و در ادامه کنگره فیفا، پیشنهاد اعمال تغییرات اساسنامه داده شد که قرار است تا این تغییرات مشخص و در کنگره آتی برای تصویب ارائه شود.

رئیس فدراسیون در پایان از نشست مشترکش با بلاتر رئیس سوئیسی فیفا خبر داد و گفت: در این نشست در خصوص راهکارهای مختلف برای انتقال پول ایران بحث و تبادل نظر شد و در نهایت یک راه حل مناسب برای این کار در نظر گرفته شد و از سوی دیگر از بلاتر خواستیم به جای تیر ماه در آبان سال آینده و در زمان برگزار دومین همایش علم و فوتبال به ایران بیاید که وی نیز پذیرفت که در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی در امارات به ایران بیاید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391