برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دو بازیکن دوپینگی لیگ یک محروم شدند

یکشنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۴۲ — گل

دکتر احمد هاشمیان رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به عدم ارائه درخواست استیناف در مهلت مقرر قانونی برای احکام این بازیکنان، رای های دو بازیکن متخلف که در لیگ یک حضور داشتند، صادر شد.

وی افزود: اولین بازیکن، محمد سواری –بازیکن باشگاه فرهنگی ورزشی نساجی مازندران است که وی درتاریخ ۱۷/۱/۹۲ و در مسابقه بین تیم های استقلال اهواز و نساجی مازندران مورد نمونه گیری قرار گرفت و پس از آنالیز نمونه از سوی آزمایشگاه، نمونه وی به دلیل وجود ماده ممنوعه متادون، مثبت اعلام شد.جلسات رسیدگی به دفاعیات و کمیسیون بدوی این بازیکن برگزار و در پایان کمیسیون بدوی سواری را از تاریخ ۱۷/۱/۹۲ به مدت دو سال از حضور در کلیه فعالیتهای مرتبط در فوتبال محروم کرد.
بازیکنان نامبرده در مهلت مقرر قانونی درخواست استیناف ارائه نکرده است.رئیس کمیته پزشکی در ادامه گفت: مسلم محمد نژاد بازیکن تیم فوتبال بزرگسالان باشگاه شهرداری بندرعباس، نیز در تاریخ ۱۹/۱/۹۲ و در مسابقه بین نیروی زمینی و شهردرای بندرعباس مورد نمونه گیری قرار گرفته که نتیجه آنالیز نمونه از سوی آزمایشگاه با ماده متیل هگزان آمین مثبت اعلام شد. جلسات رسیدگی به دفاعیات این بازیکن و کمیسیون بدوی وی، برگزار شد و با توجه به مدارک و مستندات ارائه شده از سوی محمد نژاد که اثبات کرده این فوتبالیست از مکمل آلوده استفاده کرده است و با توجه به هشدارهای قبلی کمیته پزشکی مبنی بر دقت در استفاده از مکمل ها، نهایتا وی از تاریخ ۱۹/۱/۹۲ به مدت یک سال از حضور در کلیه فعالیتهای مرتبط با فوتبال محروم شده است. این بازیکن نیز در مهلت مقرر قانونی درخواستی برای استیناف ارائه نکرده است.
دکتر هاشمیان در پایان گفت: متاسفانه این قبیل موارد در باشگاههایی اتفاق می افتد که هنوز فاقد پزشکان در کنار تیم های خود هستند و به همین دلیل بازیکنان دسترسی کافی به فرد صاحب صلاحیت برای استفاده از مکمل و یا سایر داورهای مورد نیاز را ندارند و یا بعضا مشاهده می شود بازیکن حتی در صورت داشتن پزشک تیم؛ خودسرانه و بدون هماهنگی با پزشک اقدام به استفاده از مکمل‌ها می کند. امیدواریم سرنوشت تلخ این محرومین درس عبرتی برای بازیکنان حرفه ای بوده و از این پس شاهد چنین خطاهایی نباشیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391