برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

حرف های جنجالی سوشا مکانی درباره رحمتی ، فردوسی پور و علی ضیا :دروغ می گویید، دلتان با تیم ملی نبود

جمعه، ۳۱ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۱۰ — گل

سوشا مکانی یکی از ۳دروازه بانی بود که در اردوی ۴۰ روزه تیم ملی حضور داشت. به اعتقاد رحمان احمدی، سوشا و علیرضا حقیقی کمک شایانی کردند تا او بتواند در این ۳ بازی دروازه تیم ملی را بسته نگه دارد

سوشا مکانی

سوشا مکانی که خیلی بی حاشیه در تمرینات حاضر شد و تیم ملی را همراهی کرد درباره صعود تیم ملی به جام جهانی می گوید:« فکر نمی کنم این صعود نیازی به تعریف و توضیح من داشته باشد.بزرگترین اتفاقی که می تواند در زندگی ورزشی یک بازیکن رخ دهد صعود تیم ملی کشورش به جام جهانی است. خداوند با بزرگی خود این افتخار را نصیب بازیکنان تیم ملی کرد. تیم ملی با تمام سختی‌ها و فراز و نشیب‌ها با اقتدار به جام جهانی صعود کرد . فکر می کنم تمام اینها را اول مدیون کارلوس کی روش، سرمربی فوق العاده حرفه ای تیم ملی هستیم و بعد دعای مردم و بازیکنان تیم ملی.» حرفهای تند گلر ذخیره تیم ملی را بخوانید:


من و علیرضا حقیقی هم به رحمان کمک کردیم

وقتی از سوشا درباره عملکرد رحمان احمدی و ۲ سیو فوق العاده او سوال می پرسیم تازه درد دل هایش آغاز می شود. سوشا می گوید:« به نظر من رحمان از روزی که درون دروازه تیم ملی ایستاد خیلی تحت فشار بود.رحمان به صورت فوق العاده هدایت شده تحت فشار بود و من از نزدیک این موضوع را حس می کردم. اما رحمان توانست با شخصیت بالا این شرایط را کنترل کند. نه فقط رحمان، بلکه اکیپ دروازه بانی تحت فشار بودند. به خطار اینکه یکسری‌ها دوست نداشتند ما ۳ دروازه بان در اردو باشیم. دوست داشتند دروازه بان دیگری باشد اما فکر می کنم رحمان با شخصیت بالا همه این حواشی را کنترل کرد. او از نظر فنی چیزی کم نگذاشت و البته من و علیرضا حقیقی هم به رحمان کمک کردیم . به شخصه به رحمان تبریک می گویم، چون از عهده این حواشی برآمدن کار هر کسی نبود. یک شخصیت بزرگ می خواست که رحمان داشت. »


دوست نداشتند تیم ملی به جام جهانی صعود کند

سوشا مکانی درباره حواشی موجود می گوید:« حواشی را همه می دانند و دیگر نیازی به گفتن من نیست. در یک برهه از زمان کسی انتظار نداشت تیم ملی صعود کند. همه مغرضانه از تیم ملی انتقاد می کردند اما در آخر خودشان ناکام شدند. این عده ناکام شدند و به همین خاطر نباید چهره مظلوم به خود بگیرند و در مصاحبه هایشان بگویند دل ما هم با تیم ملی بود. اینها سیاه نمایی است و دروغ. خیلی جالب است، حتی گزارشگر تلویزیونی هم از گفتن اسم رحمان احمدی خودداری می کند. در این ۴۰ روز من و رحمان و حقیقی خیلی تحت فشار بودیم. این آقایان الان دیگر نباید بیایند و خودشان را در این موفقیت سهیم بدانند. اینها همان عده ای هستند که تیم ملی را ناکام می دانستند و دوست نداشتند تیم ملی به جام جهانی صعود کند»


نگویید از ته دل برای تیم ملی دعا می کردیم

مکانی صحبتهایش را اینگونه ادامه می دهد:« مردم می فهمند من چه کسانی را می گویم. قبل از صعود همه کار کردند تا تیم ملی نتیجه نگیرد. همه کار کردند رحمان احمدی موفق نباشد تا او را ناکام جلوه بدهند. در آخر و بعد از صعود هم خودشان را دعاگو دانستند. دعاگوی تیم ملی. فکر می کنم کسانی که الان قیافه مظلوم به خود گرفته اند با این حرفها خودشان را کوچک می کنند. همه ایران و همه ما گلرها فهمیدیم دوست و دشمنمان چه کسانی هستند. نمی خواهد آنها بیایند و بگویند ما از ته دل برای تیم ملی دعا می کردیم. در بازی با عمان گزارشگر را ببینید که چطور رحمان را کوبید. بازی با کره، حتی بعد از ۲ سیو استثنایی رحمان، گزارشگر حتی اسم او را هم نیاورد.گفت بازیکنان با جان و دل از دروازه تیم ملی محافظت کردند. خودم بازی نکردم ولی به خاطر رحمان ناراحتم. باور کنید وقتی رحمان بازی می کرد انگار خودم بازی می کردم. از نزدیک حس می کردم که شرایط چقدر برای او سخت است. در این ۴۰ روز یک چیزهایی یاد گرفتم و تجربیاتی بدست آوردم که شاید در طول ۱۰ سال هم بدست نمی آوردم. »

علی ضیا کیست که درباره تیم ملی نظر می دهد؟

سوشا مکانی که خیلی از اتفاقات بوجود آمده ناراحت است می گوید:« ما در کره بودیم و به خاطر اختلاف زمانی داشتیم برنامه ویتامین ۳را از تلویزیون ایران می دیدیم. این برنامه ساعت ۷ صبح از تلویزیون ایران پخش می شود. مجری برنامه ۰ علی ضیا)، درست یکی دو روز مانده به بازی حساس مقابل کره جنوبی در می آید و می گوید رحمان احمدی گل نخورد تا تیم ملی به جام جهانی برود. آنوقت مهدی رحمتی را برداریم و بیاوریم تا در جام جهانی درون دروازه تیم ملی بایستد. این یعنی چه؟ مگر این آقا ایرانی نیست؟ اصلا چکاره است که درباره تیم ملی نظر می دهد؟ چطور در رسانه ملی به خودش اجازه می دهد که این حرفها را بزند؟ ان هم دو روز مانده به بازی با کره. یک مثال دیگر از حواشی که برای ما بوجود آوردند. یک شب قبل از بازی با لبنان. یک هنرپیشه را می آورند پشت صحنه یک برنامه زنده تلویزیونی. به او می گویند یک پیام بده که او می گوید روبروی قطر دست و دلمان لرزید، مهدی رحمتی را برگردانید. این یعنی چه؟ مگر این هنرپیشه که فکر می کنم فیلمش را فقط خودش و خانواده اش دیده اند چکاره است که در این مورد نظر می دهد؟ به این آقا می گویم به شما چه ربطی دارد که در این مورد حرف می زنید؟ تازه خوب شد رحمان این برنامه را ندید.امیدوارم صدا و سیما و مسئولان قابل احترامشان در انتخاب مجری‌ها و میهمانان کمی تجدید نظر کنند. در این ۴۰ روز افرادی حرفهایی زدند که کاملا هدایت شده بود. »

در آزادی هم یک دروازه بان دیگر تشویق شد

دروازه بان نفت تهران در ادامه می گوید:« اگر تیم ملی به جام جهانی نمی رفت چه اتفاقی می افتاد؟ با توجه به حواشی بوجود آمده در این ۴۰ روز به نظرم کادر فنی و عین ۲۵ بازیکن را می کوبیدند. همه ما را نابود می کردند. نابود نمی کردند؟ پس الان که تیم ملی به جام جهانی رفته چرا خودشان را سهیم می دانند؟ چطور مجری یک برنامه اسم فرد دیگری را می آورد. در حالی که او در اردو نیست و ما ۳ دروازه بان دیگر هستیم. مگر زمانی که ما نبودیم حرفی می زدیم. به خدا اگر در روزنامه‌ها هم صدایمان در می آمد. مگر ما گلرها کاری کردیم که یک بازیکن از تیم ملی کنار برود؟ چرا ما باید فشارش را تحمل کنیم؟ جالب است وقتی بعد از صعود تیم ملی در ورزشگاه آزادی اسم رحمان احمدی را صدا می زنند یک دروازه بان دیگر تشویق می شود. آن هم در روزی که به جام جهانی صعود کرده ایم و رحمان احمدی در این صعود نقشی اساسی ایفا کرد. »

یکبار هم اسم هادی عقیلی را بیاورید

سوشا مکانی می گوید:« مگر هادی عقیلی بازیکن بدی است؟ مگر برای تیم ملی زحمت نکشیده؟ چرا گزارشگران در این هم گزارش یک بار نگفتند هادی عقیلی و از غیبتش حرفی نزدند؟ مثلا چرا نگفتند خانزاده دعوت شده و هادی عقیلی نه. چرا مدافعان میانی اینقدر تحت فشار نبوند؟ مگر هادی عقیلی بازیکن کوچکی است؟ من مهدی رحمتی را خیلی دوست دارم و او مثل برادر بزرگتر من است. یک سوال دارم. مگر ما ۳ گلر باعث شدیم او از تیم ملی کنار برود؟ چرا باید ما ۳ گلر تحت فشار قرار بگیریم؟ رحمان هم ایرانی است و مهدی رحمتی هم ایرانی. الان چند بازی است که جای رحمتی، رحمان برای تیم ملی بازی کرده. مگر اتفاقی افتاده؟ اتفاق خاصی نیفتاده. فقط رحمان توانسته شایستگی خود را به رخ بکشد. ۳ بازی انجام داده و گلی هم نخورده،آن هم در ۲ بازی بیرون از خانه. الان رحمان خیلی راحت می تواند مدعی شود که بهترین دروازه بان آسیا است.دیگر برای چه می آیند و او را می کوبند خدا می داند»


مگر فردوسی پور مربی گلرها است

سوشا مکانی در ادامه می گوید:« در این ۴۰ روز تمام موهایم سفید شد. اینقدر که فشار را تحمل کردم. ببینید رحمان که گلر اصلی بوده چه کشیده. شما بروید و یک بار به طور کامل گزارش بازی ایران- عمان را ببینید. یک بازی دوستانه که هیچ یک از بازیکنان اصلی بنودند و کی روش داشت بازیکنان را آزمایش می کرد. اصلا شما بروید و نظرسنجی های آخر فصل برنامه ۹۰ را ببینید. نیازی نیست یک بازیکن ۵۰۰ تا گل بزند، ۵۰۰ تا پاس گل بدهد یا ۵۰۰ تا سیو داشته باشد، چون در آخر اسم چند نفر خاص بین گزینه‌ها دیده می شود. شما در این ۴ سال اخیر ببینید. فقط عدد گزینه بازیکنان عوض شده وگرنه همه همان هایی هستند که چند سال است در این نظرسنجی قرار می گیرند. یا مثلا در تمام برنامه های زنده، عادل فردوسی پور درآمده و گفته در اینکه رحمتی بهترین دروازه بان آسیا است شکی نیست. او بی رقیب ترین است و فاصله زیادی دارد با رقبایش در تیم ملی. می خواهم بدانم مگر فردوسی پور مربی گلرها است که در این مورد نظر می دهد؟ از نظر خودم رحمتی یکی از بهترین‌ها است اما می خواهم بدانم عادل فردوسی پور کجا این فاصله را دیده و حس کرده که می گوید فاصله رحمتی با بقیه دروازه بان‌ها زیاد است. دوست دارم عادل به این سوالم جواب بدهد و بگوید از کجا این فاصله را دیده؟ اصلا ملاک و معیارش برای این حرف چیست؟ مثل این است که من بگویم فاصله عادل و مزدک میرزایی خیلی است. به نظر من حرفهایی مربی کره ۲۰ درصد فشار روی ما بوجود آورد و این حاشیها ۸۰ درصد. »


مشت خوردم و فحش هم همینطور

انتقادهای سوشا مکانی متوجه جمشید مشایخی هم می شود. او می گوید:« جمشید مشایخی گفته مهدی رحمتی را برگردانید. او قابل احترام اما مگر سرمربی تیم ملی است که این حرف را می زند؟ مگر ما مقصر بودیم که رحمتی کنار برود؟ یعنی باید از داخلی‌ها هم بخوریم و فشار تحمل کنیم؟ البته من یکی که عادت دارم و اینقدر بی گناه من را کوبیده اند که نگو و نپرس. برای من مهم نیست ولی می خواستم حرفهای دلم را بزنم. حرف دل من این است که رحمان با تمام وجود کار کرد و من و علی هم همینطور. مشت خوردم و فحش هم همینطور اما خدا را شکر که ایران سربلند شد. باور کنید اگر کی روش صلاح ببیند که من از امروز در تیم ملی نباشم حرفی نمی زنم. رحمان احمدی هم مثل من. مگر ما می توانیم حرفی بزنیم؟ مهم سلیقه کی روش است و اینکه ئهمه ئما می خواهیم تیم ملی موفق شود. یک مثالی است که می گوید اگر از غریبه خوردند اشکالی ندارد ولی خوردن از خودی آدم را می سوزاند. همه ما گلرها را می کوبیدند. ما این وسط چه گناهی داشتیم؟ »


پرچم ایران بالا بود و پرچم کشورهای دیگر پایین

سوشا مکانی درباره درگیری با بازیکن کره جنوبی می گوید:« ما داشتیم خوشحالی می کردیم که کره ای‌ها بطری پرتاب می کردند و به ما فحش می دادند. ما که نمی فهمیم اما هر چه می گفتند برگردد به خودشان. دور زمین می دویدیم و خوشحالی می کردیم اما انگار کره ای‌ها دنبال بهانه می گشتند تا برد ما را زیر سوال ببرند. وگرنه چه دلیلی داشت که آنها در زمین بمانند و شادی ما را تماشا کنند. من هم داشتم خوشحالی می کردم که رسیدم به کره ای ها. یکی از آنها بی هوا مرا هل داد سمت دیگری و او هم با آرنج به صورت و گردن من کوبید. خدا را شکر عکس العملی نشان ندادم و اتفاق خاصی هم نیفتاد. پرچم ایران بالا بود و پرچم کشورهای دیگر پایین.یک مشت و آرنج خوردند ارزش این را داشت که به جام جهانی برویم و من از این اتفاق واقعا خوشحالم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391