برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مرفاوی: سرمربی صبا بودم، ۲ روزه همه چیز عوض شد

یکشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۱ — فارس

سرمربی سابق تیم فوتبال صبا گفت: پس از پایان فصل با هیئت مدیره صبا به توافق رسیدم اما همه چیز پس از ۲ روز تغییر کرد.

صمد مرفاوی

عبدالصمد مرفاوی در خصوص پیشنهاد‌هایش عنوان کرد: فعلا پیشنهادی ندارم و تیم‌ها تکلیفشان مشخص شده است نمی‌خواهم راجع به این مسئله صحبت کنم. برنامه خاصی ندارم و به استراحت می‌پردازم.

وی درباره قطع همکاری‌‌اش با باشگاه صبا یادآور شد: من تا آخر فصل با این تیم قرارداد داشتم و این حق طبیعی باشگاه است که با هر مربی‌ای مذاکره کند. آنها با مربی دیگری وارد مذاکره شدند و تصمیم گرفتند برای فصل آینده هدایت تیم را به یک سرمربی دیگر بدهند.

سرمربی سابق صبا در مورد اینکه در این تیم نتایج بدی نگرفته تصریح کرد: من بد نتیجه نگرفتم و مدیرعامل و هیئت مدیره هم از این موضوع ناراضی نبودند اما به هر حال تصمیم گرفتند یک مربی دیگر را انتخاب کنند. شاید برخی موارد اشتباه از خودم بود که مسائل را رسانه‌ای نکردم.

مرفاوی در مورد اینکه آیا مشکلاتی وجود داشته که رسانه‌ای نکردی تاکید کرد: من کاری به مشکلات ندارم زمانی که فصل تمام شد هیئت مدیره تصمیم گرفت تا با من کار را ادامه دهد و حتی من با دهناد رئیس هیئت مدیره به توافق رسیدم اما پس از دو روز ورق برگشت. شاید اشکال از من بود که این موضوع را رسانه‌ای نکردم و به هیچ کس نگفتم.

وی افزود: پس از دو روز به سمت سرمربی دیگری رفتند و با او وارد مذاکره شدند. علتش را نمی‌دانم نمی‌توانم زور بگویم. تصمیمی بود که باشگاه گرفته بود و قصد داشت با یک سرمربی دیگر صحبت کند.

سرمربی سابق صبا در مورد اینکه آیا مدیرعامل با او مشکل داشت تصریح کرد: ما مشکلی نداشتیم. به هر حال سلیقه مدیرعامل بوده که با مربی دیگر فعالیت کند. من زمانی به صبا آمدم که رمضان‌بیگی مدیر باشگاه بود و با او صحبت کردم. در اواسط فصل مدیرعامل عوض شد و کشوری‌فرد دوست داشت ویسی بیاید.

وی ادامه داد: کشوری فرد در صبا هنگامی که ویسی سرمربی بود سرپرست این تیم بوده و هنگامی که ویسی به پیکان هم رفت او مدیر فنی بود. به هر حال این دو نفر با هم هماهنگ بودند و حق طبیعی مدیرعامل است که با هر سرمربی‌ای صحبت کنند. به خاطر همین مسائل است که من می‌گویم دو روزه ورق برگشت.

مرفاوی درباره اینکه چرا پس از منتفی شدن حضور ویسی در صبا با این تیم صحبت نکرد یادآور شد: وقتی یک سرمربی‌ای می‌آید و با باشگاه صحبت می‌کند دلیلی ندارد که من بار دیگر با باشگاه صحبت کنم درست هم نبود من چنین کاری را انجام دهم. اگر قرار بود مسئله‌ای نهایی شود همان زمانی که با دهناد به توافق رسیدم موضوع عنوان می‌شد به هر حال فوتبال ما همین است خیلی سریع تصمیمات عوض می‌شود و موضوعات دیگری مطرح می‌شود فکر می‌کنم در اینجا مقصر من بودم که این موضوع را رسانه‌ای نکردم. خیلی از مربیان ما سریع قبل از اینکه حتی به توافق برسند موضوع را مطرح می‌کنند.

سرمربی سابق صبا عنوان کرد: من اصراری نداشتم که این مسائل را عنوان کنم شما سوال کردی و من هم جواب دادم هیچ اصراری هم نیست که هم‌اکنون سرمربی صبا بشوم. به هر حال حق باشگاه است که با مربی مذاکره کند و برای صبا هم آرزوی موفقیت می‌کنم. من گفتم که در دو روز همه چیز عوض شد و این هم به بی‌ثباتی فوتبال ما برمی‌گردد اعتراضی هم ندارم به انتخاب باشگاه احترام می‌گذارم.

وی در مورد اینکه آیا در صبا شرایط خوبی داشته گفت: صبا دیگر برای من تمام شد. زمانی که از جایی می‌روم دیگر نمی‌خواهم درباره آن صحبت کنم. من از هفته هشتم نهم به صبا آمدم و صادقانه کار کرده‌ام. آنچه که تعهد داشتم انجام دادم و تمام توان خود را برای موفقیت تیم در نظر گرفتم. ما با توجه به بضاعتی که داشتیم نتایج خوبی کسب کردیم.

مرفاوی در مورد اینکه صبا با مشکلات مالی روبرو بوده خاطرنشان کرد: مشکلات مالی همیشه در این باشگاه وجود داشته سال قبل از حضور من بازیکنان به علت این مشکلات اعتصاب کردند اما خوشبختانه من نگذاشتم که تمرینات تیم به این دلیل تعطیل شود و این موضوع را مدیریت کردم. بازیکنان با توجه به اینکه ۵۰ درصد قرارداد خود را دریافت کرده بودند تمام توان خود را در مسابقات گذاشتند. ما از خیلی از تیم‌هایی که پایین‌تر از ما بودند و وضع بهتری داشتند نتیجه مطلوب‌تری کسب کردیم.

وی تصریح کرد: تیم هایی مثل صنعت نفت و پیکان از نظر ساختاری شرایط مطلوب‌تری داشتند اما سقوط کردند. خدا را شکر که ما اجازه ندادیم یک روز هم تمرینات تعطیل شود در حالی که در سال گذشته دو سه بار این موضوع رخ داده بود. از بازیکنان هم تشکر می‌کنم که مردانه در این راه جنگیدند. راه‌آهن به مراتب شرایط مالی بهتری نسبت به ما داشت و ما پا به پای آنها رقابت کردیم و در روز آخر هم‌امتیاز سایپا در رده نهم قرار گرفتیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391