برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: قراردادهای اینترنتی هم معتبر است چه برسد به داخلی

سه‌شنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۵۶ — باشگاه خبرنگاران

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: از این پس قراردادهای اینترنتی نیز معتبر خواهد بود و اعتبار آن به محض توافق میان طرفین جاری می شود.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده اظهار داشت: در کل شکل قرارداد، مفاد مطالبی که در آن وجود داشته و مطالب آئین نامه نقل و انتقالات دستخوش تغییرات کلی شده است و این اتفاق در اردیبهشت ماه امسال رخ داده است که آئین نامه جدید با مقررات فیفا نیز مقارن شده است و دیگر چیزی به نام فرم "الف" و قراردادهای از پیش نوشته شده فدراسیونی که در زیر آن چیزی به نام ثبت در هیأت فوتبال وجود ندارد و فقط در فدراسیون فوتبال شماره دفتری به آن افزوده شده است، وجود ندارد.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: برخلاف سال های گذشته ثبت در هیأت و فدراسیون فوتبال اساس رسمیت قراردادها نیست و همانطور که در باشگاه های اروپایی مرسوم است از سال ۱۳۹۲ هر قراردادی که میان بازیکن و باشگاه یا کادر فنی با بازیکن امضا شودف بلافاصله اعتبار آن جاری می شود حتی اگر به ثبت نرسیده باشد.

وی تصریح کرد: البته در روز آخر نقل و انتقالات فهرست اسامی بازیکنان دارای قرارداد که به طور حتم در یک یا دو کاغذ معمولی نوشته شده به تأیید هیات استان و فدراسیون فوتبال خواهد رسید.

نصیرزاده ادامه داد: قراردادها امسال در سربرگ باشگاه‌ها تایپ می شود و برخی متن‌ها نیز از سوی فدراسیون برای باشگاه‌ها ارسال شده است و برخلاف سال های گذشته که هیچگونه حق دخل و تصرفی در قرارداد‌ها وجود نداشته؛ هم اکنون در انتخاب شروط، فی مابین در صورتیکه مغایر با مقررات نباشد آزادی کامل دارند و هر گاه توافق نامه دیگری نیز در طول سال ارائه شود که برروی موضوعات جدید طرفین به توافق رسیده باشند به عنوان الحاقیه، به طور کامل دارای اعتبار هستند.

رئیس کمیته حقوقی و تدوین مقررات فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: سازمان لیگ و ستاد تخلفات حرفه ای این سیستم آنلاین یا به روز نقل و انتقالات را راه اندازی کرده است تا هر قراردادی که از طریق اینترنت در باشگاه میان طرفین منعقد می شود، در سازمان لیگ نیز به ثبت خواهد رسید.

وی در پایان گفت: بازیکنان،‌ مسئولان باشگاه‌ها و مربیان برای کسب اطلاع بیشتر می توانند به سایت سازمان لیگ مراجعه نمایند تا هر گونه ابهامی در رابطه با این موضوع دارند را برطرف سازند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391