برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیر زاده: تغییر ۱۸۰ درجه با تصویب آیین نامه جدید!

پنجشنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۰۹:۲۰ — باشگاه خبرنگاران

رئیس کمیته تدوین حقوق فدراسیون فوتبال گفت: با تدوین آیین نامه جدید نقل و انتقالات یک چرخش ۱۸۰ درجه ای به سمت استانداری های بین المللی صورت گرفت.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیر زاده اظهار داشت: علیرضا علیپور به همراه کارشناسان آشنا به رایانه و شبکه استارت آیین نامه جدید نقل و انتقالات را زدند تا ثبت قراردادهای بازیکنان با باشگاه‌ها با حواشی کمتری رو به رو شود زیرا فیفا دستور داده بود که حتی فدراسیون طبق قانون تجارت ایران نباید در قراردادها وارد شوند و با امضای خود به آنها اعتبار دهند و گفته شد که ثبت قراردادها دیگر منوط به ثبت فدراسیون فوتبال نیست و تنها امضای طرفین در قراردادها برای انجام نقل و انتقالات کفایت می‌کند در این صورت نه تنها فدراسیون فوتبال بلکه هیات های استان‌ها نیز نباید دخل و تصرفی در این خصوص داشته باشند.

وی تصریح کرد: این قانون با حضور ابرقویی رئیس هیات فوتبال استان اصفهان به همراه پانزده نفر از کارشناسان و مدیران ارشد فوتبال ایران و نمایندگان باشگاه‌ها و هایت‌ها صورت گرفت و قرار است تنها لیست روز پایانی نقل و انتقالات که شامل اسامی بازیکنان ثبت قرارداد آنها صورت گیرد و فقط باید در هیات استان‌ها مورد تایید قرار گیرند که این به مفهوم امضای دو کاغذ معمولی است و فقط آخر وقت نیمی روزی پایانی نقل و انتقالات تحویل مدارک به فدراسیون فوتبال را در دستور کار خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در گذشته پایان روز نقل و انتقالات تحویل مدارک باشگاه‌ها به هیات استان‌ها واگذار می‌شد اما اکنون مدارک فقط و فقط به دست فدراسیون فوتبال می رشد و داستان های برنامه ۹۰ که آیا یک بازیکن چه ساعتی با یک باشگاه قرارداد بسته و آیا قرارداد وی درست بوده یا خیر دیگر بدین وسیله خاتمه یافته است.

نصیر زاده افزود: متن قرارداد بازیکنان نیز تغییر کرده و به شکل مدرن درآمده است و در سه نسخه تهیه گردید که علائم فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ برتر نیز از آن حذف شده است و فقط در سر برگ باشگاه‌ها قرار دارد بازیکنان منعقد می شود و طرفین به شرط رعایت حداقل های فیفا در انتخاب مفاد آن آزادی کامل دارند که موجب شد تا حدودی دست طرفین برای عقد قرارداد باز باشد و در صورتیکه در میانه های فصل قرار باشد یک بازیکن یا یک باشگاه الحاقیه و یا متممی را به قرار دارد اضافه کند این اجازه نیز به آنها طبق آئین نامه جدید نقل و انتقالات داده شده است یعنی سیستم نقل و انتقالات ما و نحوه ی عقد قراردادها به طور کامل به اروپا نزدیک شده است.

رئیس کمیته تدوین حقوقی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ما خیلی مقاومت کردیم تا آئین نامه جدید نقل و انتقالات تصویب شود حتی علیه ما مصاحبه های زیادی صورت گرفت که ما به هیچ وجه در این خصوص از موضع خود کوتاه نیامدیم.

وی اشاره کرد: استارت تدوین آئین نامه جدید نقل و انتقالات در تبریز و در جلسه هیأت باشگاه‌ها صورت گرفت و پس از آن در جلسه ای که به میزبانی اتحادیه فوتبال ایران انجام شد موضوع را مطرح کردیم و سپس در سمیناری که به میزبانی باشگاه داماش گیلان برگزار شد موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بعد از آن در یک جلسه ای که شخصیت های ارشد ایران حاضر بودند در آکادمی فوتبال پشت درهای بسته با حضور کفاشیان، آیت الهی، مهدی تاج، بهردان، مهدی محمد نبی، علیپور، عزیز اله محمدی، صالحی از کمیته استیناف، وثوق احمدی از کمیته انضباطی، ساکت، شهبازی از باشگاه مس، شهبازی از سازمان لیگ، کسرایی از روابط بین الملل این تصمیم اتخاذ شد که آئین نامه نقل و انتقالات به شکل مدرن با قوت به مرحله ی اجرایی خود نزدیک شود، در جلسه ای که پس از آن با حضور تمامی اعضای جلسه به همراه دهکردی، جعفری، ابرقویی نژاد، حاج جعفری ، محمودی و رحیمی برگزار شد همه ی تصمیمات ما نهایی شد و اختلافات کوچکی هم که در این بین وجود داشت مرتفع گردید و بدین ترتیب آئین نامه جدید نقل و انتقالات چرخش ۱۸۰ درجه ای به سمت استانداردهای بین المللی داشت.

نصیر زاده در پایان خاطر نشان کرد: برای تصویب آئین نامه جدید نقل و انتقالات فوتبال ایران محمودی از اتحادیه فوتبال و مصطفی شهبازی در سازمان لیگ زحمات زیادی را متحمل شدند که جای بسی قدردانی دارد و حتی رئیسی کیا مدیرعامل تیم فوتبال راه آهن نیز که وکیل پایه یک دادگستری نیز است در برخی از نگارش های آئین نامه جدید کمک های شایانی به ما کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391