برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جوادنکونام:توقع‌ها را برای جام جهانی بالانبرید

پنجشنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۲۳:۱۳ — گل

جواد نکونام ، میگوید خواب این روز را دیده بود. خواب بازی آخر . بارها و بارها . گفته بود ببرند گریه می‌کند و ببازند هم . خب، بردند ، بنابراین ، این گریه جواد بود که بند نمی آمد.

جواد نکونام

دو سه روز بعد از آن گریه و خوشی ، کاپیتان تیم ملی ایران در مصاحبه ای به سئوالات دو مجری شبکه ورزش پاسخ داد ؛ درحالیکه حرف از حضور او در تراکتورسازی است .

از صعود بگویید آقای نکونام .

من این صعود را بیش از همه به مردم ایران تبریک می گویم که این شادی حق شان بود . ما این بار تیم یکدست و همدلی داشتیم . واقعیتش این بود که کمتر کسی فکر می کرد تیم به جام جهانی برود . اما این باور بین ما وجود داشت . بازیکن‌ها ، کادر فنی و فدراسیون این صعود را باور داشتند.

همدلی عجیبی در همه بود و همه فکر می کنند این عامل صعود بود.

البته نه اینکه قبلا همدلی نبوده اما هروقت ما متحد شدیم برای برد موفق بوده ایم.بعد برد قطر یک همدلی عجیبی به وجود آمد و ما این را می دیدیم . در کره آدم های زیادی را دیدیم که از آمریکا ، قطر ، امارات و چین آمده بودند. ما نفس ۷۵ میلیون ایرانی را پشت سر خودمان حس می کردیم. اما باید حرکت روبه جلوی ما ادامه داشته باشد.

ما در کل قاره‌ها بهترین خط دفاع را در راه صعود به جام جهانی داشته ایم. این چطور اتفاق افتاد؟

این آمار خط دفاع؛ حاصل یک سیستم دفاعی و یک کار تیمی بود. وقتی کم گل می خوریم. به نفر خاصی ارتباط پیدا نمی کند . اما این استحکام وجود داشت . مثلا در بازی قطر که کارمان واقعا سخت تر بود . به عقیده من بازی قطر سخت ترین مسابقه ما بود چون قطر بازی مرگ و زندگی اش بود . یا در بازی با کره با توجه به شرایط کلی می خواستند ما را ببرند . البته کره مجبور بود با توپهای بلند فشار بیاورد چون نتوانست از عمق دفاع به ما ضربه ای وارد کند و موقعیتی درست کند. به هرحال این افنخاریست ایران به عنوان صدر نشین صعود کرد ، آوراژ گل خوب و امتیاز بالا صعود کرد. چیزی که قبلا سابقه نداشته .

با کیم شین ووک چطور کنار آمدید ؟ مهار کردن او کار سختی نبود؟

واقعا ... ما در تمرین هایی که در کره داشتیم فقط روی همین کار کردیم . ما آنالیز کرده بودیم شان . تیم کره برخلاف گذشته ، فوتبال سرعتی و جذابی بازی نمی کرد ؛مثلا بازی ازبکستان را دیدیم که اگر اگر کسی جلوی شان بسته بازی می کرد به مشکل می خورد . آنها خیلی متکی بودن به کیم شین ووک . ما می دانستیم اون توپها را می زند و مهمتر از درگیری تن به تن ، این بود که باید پوشش می دادیم. وقتی او سر می زد بازیکن‌ها از خط دو اضافه می شدند. ما خیلی تلاش کردیم ولی او بازچند بار سر زد و اوضاع خطرناک شد. به هرحال هافبک های دفاعی و ۴ مدافع درنهایت موفق شدند.

آیا در جشن قهرمانی جای علی کریمی و مهدی رحمتی یا هادی عقیلی خالی نبود؟

( بامکث) .. والله جشن برای همه مردم بود ، همه خوشحالی کردند. البته هرکس نبود جایش خالی بود ولی این برد برای همه فوتبال است و برای همه مردم . آقای عقیلی و دیگران هم می توانستند در این جمع باشند ولی در کل این جشن متعلق به کس خاصی نیست .

... و جام جهانی ؟

از حالا شروع نکنید که توقع‌ها را بالا ببرید. .وقتی شروع کردیم خیلی‌ها امیدوار نبودندکه صعود کنیم . می گفتند ستاره نداریم و لیگ ضعیف است و صعود نمی کنیم .حالا هم از همه خواهش می کنم تقاضا هایشان از تیم ملی منطقی باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391