برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پیوس: رمز موفقیت تیم ملی بازی با حوصله با لبنان است

دوشنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۴۸ — ایسنا

کاپیتان و مهاجم دهه ۷۰ تیم ملی ایران رمز موفقیت ملی‌پوشان مقابل لبنان را دست‌کم نگرفتن حریف، بازی با صبر و حوصله و همچنین نداشتن عجله برای گلزنی دانست.

فرشاد پیوس

فرشاد پیوس ، با تاکید بر اینکه تیم ملی نباید به هیچ‌وجه لبنان را دست کم بگیرد، اظهار کرد: به نظرم بازی با لبنان سخت‌تر از بازی با کره‌جنوبی است، چون این مسابقه به ارایه یک فوتبال حساب شده‌تر نیاز دارد و تدابیر خاصی را می‌طلبد. لبنان چیزی برای از دست دادن ندارد و می‌آید تا فشرده دفاع کرده و از ضدحملات بهره ببرد و همین هم کار ما را برای باز کردن دفاع چند لایه احتمالی آنها را سخت می‌کند.

وی درباره پیش‌بینی‌اش از مسایل فنی این مسابقه هم گفت: اگر از اول هجومی بازی کنیم آنها به دنبال استفاده از فضای پشت مدافعان ما روی سرعت مهاجمان‌شان خواهند بود که این بسیار خطرناک است. با این رویه آنها هر دقیقه می‌توانند ما را اذیت کنند. از طرفی هر قدر از زمان بازی بگذرد و ما گل نزنیم، چون از ابتدا برای گل زدن وارد میدان شده‌ایم، بازیکنان دچار استرس می‌شوند.

این کارشناس فوتبال ادامه داد: معتقدم اگر کارلوس کی‌روش با سیستم ۳ - ۳ - ۴ بازی کرده و از تمام عرض زمین استفاده کند، می‌توانیم با نفوذ از کناره‌ها موقعیت‌های خطرناکی را روی دروازه لبنان ترتیب دهیم. باید سعی کنیم از تمام فضای زمین استفاده کنیم تا لبنان را وادار به باز شدن و فشرده نبودن بکنیم، سپس از شکاف‌ در کناره‌ها و همچنین مرکز دفاع‌شان بهره ببریم.

کاپیتان اسبق تیم ایران با بیان این‌که رمز موفقیت تیم ایران نسبت به لبنان باحوصله و بدون عجله بازی کردن است، به ایسنا گفت: اگر چنین بازی کنیم و عجله زیادی برای گل زدن نداشته باشیم، روی همین رویه‌ای که گفتم، می‌توانیم به گل اول برسیم. بعد از آن لبنان دیگر دلیلی برای فشرده بودن و دفاع کردن هم ندارد و آن وقت می‌توانیم با صبر و طمانینه گل‌های بعدی را زده و شب رویایی را برای تیم ملی به وجود آوریم. ملی‌پوشان نباید فراموش کنند که فوتبال ۹۰ و چند دقیقه است و از هر لحظه آن می‌توان به خوبی استفاده کرد و برایش برنامه داشت.

مهاجم دهه ۷۰ تیم ملی در واکنش به این‌که برای باز کردن دفاع چند لایه احتمالی لبنانی‌ها چه پیشنهادی دارد، اظهار کرد: در صورت مواجهه با دفاع فشرده لبنان استفاده از پاس و کارهای ترکیبی، شوت‌های بلند، خطا گرفتن پشت محوطه جریمه و ... می‌توان آنها را تحت فشار گذاشت، هرچند در هر حالتی باید به شدت مواظب ضدحملات آنها باشیم. اگر خدای ناکرده لبنان به گل برسد، آن وقت کار بسیار سخت‌تر می‌شود. لبنان تیم سرسختی نشان داده که فوتبال فشرده را خوب بازی می‌کند. بهتر است از اول بازی گل زدن سریع در دستور کار تیم ما نباشد. اگر با حوصله بازی کنیم، می‌توانیم درس خوبی به این تیم داده و ثابت کنیم پیروزی‌شان در بیروت، اتفاقی بیش نبوده است.

کاپیتان اسبق پرسپولیس همچنین درباره وضعیت سرپرستی پرسپولیس که این روزها به یکی از بحث‌های اصلی این تیم تبدیل شده، نیز به ایسنا گفت: از نظر من سرپرست پرسپولیس باید فوتبالی و از خانواده پرسپولیس باشد. در شرایط فعلی محمد پنجعلی را بهترین گزینه می‌دانم، چون او هم کاپیتان تیم بوده و هم یکی از بهترین بازیکنان ادوار گذشته پرسپولیس. پنجعلی همچنین مدارج عالیه مربیگری را سپری کرده و می‌تواند به کادرفنی در مواقع خاص کمک کند؛ ضمن این‌که هواداران هم از حضور چنین افرادی روی نیمکت تیم استقبال می‌کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391