برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پیشنهاد کی‌روش: اهدای پاداش برد قطر به کودکان بی‌سرپرست

یکشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۱۱ — ایسنا

رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال از تصمیم اعضای تیم ملی برای اهدای پاداش برد احتمالی برابر قطر به کودکان بی‌سرپرست خبر داد.

کارلوس کی‌روش

محمدرضا ملامحمد با اعلام این خبر گفت: کارلوس کی‌روش از کمیته فرهنگی درخواست کرده بود تا ترتیبی اتخاد کند که تیم ملی از مناطق جنوب شهر، خانه‌های این منطقه، کودکانی که در این مناطق هستند و در زمین‌ها و کوچه‌های خاکی فوتبال بازی می‌کنند، بازدید کند و سپس به یک موسسه خیریه برده شود. کمیته فرهنگی هم پس از بررسی درخواست سرمربی تیم ملی و کادر فنی موافقت کرد و همه تمهیدات اندیشیده شد و بازیکنان صبح دیروز به مناطق جنوب شهر و زمین‌های خاکی رفتند و با کودکان این مناطق دیدار داشتند که صحنه‌های جالبی را به وجود آورد. بعضی از این بچه‌ها باور نمی‌کردند که کاپیتان تیم ملی یا دیگر بازیکنان بزرگ تیم ملی را کنار خود می‌بینند. بازیکنان در زمین‌های خاکی با این کودکان فوتبال بازی کردند؛ طوری که این بچه‌ها اشک شوق در چشمان‌شان جمع شده بود. پس از این بازدید کمیته فرهنگی پس از بررسی‌هایی که انجام داد، کاروان تیم ملی را به موسسه بهشت امام رضا (ع) و دیدار کودکان بی‌سرپرست برد.

وی ادامه داد: بازیکنان و کادرفنی تیم ملی مورد استقبال مسئولان و کودکان بی‌سرپرست ۷ تا ۱۴ سال قرار گرفتند. کودکان به آغوش بازیکنان می‌پریدند و با آنها حرف می‌زدند. حتی یک کودک شش،هفت ساله از کی روش به خاطر نتیجه بازی دوستانه با عمان گله کرد و گفت چرا که تیم ملی خوب بازی نکرده است که کی‌روش احساساتی شد و به او قول داد تا تیم ملی در بازی مقابل عمان جبران کند. بازیکنان تیم ملی برای این کودکان یک دست لباس تیم ملی و هدایایی تهیه کرده بودند که به آنها دادند. بعد هم در زمین چمن مصنوعی موسسه دو گروه شدند و کودکان بی‌سرپرست با بازیکنان فوتبال بازی کردند. کی‌روش مربی کودکان شد و آنها را هدایت می‌کرد که واقعا صحنه‌هایی جذاب و به یادماندنی بود. پس از پایان دو معلول این موسسه تابلوی کلاژ زیبایی با عنوان هفت‌سین ایرانی به کارلوس کی‌روش هدیه دادند. در نهایت بچه‌ها از بازیکنان امضا گرفتند و عکس‌های یادگاری انداختند.

رئیس کمیته فرهنگی همچنین گفت: در پایان دیدار کی‌روش بازیکنان را جمع کرد و خطاب به آنان جملات جالبی گفت. کی‌روش گفت، هدف من از دیدار با بچه‌های پایین‌شهر و کودکان بی‌سرپرست این بود که بدانید برای چه کسانی بازی می‌کنید. بدانید که فقط برای خودتان بازی نمی‌کنید، برای مردم و این بچه‌ها و ملت ایران بازی می‌کنید و باید با قلبتان بازی کنید و بدانید چه چشم‌هایی به دنبال ساق‌های شماست، این بچه‌ها را ببینید و برای شاد کردن آنها مبارزه کنید. بیشتر بدوید و بیشتر تلاش کنید تا یک ملت را خوشحال کنید و قول بدهید که پیروز باشید. کودکان بی‌سرپرست و بچه‌های جنوب شهر را جلوی چشمتان قراردهید.

کی‌روش در جمع بازیکنان اعلام کرد که در صورت پیروزی بر قطر، پاداش پیروزی را به موسسه بدهد و بازیکنان هم با قاطعیت و با سرعت موافقت کردند که پاداش برد مقابل قطر را به بچه های بی‌سرپرست بدهند. برخی بازیکنان که اولین بار بود چنین صحنه‌هایی را می‌دیدند، به شدت تحت تاثیر ارتباط عاطفی، احساسی با بچه‌های بی‌سرپرست قرار گرفته بودند و اشک در چشمانشان جمع شده بودند. آنها خواستند که به موسسه کمک‌های بیشتری بکنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391